رشته تحصیلی : کارشناسی ارشد علوم تشریح

نوع آزمون: وزارت بهداشت
مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
ظرفیت پذیرش سال ۱۴۰2 :
روزانه 88 نفر
شهریه پرداز 5 نفر

کارشناسی ارشد آناتومی (علوم تشریحی):

رشته "آناتومی" یا همانطور که در دفترچه ثبت‌نام ارشد وزارت بهداشت ذکر شده "علوم تشریحی" از رشته‌های پایه‌ای در علوم پزشکی می‌باشد که به بررسی و مطالعه ساختمان بدن انسان و ارتباط ساختمانی آن‌ها می‌پردازد. به عبارت دیگر آناتومی انسانی مطالعه تشریحی بدن انسان به منظور درک ساختار و عملکرد آن است.

رشته آناتومی از جمله رشته‌هایی است که در مقطع ارشد دانشجو می‌پذیرد و متقاضیان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد آناتومی یا علوم تشریحی می‌بایست فرآیند ثبت‌نام خود را در موعد مقرر از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرس sanjeshp.ir انجام دهند.

با عضویت در کانال تلگرامی آموزشگاه فون آکادمی اطلاعات کاملی درباره زمان، نحوه و شرایط ثبت‌نام در کنکور کارشناسی ارشد آناتومی دریافت کنید.

آموزشگاه فون آکادمی با ارائه کاملترین پکیج‌ها و خدمات آموزشی قبولی شما در کنکور ارشد آناتومی (علوم تشریحی) تضمین می‌نماید.

Screenshot 105در ادامه به نکات و موارد مورد نیاز برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد آناتومی (علوم تشریحی) پرداخته می شود:

 • مدارک مورد پذیرش شرکت در آزمون ارشد آناتومی (علوم تشریحی)
 • دروس امتحانی ارشد آناتومی (علوم تشریحی) و ضرایب مربوط به هر درس
 • منابع کارشناسی ارشد آناتومی (علوم تشریحی)
 • ظرفیت پذیرش ارشد آناتومی (علوم تشریحی)
 • فرصت های شغلی و بازار کار رشته ارشد آناتومی (علوم تشریحی)

 مدارک مورد پذیرش شرکت در کنکور کارشناسی ارشد علوم تشریحی (آناتومی):

از چه رشته‌ای می‌توان در آزمون کارشناسی ارشد آناتومی(علوم تشریحی) شرکت کرد؟ در جدول زیر رشته‌های مجاز به شرکت در آزمون ارشد آناتومی (علوم تشریحی) ارائه شده است.

رشته

مدارک مورد پذیرش

علوم تشریحی

کارشناسی علوم تشریحی، بافت شناسی، زیست شناسی (کلیه گرایش‌ها)، فیزیوتراپی، اعضای مصنوعی و وسایل کمکی، ارتوپدی فنی، کار‌درمانی، گفتار‌درمانی، تکنولوژی پرتودرمانی، تکنولوژی پرتوشناسی، رادیولوژی، شنوایی‌شناسی، پرستاری، مامایی، بینایی‌سنجی، هوشبری، تکنولوژی اتاق عمل، علوم آزمایشگاهی، علوم آزمایشگاهی دامپزشکی، علوم تغذیه، بهداشت عمومی، فوریت‌های پزشکی، مهندسی پزشکی، تربیت بدنی و علوم ورزشی (کلیه گرایش‌ها)

 دروس امتحانی کارشناسی ارشد علوم تشریحی (آناتومی) و ضرایب آن:

دروس امتحانی کارشناسی ارشد آناتومی شامل تشریح عمومی، بافت شناسی، زیست شناسی سلولی، جنین شناسی و زبان عمومی می‌باشد که در جدول زیر ضرایب مربوط به هر درس آورده شده است.

 

تشریح عمومی

بافت شناسی

زیست شناسی سلولی

جنین شناسی

زبان عمومی

ضریب

4

3

2

3

3

 منابع امتحانی کارشناسی ارشد علوم تشریحی (آناتومی):

مرکز سنجش آموزش پزشکی منابع امتحانی ارشد آناتومی در دروس تشریح عمومی، بافت شناسی، زیست‌شناسی سلولی، جنین‌شناسی و زبان را به ترتیبی که در جدول زیر آمده است مشخص نموده.

نام درس

منبع معرفی شده از طرف وزارت بهداشت

1

تشریح عمومی

1-آناتومی عمومی grays anatomy for student آخرین چاپ

2- clinical anatomy by regions نوشته SNELL آخرین چاپ

2

بافت شناسی

1-بافت شناسی عمومی کتاب Basic histology نوشته Luis C.Junqueira آخرین چاپ

3

زیست‌شناسی سلولی

1- H. Lodish & et al. Molecular cell biology. Last Edition

4

جنین‌شناسی

1-جنین شناسی عمومی کتاب Medical Embryology نوشته Jan Langman آخرین چاپ

5

زبان

Schmitt, D., Schmitt, N., & Mann, D. (2011). Focus on vocabulary 2: Bridging vocabulary. Longman.

Lee, L. & Gundersen, E. (2011). Select Readings: Intermediate. Student's book. Second Edition. Oxford University

Lee, L. & Bernard, J. (2011). Select Readings: Upper-intermediate. Student's book. Second Edition. Oxford University.

Anderson, N. J. (2014). Active skills for reading 3: Student's book. Third Edition. National Geographic Learning.

Anderson, N. J. (2014). Active skills for reading 4: Student's book. Third Edition. National Geographic Learning.

آموزشگاه فون آکادمی با آگاهی از نیاز دانشجویان به داشتن منابع معتبر و مبتنی بر رفرنس اصلی و با در نظر گرفتن محدودیت زمان، اقدام به ارائه خدمات کمک آموزشی جامع و کاملی نموده است که دانشجویان ارشد آناتومی می‌توانند از این خدمات استفاده نمایند. این خدمات جامع‌ترین و بهترین خدمات ارائه شده در راستای شرکت در کنکور ارشد آناتومی می‌باشد. علاقمندان به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد علوم تشریح می‌توانند با مشاوره با رتبه‌های برتر ارشد آناتومی مسیر دشوار قبولی را هموار نمایند. مشاوره با رتبه‌های برتر در مجموعه فون آکادمی فراتر از آن چیزی است که از مشاوره کنکور ارشد و دکترا انتظار دارید. موارد زیر از جمله ویژگی‌های مشاوره با رتبه‌های برتر در آموزشگاه فون آکادمی می باشد:

 • جلسات مشاوره 30 تا 45 دقیقه و به صورت تماس تصویری
 • جلسه اول به صورت هدیه (بدون پرداخت هزینه)
 • به کارگیری آخرین و به روزترین متدهای مشاوره
 • توجه به ابعاد روحی، روانی و انگیزشی داوطلب
 • اصلاح سبک زندگی و کیفیت مطالعه فرد
 • ارائه برنامه درسی ویژه هر داوطلب

ظرفیت پذیرش ارشد علوم تشریحی (آناتومی):

در جدول زیر ظرفیت کلی پذیرش دوره‌های روزانه، شهریه پرداز و دانشگاه آزاد مربوط به رشته کارشناسی ارشد آناتومی و همچنین به تفکیک هر دانشگاه در سال 1403 ذکر شده است. استفاده از خدمات آموزشگاه فون آکادمی دستیابی شما به رتبه برتر در کارشناسی ارشد آناتومی را تضمین می‌نماید.

ظرفیت روزانه

ظرفیت شهریه پرداز

ظرفیت دانشگاه آزاد

تعداد کل

93

6

3

 فرصت های شغلی و بازار کار ارشد علوم تشریحی (آناتومی):

فارغ التحصیلان رشته آناتومی می‌توانند در 3 حوزه آموزشی، پژوهشی و خدماتی فعالیت نمایند. آموزشی شامل؛ تدریس دروس نظری و عملی به دانشجویان رشته‌های کارشناسی و دکترای حرفه‌ای علوم پزشکی، پژوهشی شامل؛ انجام فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی در دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان و خدماتی شامل؛ فعالیت در زمینه تولید و ساخت وسایل کمک آموزشی، تهیه نرم افزارهای آموزشی و ... می‌باشد.

 کسب رتبه برتر تک رقمی ارشد آناتومی (علوم تشریحی) با فون آکادمی

آموزشگاه فون آکادمی با افتخار آماده ارائه برترین و متفاوت‌ترین خدمات آموزشی در جهت دستیابی به آمادگی کامل در کنکور کارشناسی ارشد آناتومی (علوم تشریحی) می‌باشد. ما آماده‌ایم تا با ارائه خدمات زیر شما را به موفقیت برسانیم:

Screenshot 105مشاوره با رتبه های برتر ارشد آناتومی (علوم تشریحی):

مشاوره با رتبه‌های برتر ارشد علم تشریحی (آناتومی) در مجموعه فون آکادمی فراتر از آن چیزی است که درباره مشاوره کنکور ارشد و دکترا انتظار دارید. تمامی مشاوران این موسسه آخرین و به روزترین متدهای مشاوره را زیر نظر دکتر امین علیزاده کسب و در مشاوره‌های خود به کار می‌گیرند. جلسه اول مشاوره به کاربران سایت به صورت هدیه (بدون پرداخت هزینه) تقدیم می‌گردد. کافی است در سایت فون آکادمی ثبت‌نام و روی بخش مشاوره کلیک و نوبت خود را رزرو کنید. موارد زیر از دیگر ویژگی‌های مشاوره با رتبه‌های برتر کارشناسی ارشد آناتومی (علوم تشریحی) در آموزشگاه فون آکادمی می باشد:

 • جلسات مشاوره 30 تا 45 دقیقه و به صورت تماس تصویری
 • به کارگیری آخرین و به روزترین متدهای مشاوره
 • توجه به ابعاد روحی، روانی و انگیزشی داوطلب
 • اصلاح سبک زندگی و کیفیت مطالعه فرد
 • برنامه ریزی درسی ارشد آناتومی (علوم تشریحی) ویژه هر داوطلب

کلاس تلگرامی آموزش جامع نکات ارشد آناتومی (علوم تشریحی):

زمان کافی برای مطالعه منابع ارشد آناتومی (علوم تشریحی) ندارید؟ به دنبال یادگیری سریع منابع کارشناسی ارشد آناتومی (علوم تشریحی) هستید؟ کلاس تلگرامی آموزش جامع نکات از جمله کلاس های آمادگی ارشد آناتومی (علوم تشریحی) است که کاملترین و جامع‌ترین منبع موجود برای نکات رفرنس های اصلی ارشد آناتومی (علوم تشریحی) است و این امکان را به داوطلب ارشد آناتومی (علوم تشریحی) می دهد که به سرعت و بدون اتلاف وقت بر این نکات مسلط شوید. در این دوره کلیه نکات درسی، تفاسیر و توضیحات مربوط به آنها به صورت نوشتاری و فایل صوتی و ویدئویی در کانال تلگرامی به دانشجو ارائه می‌شود و شما را از داشتن هر رفرنس مازادی بی‌نیاز می‌کند.

کلاس آفلاین آموزش صفر تا صد رشته آناتومی (علوم تشریحی):

به دنبال تسلط کامل بر منابع ارشد آناتومی (علوم تشریحی) هستید؟ به رتبه تک رقمی ارشد آناتومی (علوم تشریحی) فکر می‌کنید؟ کلاس آفلاین آموزش صفر تا صد رشته آناتومی (علوم تشریحی) کاملترین پکیج آموزشی مجموعه فون آکادمی است که کمک می‌کند شما بر تمامی مطالب موجود درمنابع مسلط شوید. مبنای آموزش در این دوره رفرنس اصلی است زیرا ما بر این عقیده ایم که تنها منبع مناسب برای متقاضیان ارشد و دکتری همان کتاب اصلی است نه خلاصه کتاب. در کلاس آفلاین آموزش صفر تا صد کارشناسی ارشد آناتومی (علوم تشریحی) با استفاده از اساتید برجسته تمامی نکات رفرنس‌های اصلی خط به خط به دانشجو آموزش داده می‌شود. از جمله ویژگی‌های این کلاس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آموزش خط به خط تمامی نکات رفرنس های اصلی
 • ارائه مثال و تمرین در طول دوره
 • برگزاری‌ جلسات آنلاین رفع اشکال

آزمون‌های آزمایشی ارشد آناتومی (علوم تشریحی):

آزمون‌های آزمایشی ارشد آناتومی (علوم تشریحی) مکمل مطالعه است و نقش مهمی در ارزیابی دانش فرد دارد و به پیشرفت داوطلب در مسیر تحصیلی کمک می‌کند. آموزشگاه فون آکادمی با آگاهی از این امر، آزمون‌های مرحله‌ای را طراحی نموده است. این آزمون‌ها با هدف تمرین و تکرار و شبیه سازی شرایط آزمون برگزار می شود و دیدگاه ما این است که فرد به جای رقابت با سایر دانشجویان، در تلاش برای رقابت با خود باشد. این آزمون‌ها به صورت دوره‌ای برگزار می شود و مخصوص داوطلبانی است که حداقل از یکی دیگر از خدمات آموزشی آموزشگاه فون آکادمی استفاده کرده‌اند زیرا ما بر این عقیده هستیم که بدون آموزش شرکت در آزمون‌های آزمایشی مفید نخواهد بود و صرفا هدر دادن سرمایه است. اول آموزش ببینید و سپس آزمون بدهید.

دروه جمع بندی ارشد آناتومی (علوم تشریحی):

فراموشی مطالب، سردرگمی در هنگام مطالعه، عدم اطمینان از تسلط بر مطالب و ترس از عقب بودن از برنامه از جمله مواردی است که داوطلبان در هنگام مطالعه با آن روبرو می‌شوند. راه حل مقابله با این مسائل مرور و جمع بندی اصولی و به موقع است. در دوره جمع بندی ارشد آناتومی (علوم تشریحی) که حدودا دو ماه مانده به کنکور آغاز می‌شود کلیه نکات و مطالب به صورت فشرده زیر نظر استاد مربوطه مرور می‌شود، سوالات سال‌های گذشته آنالیز می‌شود، نکات و دام های آموزشی بررسی می‌شود و داوطلب با آمادگی صد‌درصد به آزمون نهایی می‌رسد.

وب آزمون‌های جامع ارشد آناتومی (علوم تشریحی):

وب آزمون‌های جامع ارشد آناتومی (علوم تشریحی) یکی از خدمات منحصر به فرد آموزشگاه فون آکادمی می‌باشد. این آزمون‌ها که تحت وب انجام می‌شوند به طور کامل با کنکور اصلی شبیه‌سازی شده‌اند و در دو‌ماه پایانی منتهی به آزمون نهایی برگزار می‌شود. سوالات این آزمون‌ها توسط اساتید برجسته آموزشگاه فون‌آکادمی طراحی شده‌اند و کاملا به روز و منطبق با آخرین تغییرات می‌باشند. مشخصه اصلی این آزمون‌ها برگزاری وبینار پس از هر آزمون و ارائه پاسخ‌های تشریحی و بررسی نکات و دام‌های آموزشی به صورت آنلاین می‌باشد. بررسی سوالات به صورت آنلاین این امکان را به داوطلبان ارشد آناتومی (علوم تشریحی) می‌دهد که کاملا بر سوالات و نکات آنها تسلط یابند. ویدئو این وبینارها در اختیار داوطلب قرار می‌گیرد تا درصورت نیاز بتواند آنها را مجددا بررسی نماید.
Screenshot 2طرز تهیه پکیج آموزشی ویژه ارشد آناتومی (علوم تشریحی):

به منظور تهیه هریک از محصولات فون آکادمی ویژه ارشد آناتومی (علوم تشریحی) به سایت آموزشگاه به آدرسWWW.fonacademy.ir در صفحه رشته تحصیلی خود مراجعه کنید.

و یا با شماره­ آموزشگاه تماس گرفته و داخلی 4 را وارد کنید: 02128422307

همچنین از طریق شماره زیر می­توانید با پشتیبانی در واتساپ و تلگرام در ارتباط در ارتباط باشید: 09057832226

فون آکادمی

ویژه آزمون­های ارشد و دکتری

وزارت بهداشت - وزارت علوم

آشنایی با مشاور این رشته:

 • مشاور: پریا اصغرنژاد
 • مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد

رتبه های کسب شده:

 • رتبه 17 ارشد علوم تشریح
 • سابقه تدریس به دانشجویان پزشکی دانشگاه آزاد واحد پزشکی تهران
 • مولف کتاب روش های کاربردی و واژه شناسی تخصصی هیستوتکنیک، استریولوژی و مورفومتری

انتخاب زمان مشاوره

 • قابل رزرو می باشد
 • قبلا رزرو شده است
 • در حال رزرو توسط شخص دیگر می باشد
هیچ وقت مشاوره‌ای یافت نشد!

جهت رزرو پکیج مشاوره لطفا موارد ذیل را انتخاب کنید:

مدت زمان مشاوره (ماه): -
دفعات مشاوره در هر ماه: -
تعداد کل جلسات پکیج: -
هزینه هر جلسه مشاوره: 200,000 تومان
جمع کل: -
جمع کل تخفیف برای شما: -   (-)
مبلغ نهایی جهت پرداخت: -
نام کلاس
هزینه
وضعیت
تشریح عمومی (آناتومی)
1,900,000 تومان
زیست شناسی سلولی و مولکولی
1,250,000 تومان
نام وبینار
هزینه
عملیات
وضعیت
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( فاز اول (کامل) و فاز دوم)
450,000 تومان
در حال ثبت نام
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( دوره دیپ لرنینگ )
250,000 تومان
در حال ثبت نام
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( دوره ماشین لرنینگ )
250,000 تومان
در حال ثبت نام
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( دوره پایتون )
150,000 تومان
در حال ثبت نام

نظرات شما

ممنون بابت وبينارتون🌸 امكان دانلود ولينار يا مشاهده مجدد وبينار هس؟
avatar
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( فاز اول (کامل) و فاز دوم)
مصطفی رجب زاده
عالی بود.
avatar
مرور آخر زبان انگلیسی
ندا فتوحی تفتی
استادبایدبگم عالی بودید انشالله بتونیم زحماتتون روجبران کنیم🙏
avatar
مرور آخر زیست سلولی ملکلولی
مهدیه محمودی
😍😍عالی بود خسته نباشید و خداقوت میگم به این استاد بی نظیر و مجموعه خوب فون اکادمی که واقعا بهترین بودن تو انتخاب استاد
avatar
مرور آخر زیست سلولی ملکلولی
آیه
بسیار عالی
avatar
مرور آخر زیست سلولی ملکلولی
زینب محلوجی مفرد
عالی
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
آسو محمدی
سلام و عرض خسته نباشید و خداقوت خدمت تمامی کادر اجراییتون... بسیار بسیار شیوا و روان مطالبی ارزشمند رو دراختیارمون گذاشتید و واقعا هرجلسه از شنیدن صحبت های گرانبهاتون به فکر میفتیم و استفاده میکنیم🤌 خسته نباشین🤝
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
متین
سلام عالی بود😍
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
معصومه کریمی
جناب دکتر اولا خداقوت به تیم فوق‌العاده و دوم به خود شخصتون که با حال بیمار هم کارگاه رو به بهترین نحو ممکن اداره کردید واقعا از شرکت و بودن توی خانواده بزرگ فون‌آکادمی نهایت خوشحالی رو دارم و امیدوارم بیشتر ازتون یادبگیرم.
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
امیرمحمد فروتن نیا
وبینار کامل و بی نظیری بود خیلی خوشحالم که در این وبینار شرکت کردم مطالب مفید و کاربردی یاد گرفتم ممنون بابت راهنمایی ها و آموزش تون 🙏🏻❤️
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
زهره شرفی نژاد
بسیار عالی ، پر محتوا و تاثیر گذار بود خدا قوت
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
آیدا
توضیحات واضح و کامل بود
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
محمدمتین قهرمان پور

برای درج نظر خود لطفا وارد اکانت شوید.

Loading...
طراح سایت : گروه مانی