رشته تحصیلی : کارشناسی ارشد سلامت و ترافیک

نوع آزمون: وزارت بهداشت
مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
ظرفیت پذیرش سال ۱۴۰2 :
روزانه 3 نفر
شهریه پرداز 1 نفر

رشته "سلامت و ترافیک" در سال‌های اخیر با هدف پیشگیری از حوادث ترافیکی و بهبود سلامت در وزارت بهداشت راه اندازی شده است. فارغ‌التحصیلان رشته سلامت و ترافیک به مواردی مانند کاهش میزان تصادفات با بررسی ابعاد مختلف آن، ارتقا سطح مهندسی و ایمنی راه‌ها، ارتقا کیفیت و مهندسی خودروها، بهبود وضعیت ترافیک و برنامه ریزی شهری، مدیریت و سیاست‌گذاری در حوزه ترافیک، اتقا سطح خدمات بیمارستانی، تروما، اورژانس و ... می‌پردازند.

متقاضیان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد "سلامت و ترافیک" می‌توانند فرآیند ثبت نام خود را در موعد مقرر از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانیsanjeshp.ir انجام دهند.

با عضویت در کانال تلگرام آموزشگاه فون آکادمی می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن از زمان و نحوه ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد سلامت و ترافیک اطلاع یابید.

با بهره گیری از خدماتِ آموزشگاه فون آکادمی قبولی خود در کنکور کارشناسی ارشد سلامت و ترافیک تضمین کنید. خدمات آموزشگاه فون آکادمی شامل؛ مشاوره با رتبه‌های برتر ارشد سلامت و ترافیک، کلاس‌های کمک آموزشی ارشد سلامت و ترافیک، دوره‌های جمع بندی و آزمون‌های آزمایشی ارشد سلامت و ترافیک می‌باشد.

Screenshot 105

نکات و موارد مورد نیاز جهت شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سلامت و ترافیک:

 • مدارک مورد پذیرش شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سلامت و ترافیک
 • دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد سلامت و ترافیک
 • منابع امتحانی کنکور کارشناسی ارشد سلامت و ترافیک
 • ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد سلامت و ترافیک
 • فرصت های شغلی و بازار کار رشته سلامت و ترافیک

مدارک مورد پذیرش شرکت درکنکور ارشد سلامت و ترافیک:

از چه رشته ای می‌توان در آزمون کارشناسی ارشد سلامت و ترافیک شرکت کرد؟ رشته‌های مجاز به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سلامت و ترافیک در جدول زیر ارائه شده است.

رشته

مدارک مورد پذیرش

سلامت و ترافیک

کارشناسی کلیه رشته‌های علوم پزشکی، علوم انتظامی، روانشناسی، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، فناوری اطلاعات و ارتباطات، مهندسی پزشکی، علوم و مهندسی محیط زیست، فیزیک، مهندسی ایمنی، آمار، جامعه شناسی

علاقمندان به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سلامت و ترافیک می‌توانند با مشاوره با رتبه‌های برتر ارشد سلامت و ترافیک در سال‌های گذشته، اطلاعات بیشتری در خصوص رشته سلامت و ترافیک کسب نمایند. برای دریافت مشاوره کافی است در سایت فون آکادمی ثبت‌نام و روی بخش مشاوره کلیک کنید و نوبت خود را رزرو نمایید. جلسه اول مشاوره به کاربران سایت به صورت هدیه تقدیم می‌گردد.

دروس امتحانی کارشناسی ارشد سلامت و ترافیک:

داوطلبان  شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سلامت و ترافیک می‌بایست به مطالعه دروس ایمنی ترافیکی و اپیدمیولوژی مصدومیت‌ها، روش‌های آمار کاربردی، روانشناسی عمومی، بهداشت عمومی و زبان عمومی بپردازند. در جدول زیر دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد سلامت و ترافیک و ضرایب مربوط به هر درس ارائه شده است.

ایمنی ترافیکی و اپیدمیولوژی مصدومیت‌ها

روش‌های آمار کاربردی

روانشناسی عمومی

بهداشت عمومی

زبان عمومی

سلامت و ترافیک

4

2

1

1

3

داوطلبان ارشد سلامت و ترافیک می‎‌توانند با بهره گیری از خدمات متنوع آموزشگاه فون آکادمی همچون کلاس آفلاین صفر تا صد و کلاس تلگرامی جامع نکات در حداقل زمان بر کلیه دروس ارشد سلامت و ترافیک تسلط یابند.

منابع امتحانی کارشناسی ارشد سلامت و ترافیک:

منابع امتحانی ارشد سلامت و ترافیک در دروس ایمنی ترافیکی و اپیدمیولوژی مصدومیت‌ها، روش‌های آمار کاربردی، روانشناسی عمومی، بهداشت عمومی و زبان عمومی در جدول زیر ارائه شده است.

نام درس

منبع معرفی شده از طرف وزارت بهداشت

1

ایمنی ترافیکی و اپیدمیولوژی مصدومیت‌ها

ایمنی و ترافیک (کتاب مرجع درس عمومی و ایمنی ترافیک)-شورای نویسندگان-مرکز تحقیقات پیشگیری از حوادث ترافیکی

تروما (شناخت، مدیریت و پژوهش)-مجموعه نویسندگان-انتشارات دانشگاه علوم پزشکی تهران

داروها، رانندگی و ایمنی ترافیک-دکتر مصطفی فرح بخش-انتشارات شیردل

2

سلامت و ترافیک توانبخشی

اصول و روش‌های آمار زیستی-دانیل (Daniel W) مترجم: محمد تقی آیت اللهی، ناشر: امیرکبیر، تهران

روش‌های آماری و شاخص‌های بهداشتی-دکتر کاظم محمد و همکاران

3

روانشناسی عمومی

زمینه روانشناسی هیلگارد، ترجمه محمد تقی براهنی و دیگران، انتشارات رشد، آخرین ویرایش

4

بهداشت عمومی

دکتر حسین حاتمی و همکاران، کتاب جامع بهداشت عمومی، آخرین ویرایش، انتشارات ارجمند. جلد اول؛ فصل‌های 2، 3، 4؛ فصل 5 گفتارهای 1 و 2 و فصل 7؛ جلد دوم؛ فصل‌های 8 و 9؛ جلد سوم؛ فصل‌های 10، 11، 12. قابل دسترس در لینک زیر

http://ph.sbmu.ac.ir/uploads/PUBLIC-HEALTH-EBOOK/PUBLIC-HEALTH INDEX.htm

پارک و پارک. درسنامه طب و پزشکی اجتماعی، ترجمه خسرو رفایی شیر پاک. آخرین ویراست. جلد اول؛ فصل‌های اول تا چهارم. جلد دوم؛ تمام فصول. جلد سوم؛ فصل‌های دوم تا هفتم. جلد چهارم؛ فصل‌های اول (بیماری‌های سرخک، سرخجه، آنفلوانزا، سل، انواع هپاتیت، بیماری اسهالی حاد، حصبه، مسمومیت غذایی، مالاریا، بروسلوز، لیشمانیازیس، ایدز)؛ فصل دوم به طور کامل

5

زبان عمومی

Schmitt, D., Schmitt, N., & Mann, D. (2011). Focus on vocabulary 2: Bridging vocabulary. Longman.

Lee, L. & Gundersen, E. (2011). Select Readings: Intermediate. Student's book. Second Edition. Oxford University

Lee, L. & Bernard, J. (2011). Select Readings: Upper-intermediate. Student's book. Second Edition. Oxford University.

Anderson, N. J. (2014). Active skills for reading 3: Student's book. Third Edition. National Geographic Learning.

Anderson, N. J. (2014). Active skills for reading 4: Student's book. Third Edition. National Geographic Learning.

خدمات آموزشگاه فون آکادمی از جامع‌ترین و بهترین خدمات آموزشی ارائه شده در راستای قبولی در کنکور کارشناسی ارشد سلامت و ترافیک می باشد. داوطلبان می‌توانند با بهره گیری از این خدمات تسلط کامل بر منابع و در نهایت قبولی خود در آزمون کارشناسی ارشد سلامت و ترافیک را تضمین نمایند.

ظرفیت پذیرش ارشد سلامت و ترافیک:

کارشناسی ارشد رشته سلامت و ترافیک فقط در دانشگاه علوم پزشکی تبریز ارائه می‌گردد. ظرفیت رشته سلامت و ترافیک در دوره روزانه دانشگاه علوم پزشکی تبریز 3 نفر و به صورت شهریه پرداز یک نفر می‌باشد.

همانطور که مشاهده می‌فرمایید سلامت و ترافیک از جمله رشته‌های با پذیرش کم در مقطع ارشد می‌باشد. با توجه به ظرفیت محدود پذیرش، برنامه‌ریزی صحیح و تسلط بالا بر منابع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

مجموعه فون آکادمی با بهره گیری از بهترین اساتید و مشاوران و با ارائه کاملترین خدمات آموزشی در کنکور کارشناسی ارشد سلامت و ترافیک، آماده خدمت رسانی به داوطلبان می‌باشد. با بهره گیری از خدمات متنوع آموزشگاه فون آکادمی قبولی خود در آزمون ارشد سلامت و ترافیک را تضمین نمایید.

فرصت های شغلی و بازار کار رشته سلامت و ترافیک:

یکی از سوالات علاقمندان به تحصیل در رشته سلامت و ترافیک بازار کار و آینده شغلی آن است. در خصوص فرصت‌های شغلی رشته سلامت و ترافیک باید گفت با افزایش تعداد خودروها و متعاقب آن تصادفات و مسائل مربوط به ترافیک شهری، نیاز به مدیریت ترافیک حرفه‌ای و استفاده از فناوری‌های نوین جهت کاهش ترافیک و حوادث رانندگی اهمیت زیادی پیدا کرده است. ایجاد راهکارهای هوشمند برای مدیریت ترافیک و افزایش ایمنی راه‌ها می‌تواند به ایجاد فرصت‌های شغلی جدید منجر شود.

کسب رتبه برتر ارشد سلامت و ترافیک با فون آکادمی:

آموزشگاه فون آکادمی با افتخار آماده ارائه برترین و متفاوت‌ترین خدمات آموزشی در جهت دستیابی به آمادگی کامل در کنکور کارشناسی ارشد سلامت و ترافیک می‌باشد. ما آماده‌ایم تا با ارائه خدمات زیر شما را به موفقیت برسانیم:

 Screenshot 105

مشاوره با رتبه های برتر کارشناسی ارشد سلامت و ترافیک:

مشاوره با رتبه‌های برتر در مجموعه فون آکادمی فراتر از آن چیزی است که درباره مشاوره کنکور ارشد و دکترا انتظار دارید. تمامی مشاوران این موسسه علاوه بر کسب رتبه‌ برتر در کنکور کارشناسی ارشد رشته خود در سال‌های گذشته، آخرین و به روزترین متدهای مشاوره را زیر نظر دکتر امین علیزاده کسب و در مشاوره‌های خود به کار می‌گیرند. جلسه اول مشاوره به کاربران سایت به صورت هدیه (بدون پرداخت هزینه) تقدیم می‌گردد. کافی است در سایت فون آکادمی ثبت‌نام و روی بخش مشاوره کلیک و نوبت خود را رزرو کنید. موارد زیر از دیگر ویژگی‌های مشاوره با رتبه‌های برتر کارشناسی ارشد سلامت و ترافیک در آموزشگاه فون آکادمی می باشد:

 • جلسات مشاوره 30 تا 45 دقیقه و به صورت تماس تصویری
 • به کارگیری آخرین و به روزترین متدهای مشاوره
 • توجه به ابعاد روحی، روانی و انگیزشی داوطلب
 • اصلاح سبک زندگی و کیفیت مطالعه فرد
 • ارائه برنامه مطالعاتی ارشد سلامت و ترافیک ویژه هر داوطلب

کلاس تلگرامی آموزش جامع نکات ارشد سلامت و ترافیک:

زمان کافی برای مطالعه منابع ارشد سلامت و ترافیک ندارید؟ به دنبال یادگیری سریع منابع کارشناسی ارشد سلامت و ترافیک هستید؟ کلاس تلگرامی آموزش جامع نکات کاملترین و جامع‌ترین منبع ارائه شده برای یادگیری نکات رفرنس‌های اصلی ارشد سلامت و ترافیک است و این امکان را به شما می دهد که به سرعت و بدون اتلاف وقت بر این نکات مسلط شوید. در این دوره کلیه نکات درسی، تفاسیر و توضیحات مربوط به آنها به صورت نوشتاری و فایل صوتی و ویدئویی در کانال تلگرامی به دانشجو ارائه می‌شود و شما را از داشتن هر رفرنس مازادی بی‌نیاز می‌کند.

کلاس آفلاین آموزش صفر تا صد رشته سلامت و ترافیک:

به دنبال تسلط کامل بر منابع ارشد سلامت و ترافیک هستید؟ به رتبه تک رقمی ارشد سلامت و ترافیک فکر می‌کنید؟ کلاس آفلاین آموزش صفر تا صد رشته سلامت و ترافیک کامل‌ترین پکیج آموزشی مجموعه فون‌آکادمی است که کمک می‌کند شما بر تمامی مطالب موجود در منابع مسلط شوید. مبنای آموزش در این دوره رفرنس اصلی است زیرا ما بر این عقیده‌ایم که تنها منبع مناسب برای متقاضیان ارشد و دکتری همان کتاب اصلی است نه خلاصه کتاب. درکلاس آفلاین آموزش صفر تا صد کارشناسی ارشد سلامت و ترافیک، با استفاده از اساتید برجسته تمامی نکات رفرنس‌های اصلی خط به خط به دانشجو آموزش داده می‌شود. از جمله ویژگی‌های این کلاس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آموزش خط به خط تمامی نکات رفرنس‌های اصلی
 • ارائه مثال و تمرین در طول دوره
 • برگزاری‌ جلسات آنلاین رفع اشکال

آزمون‌های آزمایشی مرحله‌ای ارشد سلامت و ترافیک:

آزمون‌های آزمایشی مکمل مطالعه است و نقش مهمی در ارزیابی دانش فرد دارد و به پیشرفت داوطلب در مسیر تحصیلی کمک می‌کند. آموزشگاه فون آکادمی با آگاهی از این امر، آزمون‌های مرحله‌ای را طراحی نموده است. این آزمون‌ها با هدف تمرین و تکرار و شبیه سازی شرایط کنکور ارشد برگزار می شود و دیدگاه ما این است که فرد به جای رقابت با سایر دانشجویان، در تلاش برای رقابت با خود باشد. این آزمون‌ها به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود و مخصوص داوطلبانی است که حداقل از یکی دیگر از خدمات آموزشی آموزشگاه فون آکادمی استفاده کرده‌اند زیرا ما بر این عقیده هستیم که بدون آموزش شرکت در آزمون‌های آزمایشی مفید نخواهد بود و صرفا هدر دادن سرمایه است. اول آموزش ببینید و سپس آزمون بدهید.

دوره جمع بندی ارشد سلامت و ترافیک:

فراموشی مطالب، سردرگمی در هنگام مطالعه، عدم اطمینان از تسلط بر مطالب و ترس از عقب بودن از برنامه از جمله مواردی است که داوطلبان در هنگام مطالعه با آن روبرو می‌شوند. راه حل مقابله با این مسائل مرور و جمع بندی اصولی و به موقع است. دردوره جمع بندی ارشد سلامت و ترافیک که حدودا دو ماه مانده به کنکور آغاز می‌شود کلیه نکات و مطالب به صورت فشرده زیر نظر استاد مربوطه مرور می‌شود، سوالات سال‌های گذشته آنالیز می‌شود، نکات و دام‌های آموزشی بررسی می‌شود و داوطلب با آمادگی صد درصد به آزمون نهایی می‌رسد.

وب آزمون‌های جامع ارشد سلامت و ترافیک:

وب آزمون‌های جامع یکی از خدمات منحصر به فرد آموزشگاه فون آکادمی می باشد. این آزمون‌ها که تحت وب انجام می‌شوند به طور کامل با کنکور اصلی شبیه‌سازی شده‌اند و در دو ماه پایانی منتهی به آزمون نهایی برگزار می‌شود. سوالات این آزمون‌ها توسط اساتید برجسته آموزشگاه فون آکادمی طراحی شده‌اند و کاملا به روز و منطبق با آخرین تغییرات می‌باشند. مشخصه اصلی این آزمون‌ها برگزاری وبینار پس از هر آزمون و ارائه پاسخ‌های تشریحی و بررسی نکات و دام های آموزشی به صورت آنلاین می‌باشد. بررسی سوالات به صورت آنلاین این امکان را به داوطلبان ارشد سلامت و ترافیک می‌دهد که کاملا بر سوالات و نکات آنها تسلط یابند. ویدئو این وبینارها در اختیار داوطلب قرار می‌گیرد تا درصورت نیاز مجدد بتواندآنها را بررسی نماید.

Screenshot 2

طرز تهیه پکیج آموزشی ویژه ارشد سلامت و ترافیک:

به منظور تهیه هریک از محصولات فون آکادمی ویژه ارشد سلامت و ترافیک به سایت آموزشگاه به آدرسWWW.fonacademy.ir در صفحه رشته تحصیلی خود مراجعه کنید.

و یا با شماره­ آموزشگاه تماس گرفته و داخلی 4 را وارد کنید: 02128422307

همچنین از طریق شماره زیر می­توانید با پشتیبانی در واتساپ و تلگرام در ارتباط در ارتباط باشید: 09057832226

فون آکادمی

ویژه آزمون­های ارشد و دکتری

وزارت بهداشت - وزارت علوم

آشنایی با مشاور این رشته:

انتخاب زمان مشاوره

 • قابل رزرو می باشد
 • قبلا رزرو شده است
 • در حال رزرو توسط شخص دیگر می باشد
هیچ وقت مشاوره‌ای یافت نشد!

جهت رزرو پکیج مشاوره لطفا موارد ذیل را انتخاب کنید:

مدت زمان مشاوره (ماه): -
دفعات مشاوره در هر ماه: -
تعداد کل جلسات پکیج: -
هزینه هر جلسه مشاوره: رایگان
جمع کل: -
جمع کل تخفیف برای شما: -   (-)
مبلغ نهایی جهت پرداخت: -
نام کلاس
هزینه
وضعیت
مقدمات آمار زیستی
1,250,000 تومان
نام وبینار
هزینه
عملیات
وضعیت
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( فاز اول (کامل) و فاز دوم)
450,000 تومان
در حال ثبت نام
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( دوره دیپ لرنینگ )
250,000 تومان
در حال ثبت نام
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( دوره ماشین لرنینگ )
250,000 تومان
در حال ثبت نام
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( دوره پایتون )
150,000 تومان
در حال ثبت نام

نظرات شما

ممنون بابت وبينارتون🌸 امكان دانلود ولينار يا مشاهده مجدد وبينار هس؟
avatar
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( فاز اول (کامل) و فاز دوم)
مصطفی رجب زاده
عالی بود.
avatar
مرور آخر زبان انگلیسی
ندا فتوحی تفتی
عالی
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
آسو محمدی
سلام و عرض خسته نباشید و خداقوت خدمت تمامی کادر اجراییتون... بسیار بسیار شیوا و روان مطالبی ارزشمند رو دراختیارمون گذاشتید و واقعا هرجلسه از شنیدن صحبت های گرانبهاتون به فکر میفتیم و استفاده میکنیم🤌 خسته نباشین🤝
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
متین
سلام عالی بود😍
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
معصومه کریمی
جناب دکتر اولا خداقوت به تیم فوق‌العاده و دوم به خود شخصتون که با حال بیمار هم کارگاه رو به بهترین نحو ممکن اداره کردید واقعا از شرکت و بودن توی خانواده بزرگ فون‌آکادمی نهایت خوشحالی رو دارم و امیدوارم بیشتر ازتون یادبگیرم.
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
امیرمحمد فروتن نیا
وبینار کامل و بی نظیری بود خیلی خوشحالم که در این وبینار شرکت کردم مطالب مفید و کاربردی یاد گرفتم ممنون بابت راهنمایی ها و آموزش تون 🙏🏻❤️
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
زهره شرفی نژاد
بسیار عالی ، پر محتوا و تاثیر گذار بود خدا قوت
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
آیدا
توضیحات واضح و کامل بود
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
محمدمتین قهرمان پور

برای درج نظر خود لطفا وارد اکانت شوید.

Loading...
طراح سایت : گروه مانی