رشته تحصیلی : کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی

نوع آزمون: وزارت بهداشت
مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
ظرفیت پذیرش سال ۱۴۰2 :
روزانه 60 نفر
شهریه پرداز 16 نفر
دانشگاه آزاد 0 نفر

"اپیدمیولوژی" مطالعه انتقال و انتشار بیماری‌ها و عوامل مرتبط با سلامت جمعیت‌هاست. دانش آموختگان رشته اپیدمیولوژی تلاش می‌کنند روندها، الگوها و عوامل موثر بر ابتلا به بیماری‌ها و مرگ و میر جمعیت‌ها را در طول زمان و در محل‌های مختلف تحلیل کنند.

رشته اپیدمیولوژی در دو مقطع ارشد و دکتری در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور دانشجو می‌پذیرد.

متقاضیان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی می‌توانند فرآیند ثبت نام خود را در موعد مقرر از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانیsanjeshp.ir انجام دهند.

با عضویت در کانال تلگرام آموزشگاه فون آکادمی در سریعترین زمان ممکن از زمان و نحوه ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی اطلاع یابید.

آموزشگاه فون آکادمی با ارائه خدمات آموزشی گسترده‌ای همچون؛ مشاوره با رتبه‌های برتر رشته اپیدمیولوژی، کلاس‌های کمک آموزشی ارشد اپیدمیولوژی، دوره‌های جمع بندی و آزمون‌های آزمایشی ارشد اپیدمیولوژی، می‌تواند مسیر قبولی شما را در کنکور کارشناسی ارشد هموار و امکان دست‌یابی شما را به رتبه برتر در کنکور ارشد اپیدمیولوژی فراهم نماید.Screenshot 105کلیه اطلاعات مورد نیاز جهت شرکت در کنکور ارشد اپیدمیولوژی در زیر در دسترس علاقمندان قرار گرفته است. جهت دریافت اطلاعات تکمیلی می‌توانید با مشاوران آموزشگاه فون آکادمی در ارتباط باشید. جهت دریافت مشاوره کافی‌است در سایت موسسه ثبت نام و نوبت خود را رزرو نمایید.

 • مدارک مورد پذیرش شرکت در آزمون کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی
 • دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی
 • منابع امتحانی کنکور کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی
 • ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی
 • فرصت های شغلی و بازار کار رشته اپیدمیولوژی

مدارک مورد پذیرش شرکت درکنکور ارشد اپیدمیولوژی:

از چه رشته ای می‌توان در آزمون کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی شرکت کرد؟ کلیه کارشناسی‌های علوم پزشکی می توانند در آزمون ارشد اپیدمیولوژی شرکت کنند. سایر رشته‌های مجاز به شرکت در کنکور ارشد اپیدمیولوژی طبق اعلام وزارت بهداشت در جدول زیر ارائه شده است.

رشته

مدارک مورد پذیرش

اپیدمیولوژی

کلیه کارشناسی‌های علوم پزشکی، کارشناسی انگل شناسی، آمار (کلیه گرایش‌ها)، مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر، دکترای عمومی پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی

به دلیل اینکه کلیه رشته‌های کارشناسی علوم پزشکی می‌توانند در کنکور ارشد اپیدمیولوژی شرکت کنند رقابت تنگاتنگی بین داوطلبان وجود دارد. آموزشگاه فون آکادمی با ارائه بهترین خدمات آموزشی امکان قبولی و دستیابی شما به رتبه‌های برتر را فراهم می‌کند.

دروس امتحانی کنکور ارشد اپیدمیولوژی:

داوطلبان شرکت در کنکور ارشد اپیدمیولوژی باید به مطالعه دروس مبانی اپیدمیولوژی، مقدمات آمار زیستی، اصطلاحات پزشکی، اپیدمیولوژی بیماری‌ها، بهداشت عمومی و زبان عمومی بپردازند. در جدول زیر دروس امتحانی ارشد اپیدمیولوژی و ضرایب مربوط به هر درس ارائه شده است.

مبانی اپیدمیولوژی

مقدمات آمار زیستی

اصطلاحات پزشکی

اپیدمیولوژی بیماری‌ها

بهداشت عمومی

زبان عمومی

اپیدمیولوژی

5/2

2

5/1

2

2

3

منابع امتحانی کنکور ارشد اپیدمیولوژی:

وزارت بهداشت منابع امتحانی آزمون ارشد اپیدمیولوژی در دروس مبانی اپیدمیولوژی، مقدمات آمار زیستی، اصطلاحات پزشکی، اپیدمیولوژی بیماری‌ها، بهداشت عمومی و زبان عمومی را به شرح زیر اعلام نموده است. علاوه بر اطلاع از منابع، انتخاب درست منابع و آگاهی از سرفصل‌های مهم هر منبع نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. مشاوره با رتبه‌های برتر ارشد اپیدمیولوژی، که یکی از خدمات آموزشگاه فون آکادمی می‌باشد، این امکان را به شما می‌دهد که در شروع انتخاب درستی داشته باشید.

نام درس

منبع معرفی شده از طرف وزارت بهداشت

1

مبانی اپیدمیولوژی

درسنامه پزشکی پیشگیری و پزشکی اجتماعی پارک، ترجمه دکتر کورش هلاکوئی نایینی- دکتر قباد مرادی و همکاران- انتشارات گپ- آخرین ویرایش

اپیدمیولوژی گوردیس، مترجم دکتر حسین صباغیان و دکتر کوروش هلاکوئی نائینی- انتشارات گپ- آخرین ویرایش

2

مقدمات آمار زیستی

روش‌های آماری و شاخص‌های بهداشتی؛ دکتر کاظم محمد و دکتر ملک افضلی – آخرین ویرایش

3

اصطلاحات پزشکی

فرهنگ جامع همه گیر شناسی (اپیدمیولوژی)، دکتر کیومرث ناصری- انتشارات گپ-آخرین ویرایش

4

بهداشت عمومی

برنامه و راهنمای ایمن سازی؛ مصوب کمیته کشوری ایمن سازی وزارت بهداشت؛ تهران: صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف)؛ 1394 قابل دسترس در لینک ذیل:

https://goums.ac.ir/files/aghala/files/4(2).pdf

دکتر حسین حاتمی و همکاران، کتاب جامع بهداشت عمومی- آخرین ویرایش- انتشارات ارجمند، قابل دسترس در لینک ذیل:

http://ph.sbmu.ac.ir/uploads/PUBLIC-HEALTH-EBOOK/PUBLIC-HEALTH-INDEX.htm

5

اپیدمیولوژی بیماری‌ها

راهنمای کنترل بیماری‌های واگیر در انسان، ترجمه: دکتر حسین صباغیان- انتشارات گپ- آخرین ویرایش

مرجع اپیدمیولوژی بیماری‌های شایع ایران- جلد اول (بیماری‌های واگیر)، اثر: شورای نویسندگان با سرپرستی دکتر پروین یاوری، انتشارات گپ- آخرین ویرایش

مرجع اپیدمیولوژی بیماری‌های شایع ایران- جلد دوم (بیماری‌های غیرواگیر)، اثر: شورای نویسندگان با سرپرستی دکتر پروین یاوری، انتشارات گپ- آخرین ویرایش

مرجع اپیدمیولوژی بیماری‌های شایع ایران- جلد اول (سرطان‌ها)، اثر: شورای نویسندگان با سرپرستی دکتر پروین یاوری، انتشارات گپ- آخرین ویرایش

6

زبان عمومی

Schmitt, D., Schmitt, N., & Mann, D. (2011). Focus on vocabulary 2: Bridging vocabulary. Longman.

Lee, L. & Gundersen, E. (2011). Select Readings: Intermediate. Student's book. Second Edition. Oxford University

Lee, L. & Bernard, J. (2011). Select Readings: Upper-intermediate. Student's book. Second Edition. Oxford University.

Anderson, N. J. (2014). Active skills for reading 3: Student's book. Third Edition. National Geographic Learning.

Anderson, N. J. (2014). Active skills for reading 4: Student's book. Third Edition. National Geographic Learning.

استفاده از خدمات آموزشگاه فون آکادمی از جمله کلاس‌های آمادگی ارشد اپیدمیولوژی، امکان تسلط کامل بر کلیه متون منابع اصلی را به داوطلبان می‌دهد.

ظرفیت پذیرش ارشد اپیدمیولوژی:

اطلاع از ظرفیت پذیرش ارشد اپیدمیولوژی و دانشگاه‌های پذیرنده ارشد اپیدمیولوژی به داوطلب این امکان را می‌دهد تا با برنامه ریزی بهتری در کنکور کارشناسی ارشد شرکت نماید. در جدول زیر ظرفیت پذیرش کنکور کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی، به تفکیک دانشگاه و دوره‌های روزانه و شهریه پرداز ذکر شده است.

رشته

نام دانشگاه

ظرفیت روزانه

ظرفیت شهریه پرداز

اپیدمیولوژی

ارومیه

3

1

اصفهان

3

0

اهواز

3

1

ایران

3

1

ایلام

3

1

بقیه الله عج

3

1

تبریز

3

1

تهران

3

1

رفسنجان

3

1

زاهدان

3

1

شاهرود

3

1

شهرکرد

3

1

شهید بهشتی

3

1

شیراز

3

0

کردستان

3

1

کرمان

3

0

کرمانشاه

3

1

مشهد

3

1

همدان

3

0

یزد

3

1

کل

60

16

با توجه به ظرفیت محدود و رقابت بالا، داوطلبانی که قصد قبولی و کسب رتبه‌های برتر در کنکور کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی دارند می‌بایست با برنامه‌ریزی بهتر و تسلط بیشتر در دروس، در آزمون ارشد شرکت کنند. شما می‌توانید با مشاوره با رتبه‌های برتر و دریافت برنامه اختصاصیِ مطالعه، گام مستحکمی را در قبولی آزمون ارشد بردارید. برای دریافت مشاوره کافی است در سایت فون آکادمی ثبت‌نام و روی بخش مشاوره کلیک کنید و نوبت خود را رزرو نمایید. جلسه اول مشاوره به کاربران سایت به صورت هدیه تقدیم می‌گردد.

فرصت های شغلی و بازار کار رشته اپیدمیولوژی:

یکی از سوالات علاقمندان به تحصیل در رشته اپیدمیولوژی آینده شغلی آن است. اپیدمیولوژی نقش بسیار ویژه‌ای در علوم پزشکی دارد و فارغ‌التحصیلان رشته اپیدمیولوژی می‎‌توانند به عنوان پژوهشگر، استاد یا مربی در دانشگاه‌های علوم پزشکی و مراکز زیر مجموعه آن مشغول به کار شوند.

کسب رتبه برتر ارشد اپیدمیولوژی با فون آکادمی

آموزشگاه فون آکادمی با افتخار آماده ارائه برترین و متفاوت‌ترین خدمات آموزشی در جهت دستیابی به آمادگی کامل در کنکور کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی می‌باشد. ما آماده‌ایم تا با ارائه خدمات زیر شما را به موفقیت برسانیم:

Screenshot 105مشاوره با رتبه های برتر کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی:

مشاوره با رتبه‌های برتر در مجموعه فون آکادمی فراتر از آن چیزی است که درباره مشاوره کنکور ارشد و دکترا انتظار دارید. تمامی مشاوران این موسسه آخرین و به روزترین متدهای مشاوره را زیر نظر دکتر امین علیزاده کسب و در مشاوره‌های خود به کار می‌گیرند. جلسه اول مشاوره به کاربران سایت به صورت هدیه (بدون پرداخت هزینه) تقدیم می‌گردد. کافی است در سایت فون آکادمی ثبت‌نام و روی بخش مشاوره کلیک و نوبت خود را رزرو کنید. موارد زیر از دیگر ویژگی‌های مشاوره با رتبه‌های برتر کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی در آموزشگاه فون آکادمی می باشد:

 • جلسات مشاوره 30 تا 45 دقیقه و به صورت تماس تصویری
 • به کارگیری آخرین و به روزترین متدهای مشاوره
 • توجه به ابعاد روحی، روانی و انگیزشی داوطلب
 • اصلاح سبک زندگی و کیفیت مطالعه فرد
 • ارائه برنامه مطالعاتی ارشد اپیدمیولوژی ویژه هر داوطلب

کلاس تلگرامی آموزش جامع نکات ارشد اپیدمیولوژی:

زمان کافی برای مطالعه منابع ارشد اپیدمیولوژی ندارید؟ به دنبال یادگیری سریع منابع کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی هستید؟ کلاس تلگرامی آموزش جامع نکات کاملترین و جامع‌ترین منبع ارائه شده برای یادگیری نکات رفرنس‌های اصلی ارشد اپیدمیولوژی است و این امکان را به شما می دهد که به سرعت و بدون اتلاف وقت بر این نکات مسلط شوید. در این دوره کلیه نکات درسی، تفاسیر و توضیحات مربوط به آنها به صورت نوشتاری و فایل صوتی و ویدئویی در کانال تلگرامی به دانشجو ارائه می‌شود و شما را از داشتن هر رفرنس مازادی بی‌نیاز می‌کند.

کلاس آفلاین آموزش صفر تا صد رشته اپیدمیولوژی:

به دنبال تسلط کامل بر منابع ارشد اپیدمیولوژی هستید؟ به رتبه تک رقمی ارشد اپیدمیولوژی فکر می‌کنید؟ کلاس آفلاین آموزش صفر تا صد رشته اپیدمیولوژی کامل‌ترین پکیج آموزشی مجموعه فون‌آکادمی است که کمک می‌کند شما بر تمامی مطالب موجود در منابع مسلط شوید. مبنای آموزش در این دوره رفرنس اصلی است زیرا ما بر این عقیده‌ایم که تنها منبع مناسب برای متقاضیان ارشد و دکتری همان کتاب اصلی است نه خلاصه کتاب. درکلاس آفلاین آموزش صفر تا صد کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی، با استفاده از اساتید برجسته تمامی نکات رفرنس‌های اصلی خط به خط به دانشجو آموزش داده می‌شود. از جمله ویژگی‌های این کلاس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آموزش خط به خط تمامی نکات رفرنس‌های اصلی
 • ارائه مثال و تمرین در طول دوره
 • برگزاری‌ جلسات آنلاین رفع اشکال

آزمون‌های آزمایشی مرحله‌ای ارشد اپیدمیولوژی:

آزمون‌های آزمایشی مکمل مطالعه است و نقش مهمی در ارزیابی دانش فرد دارد و به پیشرفت داوطلب در مسیر تحصیلی کمک می‌کند. آموزشگاه فون آکادمی با آگاهی از این امر، آزمون‌های مرحله‌ای را طراحی نموده است. این آزمون‌ها با هدف تمرین و تکرار و شبیه سازی شرایط کنکور ارشد برگزار می شود و دیدگاه ما این است که فرد به جای رقابت با سایر دانشجویان، در تلاش برای رقابت با خود باشد. این آزمون‌ها به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود و مخصوص داوطلبانی است که حداقل از یکی دیگر از خدمات آموزشی آموزشگاه فون آکادمی استفاده کرده‌اند زیرا ما بر این عقیده هستیم که بدون آموزش شرکت در آزمون‌های آزمایشی مفید نخواهد بود و صرفا هدر دادن سرمایه است. اول آموزش ببینید و سپس آزمون بدهید.

دوره جمع بندی ارشد اپیدمیولوژی:

فراموشی مطالب، سردرگمی در هنگام مطالعه، عدم اطمینان از تسلط بر مطالب و ترس از عقب بودن از برنامه از جمله مواردی است که داوطلبان در هنگام مطالعه با آن روبرو می‌شوند. راه حل مقابله با این مسائل مرور و جمع بندی اصولی و به موقع است. دردوره جمع بندی ارشد اپیدمیولوژی که حدودا دو ماه مانده به کنکور آغاز می‌شود کلیه نکات و مطالب به صورت فشرده زیر نظر استاد مربوطه مرور می‌شود، سوالات سال‌های گذشته آنالیز می‌شود، نکات و دام‌های آموزشی بررسی می‌شود و داوطلب با آمادگی صد درصد به آزمون نهایی می‌رسد.

وب آزمون‌های جامع ارشد اپیدمیولوژی:

وب آزمون‌های جامع یکی از خدمات منحصر به فرد آموزشگاه فون آکادمی می باشد. این آزمون‌ها که تحت وب انجام می‌شوند به طور کامل با کنکور اصلی شبیه‌سازی شده‌اند و در دو ماه پایانی منتهی به آزمون نهایی برگزار می‌شود. سوالات این آزمون‌ها توسط اساتید برجسته آموزشگاه فون آکادمی طراحی شده‌اند و کاملا به روز و منطبق با آخرین تغییرات می‌باشند. مشخصه اصلی این آزمون‌ها برگزاری وبینار پس از هر آزمون و ارائه پاسخ‌های تشریحی و بررسی نکات و دام های آموزشی به صورت آنلاین می‌باشد. بررسی سوالات به صورت آنلاین این امکان را به داوطلبان ارشد اپیدمیولوژی می‌دهد که کاملا بر سوالات و نکات آنها تسلط یابند. ویدئو این وبینارها در اختیار داوطلب قرار می‌گیرد تا درصورت نیاز مجدد بتواندآنها را بررسی نماید.

Screenshot 2طرز تهیه پکیج آموزشی ویژه ارشد اپیدمیولوژی:

به منظور تهیه هریک از محصولات فون آکادمی ویژه ارشد اپیدمیولوژی به سایت آموزشگاه به آدرسWWW.fonacademy.ir در صفحه رشته تحصیلی خود مراجعه کنید.

و یا با شماره­ آموزشگاه تماس گرفته و داخلی 4 را وارد کنید: 02128422307

همچنین از طریق شماره زیر می­توانید با پشتیبانی در واتساپ و تلگرام در ارتباط در ارتباط باشید: 09057832226

فون آکادمی

ویژه آزمون­های ارشد و دکتری

وزارت بهداشت - وزارت علوم

 

 

 

آشنایی با مشاور این رشته:

 • مشاور: خانم سیما میزبانی
 • مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
 • دانشگاه محل تحصیل: علوم پزشکی تهران
 • وضعیت تحصیل: مشغول به تحصیل

رتبه های کسب شده:

 • رتبه ۱ کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی

انتخاب زمان مشاوره

 • قابل رزرو می باشد
 • قبلا رزرو شده است
 • در حال رزرو توسط شخص دیگر می باشد
هیچ وقت مشاوره‌ای یافت نشد!

جهت رزرو پکیج مشاوره لطفا موارد ذیل را انتخاب کنید:

مدت زمان مشاوره (ماه): -
دفعات مشاوره در هر ماه: -
تعداد کل جلسات پکیج: -
هزینه هر جلسه مشاوره: 200,000 تومان
جمع کل: -
جمع کل تخفیف برای شما: -   (-)
مبلغ نهایی جهت پرداخت: -
نام کلاس
هزینه
وضعیت
مقدمات آمار زیستی
1,250,000 تومان
مبانی اپیدمیولوژی
1,000,000 تومان
نام وبینار
هزینه
عملیات
وضعیت
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( فاز اول (کامل) و فاز دوم)
450,000 تومان
در حال ثبت نام
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( دوره دیپ لرنینگ )
250,000 تومان
در حال ثبت نام
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( دوره ماشین لرنینگ )
250,000 تومان
در حال ثبت نام
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( دوره پایتون )
150,000 تومان
در حال ثبت نام

نظرات شما

ممنون بابت وبينارتون🌸 امكان دانلود ولينار يا مشاهده مجدد وبينار هس؟
avatar
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( فاز اول (کامل) و فاز دوم)
مصطفی رجب زاده
عالی بود.
avatar
مرور آخر زبان انگلیسی
ندا فتوحی تفتی
عالی
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
آسو محمدی
سلام و عرض خسته نباشید و خداقوت خدمت تمامی کادر اجراییتون... بسیار بسیار شیوا و روان مطالبی ارزشمند رو دراختیارمون گذاشتید و واقعا هرجلسه از شنیدن صحبت های گرانبهاتون به فکر میفتیم و استفاده میکنیم🤌 خسته نباشین🤝
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
متین
سلام عالی بود😍
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
معصومه کریمی
جناب دکتر اولا خداقوت به تیم فوق‌العاده و دوم به خود شخصتون که با حال بیمار هم کارگاه رو به بهترین نحو ممکن اداره کردید واقعا از شرکت و بودن توی خانواده بزرگ فون‌آکادمی نهایت خوشحالی رو دارم و امیدوارم بیشتر ازتون یادبگیرم.
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
امیرمحمد فروتن نیا
وبینار کامل و بی نظیری بود خیلی خوشحالم که در این وبینار شرکت کردم مطالب مفید و کاربردی یاد گرفتم ممنون بابت راهنمایی ها و آموزش تون 🙏🏻❤️
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
زهره شرفی نژاد
بسیار عالی ، پر محتوا و تاثیر گذار بود خدا قوت
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
آیدا
توضیحات واضح و کامل بود
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
محمدمتین قهرمان پور

برای درج نظر خود لطفا وارد اکانت شوید.

avatar
Shahrzad آغاز کننده
1402-06-13 11:33
با تشكر فراوان
من جلسه مشاوره خيلي خوبي داشتم
با حوصله و صبوري به اكثر سوالات پاسخگو بودن
Loading...
طراح سایت : گروه مانی