رشته تحصیلی : کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی(زیست مواد)

نوع آزمون: وزارت بهداشت
مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
ظرفیت پذیرش سال ۱۴۰2 :
روزانه 8 نفر
شهریه پرداز 0 نفر

کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد:

رشته "مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد" جز علوم چند رشته‌ای و از حوزه‌های پر کاربرد و پیشرفته در مهندسی پزشکی است که با ترکیب مهارت‌های علوم مهندسی، علوم پزشکی و زیست شناسی به طراحی و توسعه مواد، دستگاه‌ها و فناوری‌هایی که در تشخیص، درمان و مراقبت از بیماری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌پردازد.

متقاضیان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد می‌بایست فرآیند ثبت‌نام خود را در موعد مقرر از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرس sanjeshp.ir انجام دهند.

با عضویت در کانال تلگرامی آموزشگاه فون آکادمی اطلاعات کاملی درباره زمان، نحوه و شرایط ثبت‌نام در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد دریافت کنید.

آموزشگاه فون آکادمی با ارائه کاملترین پکیج‌ها و خدمات آموزشی قبولی شما در کنکور ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد تضمین می‌نماید.

Screenshot 105

در ادامه به نکات و موارد مورد نیاز برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد پرداخته می شود:

 • مدارک مورد پذیرش شرکت در آزمون ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد
 • دروس امتحانی ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد و ضرایب مربوط به هر درس
 • منابع کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد
 • ظرفیت پذیرش ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد
 • فرصت های شغلی و بازار کار رشته ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد

مدارک مورد پذیرش شرکت در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد:

از چه رشته‌ای می‌توان در آزمون کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد شرکت کرد؟ طبق اعلام وزارت بهداشت رشته های مجاز به شرکت در آزمون ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد به شرح زیر می‌باشد.

رشته

مدارک مورد پذیرش

مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد

کارشناسی فنی و مهندسی، علوم پایه، گروه‌های پزشکی و پیراپزشکی، دکترای حرفه‌ای پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی

دروس امتحانی کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد و ضرایب آن:

دروس کنکور کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد شامل ریاضیات عمومی، علم مواد، اصول زیست مواد، آناتومی و فیزیولوژی، شیمی آلی، بیوشیمی و زبان عمومی می‌باشد که در جدول زیر ضرایب مربوط به هر درس ذکر شده است.

ریاضیات عمومی

علم مواد

اصول زیست مواد

آناتومی و فیزیولوژی

شیمی آلی

بیوشیمی

زبان عمومی

ضریب

4

4

6

2

2

2

3

تعدد دروس در آزمون ارشد مهندسی پزشکی باعت نگرانی برخی از داوطلبان علاقمند به این رشته می‌باشد. استفاده از خدمات آموزشگاه فون آکادمی این امکان را به داوطلبان می‌دهد که با کمک اساتید برجسته، بدون نگرانی بر کلیه متون رفرنس‌های اصلی تسلط یابند.

منابع امتحانی کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد:

مرکز سنجش آموزش پزشکی منابع امتحانی ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد در دروس ریاضیات عمومی، علم مواد، اصول زیست مواد، آناتومی و فیزیولوژی، شیمی آلی، بیوشیمی و زبان را به ترتیبی که در جدول زیر آمده است مشخص نموده.

نام درس

منبع معرفی شده از طرف وزارت بهداشت

1

ریاضیات عمومی

حساب دیفرانسیل و انتگرال و هندسه تحلیلی نوشته: لوئیس لیتهلد ترجمه: مهدی بهزاد، محسن رزاقی، سیامک کاظمی، اسلام ناظمی ،مرکز دانشگاهی

2

علم مواد

اصول علم مواد (ساختار، خواص و مهندسی مواد)؛ حسین تویسرکانی

D.Askeland , The science and engineering of materials

3

اصول زیست مواد

بیومتریالها، اصول و کاربردها تالیف جون بی پارک، جوزف دی برانزینو، ترجمه: محمد رفیعی نیا، شاهین بنکدار، انتشارات صنعتی امیرکبیر

D. Ratner, A. S. Hoffman , Biomaterials Science: An Introduction to Materials in Medicine

مقدمه‌ای بر زیست مواد نویسنده: جفری او. هالینگر، ترجمه: محمد رفیعی نیا، سید علی پور سمر، مهدیس شایان

مقدمه‌ای بر همکنش بافت و بیومتریال تالیف کی سی دی دیویدای، پالئو رنابیزیوس، ترجمه: شاهین بنکدار، محمد رفیعی‌نیا

4

آناتومی و فیزیولوژی

فیزیولوژی پزشکی آرتور گایتون

آناتومی گری برای دانشجویان آخرین ویرایش

5

شیمی آلی

شیمی آلی تالیف جان مک موری و اریک سیانک، ترجمه عیسی یاوری، نشر نورپردازان، 1387

6

بیوشیمی

HARPER's Illustrated Biochemistry; Thirty-second Publisher, McGraw Hill / Medical: 32nd edition (September 7 , 2022)

7

زبان

Schmitt, D., Schmitt, N., & Mann, D. (2011). Focus on vocabulary 2: Bridging vocabulary. Longman.

Lee, L. & Gundersen, E. (2011). Select Readings: Intermediate. Student's book. Second Edition. Oxford University

Lee, L. & Bernard, J. (2011). Select Readings: Upper-intermediate. Student's book. Second Edition. Oxford University.

Anderson, N. J. (2014). Active skills for reading 3: Student's book. Third Edition. National Geographic Learning.

Anderson, N. J. (2014). Active skills for reading 4: Student's book. Third Edition. National Geographic Learning.

منابع دروس مهندسی پزشکی (زیست مواد) به گونه‌ای است که تدریس توسط اساتید مجرب کمک بزرگی به یادگیری این دروس می‌نماید. در همین راستا آموزشگاه فون آکادمی اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی آمادگی ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد نموده است. کلاس‌های آمادگی ارشد مهندسی پزشکی گرایش بیومتریال از کاملترین و بهترین کلاس‌های برگزار شده جهت آمادگی آزمون ارشد می‌باشد.

ظرفیت پذیرش ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد:

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با پذیرش 6 دانشجو در سال تنها دانشگاه کشور است که در در رشته مهندسی پزشکی زیست مواد دانشجو می‌پذیرد.

روزانه

شهریه پرداز

دانشگاه آزاد

ظرفیت

6

0

0

ظرفیت پذیرش ارشد مهندسی پزشکی زیست مواد بسیار پایین است بنابراین رقابت بسیار زیادی بین داوطلبان این رشته وجود دارد. از همین رو مطالعه منابع درست و تسلط کافی بر منابع، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد. مجموعه فون آکادمی با بهره گیری از بهترین اساتید کشور و با ارائه کاملترین خدمات آموزشی در کنکور ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد، آماده خدمت رسانی به داوطلبان ارشد مهندسی پزشکی می‌باشد.

فرصت های شغلی و بازار کار ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد:

رشته مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد ارتباط مستقیم با صنایع مرتبط با پزشکی و بهداشت دارد. از جمله زمینه‌های فعالیت فارغ التحصیلان رشته مهندسی پزشکی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. فعالیت در شرکت‌های تولیدی محصولات پزشکی در زمینه طراحی و توسعه مواد و دستگاه‌های پزشکی
 2. فعالیت‌های تحقیقاتتی در توسعه فناوری‌های پزشکی
 3. فعالیت در واحدهای بهداشتی و درمانی برای توسعه و بهسازی تجهیزات پزشکی
 4. کارآفرینی و راه اندازی استارتاپ‌های مبتنی بر فناوری‌های پزشکی

کسب رتبه برتر تک رقمی ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد با فون آکادمی

آموزشگاه فون آکادمی با افتخار آماده ارائه برترین و متفاوت‌ترین خدمات آموزشی در جهت دستیابی به آمادگی کامل در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد می‌باشد. ما آماده‌ایم تا با ارائه خدمات زیر شما را به موفقیت برسانیم:

Screenshot 105مشاوره با رتبه های برتر ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد:

مشاوره با رتبه‌های برتر ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد در مجموعه فون آکادمی فراتر از آن چیزی است که درباره مشاوره کنکور ارشد و دکترا انتظار دارید. تمامی مشاوران این موسسه آخرین و به روزترین متدهای مشاوره را زیر نظر دکتر امین علیزاده کسب و در مشاوره‌های خود به کار می‌گیرند. جلسه اول مشاوره به کاربران سایت به صورت هدیه (بدون پرداخت هزینه) تقدیم می‌گردد. کافی است در سایت فون آکادمی ثبت‌نام و روی بخش مشاوره کلیک و نوبت خود را رزرو کنید. موارد زیر از دیگر ویژگی‌های مشاوره با رتبه‌های برتر کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی زیست مواد در آموزشگاه فون آکادمی می باشد:

 • جلسات مشاوره 30 تا 45 دقیقه و به صورت تماس تصویری
 • به کارگیری آخرین و به روزترین متدهای مشاوره
 • توجه به ابعاد روحی، روانی و انگیزشی داوطلب
 • اصلاح سبک زندگی و کیفیت مطالعه فرد
 • برنامه ریزی درسی ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد ویژه هر داوطلب

کلاس تلگرامی آموزش جامع نکات ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد:

زمان کافی برای مطالعه منابع ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد ندارید؟ به دنبال یادگیری سریع منابع کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی زیست مواد هستید؟ کلاس تلگرامی آموزش جامع نکات از جمله کلاس های آمادگی ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد است که کاملترین و جامع‌ترین منبع موجود برای نکات رفرنس های اصلی ارشد مهندسی پزشکی زیست مواد می‌باشد و این امکان را به داوطلب ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد می دهد که به سرعت و بدون اتلاف وقت بر این نکات مسلط شود. در این دوره کلیه نکات درسی، تفاسیر و توضیحات مربوط به آنها به صورت نوشتاری و فایل صوتی و ویدئویی در کانال تلگرامی به دانشجو ارائه می‌شود و شما را از داشتن هر رفرنس مازادی بی‌نیاز می‌کند.

کلاس آفلاین آموزش صفر تا صد رشته مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد:

به دنبال تسلط کامل بر منابع ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد هستید؟ به رتبه تک رقمی ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد فکر می‌کنید؟ کلاس آفلاین آموزش صفر تا صد رشته مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد کاملترین پکیج آموزشی مجموعه فون آکادمی است که کمک می‌کند شما بر تمامی مطالب موجود درمنابع مسلط شوید. مبنای آموزش در این دوره رفرنس اصلی است زیرا ما بر این عقیده ایم که تنها منبع مناسب برای متقاضیان ارشد و دکتری همان کتاب اصلی است نه خلاصه کتاب. در کلاس آفلاین آموزش صفر تا صد کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد با استفاده از اساتید برجسته تمامی نکات رفرنس‌های اصلی خط به خط به دانشجو آموزش داده می‌شود. از جمله ویژگی‌های این کلاس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آموزش خط به خط تمامی نکات رفرنس های اصلی
 • ارائه مثال و تمرین در طول دوره
 • برگزاری‌ جلسات آنلاین رفع اشکال

آزمون‌های آزمایشی ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد:

آزمون‌های آزمایشی ارشد مهندسی پزشکی زیست مواد مکمل مطالعه است و نقش مهمی در ارزیابی دانش فرد دارد و به پیشرفت داوطلب در مسیر تحصیلی کمک می‌کند. آموزشگاه فون آکادمی با آگاهی از این امر، آزمون‌های مرحله‌ای را طراحی نموده است. این آزمون‌ها با هدف تمرین و تکرار و شبیه سازی شرایط آزمون برگزار می شود و دیدگاه ما این است که فرد به جای رقابت با سایر دانشجویان، در تلاش برای رقابت با خود باشد. این آزمون‌ها به صورت دوره‌ای برگزار می شود و مخصوص داوطلبانی است که حداقل از یکی دیگر از خدمات آموزشی آموزشگاه فون آکادمی استفاده کرده‌اند زیرا ما بر این عقیده هستیم که بدون آموزش شرکت در آزمون‌های آزمایشی مفید نخواهد بود و صرفا هدر دادن سرمایه است. اول آموزش ببینید و سپس آزمون بدهید.

دروه جمع بندی ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد:

فراموشی مطالب، سردرگمی در هنگام مطالعه، عدم اطمینان از تسلط بر مطالب و ترس از عقب بودن از برنامه از جمله مواردی است که داوطلبان در هنگام مطالعه با آن روبرو می‌شوند. راه حل مقابله با این مسائل مرور و جمع بندی اصولی و به موقع است. در دوره جمع بندی ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد که حدودا دو ماه مانده به کنکور آغاز می‌شود کلیه نکات و مطالب به صورت فشرده زیر نظر استاد مربوطه مرور می‌شود، سوالات سال‌های گذشته آنالیز می‌شود، نکات و دام های آموزشی بررسی می‌شود و داوطلب با آمادگی صد‌درصد به آزمون نهایی می‌رسد.

وب آزمون‌های جامع ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد:

وب آزمون‌های جامع ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد یکی از خدمات منحصر به فرد آموزشگاه فون آکادمی می‌باشد. این آزمون‌ها که تحت وب انجام می‌شوند به طور کامل با کنکور اصلی شبیه‌سازی شده‌اند و در دو‌ماه پایانی منتهی به آزمون نهایی برگزار می‌شود. سوالات این آزمون‌ها توسط اساتید برجسته آموزشگاه فون‌آکادمی طراحی شده‌اند و کاملا به روز و منطبق با آخرین تغییرات می‌باشند. مشخصه اصلی این آزمون‌ها برگزاری وبینار پس از هر آزمون و ارائه پاسخ‌های تشریحی و بررسی نکات و دام‌های آموزشی به صورت آنلاین می‌باشد. بررسی سوالات به صورت آنلاین این امکان را به داوطلبان ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد می‌دهد که کاملا بر سوالات و نکات آنها تسلط یابند. ویدئو این وبینارها در اختیار داوطلب قرار می‌گیرد تا درصورت نیاز بتواند آنها را مجددا بررسی نماید.Screenshot 2طرز تهیه پکیج آموزشی ویژه ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد:

به منظور تهیه هریک از محصولات فون آکادمی ویژه ارشد مهندسی پزشکی گرایش زیست مواد به سایت آموزشگاه به آدرسWWW.fonacademy.ir در صفحه رشته تحصیلی خود مراجعه کنید.

و یا با شماره­ آموزشگاه تماس گرفته و داخلی 4 را وارد کنید: 02128422307

همچنین از طریق شماره زیر می­توانید با پشتیبانی در واتساپ و تلگرام در ارتباط در ارتباط باشید: 09057832226

فون آکادمی

ویژه آزمون­های ارشد و دکتری

وزارت بهداشت - وزارت علوم

 

 

 

آشنایی با مشاور این رشته:

انتخاب زمان مشاوره

 • قابل رزرو می باشد
 • قبلا رزرو شده است
 • در حال رزرو توسط شخص دیگر می باشد
هیچ وقت مشاوره‌ای یافت نشد!

جهت رزرو پکیج مشاوره لطفا موارد ذیل را انتخاب کنید:

مدت زمان مشاوره (ماه): -
دفعات مشاوره در هر ماه: -
تعداد کل جلسات پکیج: -
هزینه هر جلسه مشاوره: رایگان
جمع کل: -
جمع کل تخفیف برای شما: -   (-)
مبلغ نهایی جهت پرداخت: -
نام کلاس
هزینه
وضعیت
فیزیولوژی
1,500,000 تومان
تشریح عمومی (آناتومی)
1,900,000 تومان
بیوشیمی
1,500,000 تومان
ریاضی عمومی
1,500,000 تومان
آناتومی
1,900,000 تومان
نام وبینار
هزینه
عملیات
وضعیت
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( فاز اول (کامل) و فاز دوم)
450,000 تومان
در حال ثبت نام
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( دوره دیپ لرنینگ )
250,000 تومان
در حال ثبت نام
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( دوره ماشین لرنینگ )
250,000 تومان
در حال ثبت نام
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( دوره پایتون )
150,000 تومان
در حال ثبت نام

نظرات شما

ممنون بابت وبينارتون🌸 امكان دانلود ولينار يا مشاهده مجدد وبينار هس؟
avatar
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( فاز اول (کامل) و فاز دوم)
مصطفی رجب زاده
عالی بود.
avatar
مرور آخر زبان انگلیسی
ندا فتوحی تفتی
عالی و خیلی کامل و مفید بود🙏
avatar
مرور آخر بیوشیمی
فاطمه
عالی ممنونم
avatar
مرور آخر فیزیولوژی
میترا
عالی
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
آسو محمدی
سلام و عرض خسته نباشید و خداقوت خدمت تمامی کادر اجراییتون... بسیار بسیار شیوا و روان مطالبی ارزشمند رو دراختیارمون گذاشتید و واقعا هرجلسه از شنیدن صحبت های گرانبهاتون به فکر میفتیم و استفاده میکنیم🤌 خسته نباشین🤝
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
متین
سلام عالی بود😍
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
معصومه کریمی
جناب دکتر اولا خداقوت به تیم فوق‌العاده و دوم به خود شخصتون که با حال بیمار هم کارگاه رو به بهترین نحو ممکن اداره کردید واقعا از شرکت و بودن توی خانواده بزرگ فون‌آکادمی نهایت خوشحالی رو دارم و امیدوارم بیشتر ازتون یادبگیرم.
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
امیرمحمد فروتن نیا
وبینار کامل و بی نظیری بود خیلی خوشحالم که در این وبینار شرکت کردم مطالب مفید و کاربردی یاد گرفتم ممنون بابت راهنمایی ها و آموزش تون 🙏🏻❤️
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
زهره شرفی نژاد
بسیار عالی ، پر محتوا و تاثیر گذار بود خدا قوت
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
آیدا
توضیحات واضح و کامل بود
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
محمدمتین قهرمان پور

برای درج نظر خود لطفا وارد اکانت شوید.

Loading...
طراح سایت : گروه مانی