رشته تحصیلی : کارشناسی ارشد آموزش هوشبری

نوع آزمون: وزارت بهداشت
مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
ظرفیت پذیرش سال ۱۴۰2 :
روزانه 11 نفر
شهریه پرداز ۱ نفر
دانشگاه آزاد ۰ نفر

کارشناسی ارشد آموزش هوشبری

رشتۀ «آموزش هوشبری» یکی از شاخه ­های حوزۀ پیراپزشکی محسوب می­شود. در کشور ما این رشته در مقطع کارشناسی ارشد به تازگی و از سال 1399 راه ­اندازی شده و دانشجو می­پذیرد. به همین دلیل، از رشته­ هایی محسوب می­شود که قبولی در آن نسبت به سایر رشته ­ها چالش ­برانگیزتر است؛ چرا که ظرفیت پذیرش آن بسیار اندک و تعداد متقاضیان زیاد است.

در مقالۀ زیر به معرفی کلی رشتۀ آموزش هوشبری پرداخته ­ایم و در رابطه با شرایط لازم برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 1402 رشتۀ آموزش هوشبری صحبت شده است. داوطلبان عزیز پس از مطالعۀ مقاله برای به دست آوردن اطلاعات دقیق ­تر و راهکار­های متناسب با شرایط تحصیلی خودشان، می­توانند با کارشناسان مجرب ما در بخش مشاورۀ آموزشگاه آنلاین کارشناسی ارشد فون آکادمی تماس بگیرند. همچنین شما می­توانید از سایر خدمات ما از جمله مشاوره با رتبه ­های برتر کنکور کارشناسی ارشد سال­ های پیش تهیۀ جزوات خلاصه و نمونه سؤالات نیز بهره ­مند شوید.

رشته­ های مجاز برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد آموزش هوشبری

داوطلبان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد آموزش هوشبری باید توجه داشته باشند که برخلاف بسیاری از رشته­ های کارشناسی ارشد علوم پزشکی و پیراپزشکی، مدارک تحصیلی قابل پذیرش برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد در این رشته بسیار محدود است و داوطلبان رشته ­های دیگر نمی­توانند در مقطع کارشناسی ارشد رشتۀ آموزش هوشبری به تحصیل بپردازند.

 در جدول زیر مدارک کارشناسی قابل پذیرش برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد رشتۀ آموزش هوشبری ذکر شده است.

رشتۀ امتحانی

مدارک مورد پذیرش

آموزش هوشبری

کارشناسی رشتۀ هوشبری

برای دریافت اطلاعات دقیق­تر در زمینۀ رشته ­های مجاز برای ورود به مقطع کارشناسی آموزش هوشبری می­توانید با بخش مشاوره ما در در تماس باشید و از مورد قبول بودن مدرک تحصیلی خود اطمینان حاصل کنید.

منابع امتحانی آزمون کارشناسی ارشد آموزش هوشبری

پیش از آن که منابع امتحانی مورد نیاز برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد آموزش هوشبری را معرفی کنیم، در جدول زیر به صورت مختصر نام و ضریب هر یک از دروس امتحانی را ذکر کرده ­ایم تا شما با سرفصل­ های امتحانی رشتۀ مورد علاقۀ خود بیش­تر آشنا شوید:

رشتۀ امتحانی

دروس امتحانی و ضرایب مربوطه

فیزیولوژی

اصول و روش­های بیهوشی

بیهوشی و بیماری­های همراه

داروشناسی اختصاصی هوشبری

مراقبت­های ویژه

مبانی آموزش پزشکی

زبان عمومی

آموزش هوشبری

2

3

2

2

1

2

3

برای هر یک از دروس بالا منابعی از سوی سازمان سنجش توصیه شده است که ما در ادامۀ مقاله آن­ها را ذکر خواهیم کرد. هرچند آگاهی از این منابعی که از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام شده است ضروری است؛ اما این منابع اکثراً حجیم هستند و در طول یک سال زمانی که شما برای مطالعۀ دروس خود دارید حتی مرور سطحی این منابع نیز نیازمند صرف وقت و انرژی بسیار است. بنابراین، انتخاب درست منابع یکی از ضروری­ ترین گام ­ها برای موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد است.

توصیۀ ما این است که با انتخاب جزوات خلاصه ­ای که گروه آموزشی با تجربۀ ما در آموزشگاه آنلاین کنکور کارشناسی ارشد فون آکادمی برای شما تدارک دیده ­اند، در بازۀ زمانی بسیار کوتاه­ تری مطالب را به صورت طبقه­ بندی و خلاصه ­شده مطالعه کنید. جزوات خلاصۀ فون آکادمی از بهترین منابع موجود در بازار هستند؛ چرا که نسبت به منابع اصلی حجم کم­تری دارند اما همۀ مطالب و نکات مهم را پوشش داده ­اند و زبانی ساده و روان دارند که داوطلب برای فهم مطالب دچار مشکل نمی­شود. شما می­توانید با تماس با بخش مشاوره آموزشگاه فون آکادمی اطلاعات بیشتری دربارۀ جزوات خلاصۀ رشتۀ آموزش هوشبری به دست آورید و همچنین سؤالات خود را از رتبه ­های برتر کنکور کارشناسی ارشد سال­ های پیش بپرسید و از تجارب آن­ها استفاده کنید.

آنچه که پس از انتخاب صحیح منابع و جزوات اهمیت دارد نحوۀ مطالعۀ مطالب به گونه ­ای است که مطالب در ذهن شما تثبیت شود. این امر مستلزم آشنایی با نحوۀ تثبیت مطالب در ذهن و برنامه ­ریزی دقیق و واقع­ بینانه است. توصیۀ ما در آموزشگاه آنلاین فون آکادمی این است که پس از مطالعۀ جزوات خلاصه ­شدۀ فون آکادمی با برنامه ­ریزی صحیح برای مرور و همچنین استفاده از نمونه سؤالات و تست زدن بر مباحث تسلط کافی پیدا کنند. البته انتخاب صحیح نمونه سؤالات نیز اهمیت دارد و بهتر است از نمونه سؤالات و تست­ هایی استفاده کنید که توسط افراد مجرب و حرف ه­ای تألیف شده ­اند که با نحوۀ طراحی سؤالات کنکور ارشد آشنایی کافی دارند. به همین منظور، همکاران ما در آموزشگاه آنلاین کنکور کارشناسی ارشد فون آکادمی علاوه بر جزوات خلاصۀ دروس، جزوات نمونه سؤالات را نیز برای شما گردآوری و تألیف کرده ­اند و برای اطلاع از چگونگی تهیۀ این نمونه سؤالات می­توانید با ما در تماس باشید.

منابع امتحانی آزمون ارشد آموزش هوشبری

درس مربوطه

منبع

فیزیولوژی

1. Textbook of Medical Physiology, Guyton A.C., Publisher: Elsevier, Latest Ed, 2020.

اصول و روش ­های بیهوشی

1. Basics of Anesthesia, Manuel Pardo MD, Ronald D. Miller, Publisher: Elsevier, 7th Ed, 2017.

2. Nurse Anesthesia, Sass Elisha, John J. Nagelhout, Publisher: Elsevier, 6th Ed, 2017.

3. Handbook of Nurse Anesthesia, John Nagelhout, Karen Zaglaniczny, Publisher: Saunders, 3rd Ed, 2004.

بیهوشی و بیماری­ های همراه

1. Basics of Anesthesia, Manuel Pardo MD, Ronald D. Miller, Publisher: Elsevier, 7th Ed, 2017.

2. Nurse Anesthesia, Sass Elisha, John J. Nagelhout, Publisher: Elsevier, 6th Ed, 2017.

3. Stoelting's Anesthesia and Co-Existing Disease, Roberta L. Hines, Stephanie B. Jones, Publisher: Elsevier, 8th Ed, 2021.

داروشناسی اختصاصی هوشبری

1. Nurse Anesthesia, John Nagelhout, Karen L.Zaglaniczny, Publisher: Elsevier/Saunders, latest Ed.

2. Basics of Anesthesia, Robert K. Stoelting, Ronald D. Miller, Publisher: Churchill Livingstone, latest Ed.

مراقبت­ های ویژه

1. The ICU Book, Paul Marino, Publisher: Wolters Kluwer, latest Ed.

مبانی آموزش پزشکی

1. مقدمات مدیریت آموزش، علی علاقه ­بند، تهران: انتشارات روان، ویرایش ششم، 1394. (فصل­های 1 تا 12)

2. اندازه ­­گیری، سنجش و ارزشیابی آموزشی، علی­ اکبر سیف، تهران: دوران، ویرایش هفتم، 1396. (فصل­های اول و دوم)

3. روان­شناسی پرورشی نوین (روان­شناسی یادگیری و آموزش)، علی ­اکبر سیف، تهران: دوران، چ 26، 1400.

ظرفیت پذیرش دانشگاه­ های دولتی

ظرفیت پذیرش مقطع کارشناسی ارشد آموزش هوشبری تقریباً هر سال یکسان است و شاید برخی مواقع ظرفیت یک یا دو دانشگاه کمی کم یا زیاد شود. بنابرانین، مطالعۀ جدول زیر که ظرفیت دانشگاه ­های مختلف در مقطع کارشناسی ارشد آموزش هوشبری 1401 را نشان می­دهد، برای داوطلبان راهنمای مفیدی است.

در جدول زیر، ظرفیت پذیرش دوره ­های روزانه و شهریه ­پرداز هر دانشگاه به تفکیک ذکر شده است:

دانشگاه

ظرفیت روزانه

ظرفیت شهریه ­پرداز

ایران

5

0

اهواز

3

1

کاشان

5

0

همانطور که در جدول بالا ملاحظه کردید، ظرفیت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد آموزش هوشبری بسیار محدود است. البته داوطلبانی که با برنامه­ ریزی دقیق به مطالعۀ منابع درست بپردازند و به موقع با تست ­زنی و مطالعۀ نمونه سؤالات مطالب را در ذهن خود تثبیت کنند، قطعاً شانس موفقیت بیشتری خواهند داشت.  

توصیه ما به شما داوطلبانی که قصد دارید با کسب رتبۀ بالا در دانشگاه و رشتۀ مورد نظر خود قبول شوید این است که با استفاده از خدمات مشاوره آموزشگاه آنلاین کنکور ارشد فون آکادمی شانس موفقیت خود را افزایش دهید. کادر مشاوره ما با سال­ها تجربه در این زمینه، در تمامی مراحل در کنار شما خواهند بود تا بهترین و صحیح­ترین برنامه ­ریزی مطالعاتی را داشته باشید و به راحتی جزوات خلاصه و نمونه سؤالات مورد نیاز خود را تهیه کنید. از سوی دیگر ما این امکان را برای شما فراهم کرده ­ایم که با رتبه ­های برتر کنکور کارشناسی ارشد سال­ های پیش نیز گفت ­و گو کنید و سؤالات خود را بپرسید.

در پایان، ذکر این نکته ضروری است که برای تضمین قبولی در دانشگاه مورد نظرتان، علاوه بر این که کنکور کارشناسی ارشد را با موفقیت پشت سر می­گذارید، در هنگام انتخاب رشته نیز باید دقت کافی داشته باشید؛ چرا که انتخاب رشته – محل­ های مناسب و درست تا حد زیادی شانس شما را برای قبولی در مقطع کارشناسی ارشد آموزش هوشبری افزایش می­دهد. ما در آموزشگاه آنلاین کارشناسی ارشد فون آکادمی با کادر مشاوران مجرب و باتجربۀ خود، در مرحلۀ انتخاب رشته نیز همراه شما خواهیم بود و با توجه به تراز و رتبۀ شما در آزمون کارشناسی ارشد 1402، مناسب ­ترین رشته – محل­ ها را برای شما انتخاب خواهیم کرد تا شانس بیشتری برای قبولی در دانشگاه مورد علاقۀ خود داشته باشید. همچنین شما می­توانید از تجارب ارزشمند رتبه­ های برتر کنکور کارشناسی ارشد سال ­های پیش نیز استفاده کنید.

فرصت ­های شغلی و بازار کار

رشتۀ آموزش هوشبری یکی از زیررشته ­های پیراپزشکی است و فارغ ­التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد آموزش هوشبری در زمینۀ آموزش و تربیت نیروها فعالیت خواهند کرد و وارد حیطۀ فعالیت ­های بالینی نخواهند شد. متخصصان این رشته نمی­توانند خودشان به صورت مستقل و در اتاق عمل مشغول به کار شوند و اقدام به هوشبری بیمار کنند؛ بلکه منحصراً در زمینۀ آموزش و پرورش و مهارت ­افزایی نیروهای متخصص هوشبری فعالیت خواهند داشت. ارائۀ چنین خدمات آموزشی باعث ارتقای سطح علمی نیروهای هوشبری و همچنین بهبود سطح کیفی خدمات­ رسانی به بیماران خواهد شد و از میزان عواقب ناخواستۀ مرتبط با زمینۀ هوشبری پیشگیری خواهد کرد؛ از جمله کاهش آمار مرگ و میر، کاهش عوارض جانبی و ... . 

­

در پایان، امیدواریم این مقاله برای شما داوطلبان عزیز کنکور کارشناسی ارشد آموزش هوشبری مفید و راه گشا باشد. شما برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ­های مختلف از جمله برنامه ­ریزی تحصیلی، معرفی منابع، ظرفیت پذیرش رشتۀ مورد علاقه خود و سایر موارد می­توانید با بخش مشاوره آموزشگاه آنلاین کنکور ارشد فون آکادمی در ارتباط باشید. و همچنین از خدمات متنوع ما از جمله مشاوره با رتبه ­های برتر، مشاوره انتخاب رشته، ارائۀ جزوات خلاصۀ دروس و نمونه سؤالات نیز بهره ­­مند شوید.

آشنایی با مشاور این رشته:

  • مشاور: جناب آقای رحیم شمس الدینی
  • مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
  • دانشگاه محل تحصیل: علوم پزشکی ایران
  • وضعیت تحصیل: مشغول به تحصیل

رتبه های کسب شده:

  • رتبه 1 آموزش هوشبری

انتخاب زمان مشاوره

  • قابل رزرو می باشد
  • قبلا رزرو شده است
  • در حال رزرو توسط شخص دیگر می باشد
هیچ وقت مشاوره‌ای یافت نشد!

جهت رزرو پکیج مشاوره لطفا موارد ذیل را انتخاب کنید:

مدت زمان مشاوره (ماه): -
دفعات مشاوره در هر ماه: -
تعداد کل جلسات پکیج: -
هزینه هر جلسه مشاوره: 200,000 تومان
جمع کل: -
جمع کل تخفیف برای شما: -   (-)
مبلغ نهایی جهت پرداخت: -
نام کلاس
هزینه
وضعیت
فیزیولوژی
1,500,000 تومان
داروشناسی اختصاصی هوشبری
950,000 تومان
نام وبینار
هزینه
عملیات
وضعیت
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( فاز اول (کامل) و فاز دوم)
450,000 تومان
در حال ثبت نام
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( دوره دیپ لرنینگ )
250,000 تومان
در حال ثبت نام
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( دوره ماشین لرنینگ )
250,000 تومان
در حال ثبت نام
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( دوره پایتون )
150,000 تومان
در حال ثبت نام

نظرات شما

ممنون بابت وبينارتون🌸 امكان دانلود ولينار يا مشاهده مجدد وبينار هس؟
avatar
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( فاز اول (کامل) و فاز دوم)
مصطفی رجب زاده
عالی بود.
avatar
مرور آخر زبان انگلیسی
ندا فتوحی تفتی
سلام. خیلی متشکرم خیلی مفید بود.
avatar
مرور آخر اصول و روش های بیهوشی
منیژه
ممنون خلاصه و مفید بود.
avatar
مرور آخر داروشناسی اختصاصی هوشبری
منیژه
عالی ممنونم
avatar
مرور آخر فیزیولوژی
میترا
سلام بسیارعالی و مفید بود استاد تسلط بالا روی مدیریت حجم محتوا و زمان داشتند و حتی در پایان جلسه هم وقت برای پرسش و پاسخ وجود داشت
avatar
مرور آخر بیهوشی و بیماری های همراه
سارافصیحی
سلام وبینار خیلی مفیدی بود و مطالبش خیلی خوب بودن ولی به دلیل ضیق وقت خیلییی مطالب تند تند گفته میشد اگه میشه ساعت وبینارو بیشتر کنید که مدرس هم بتونه شمرده مطالب رو ارائه کنه🙏🏻
avatar
مرور آخر اصول و روش های بیهوشی
سارافصیحی
عالی
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
آسو محمدی
سلام و عرض خسته نباشید و خداقوت خدمت تمامی کادر اجراییتون... بسیار بسیار شیوا و روان مطالبی ارزشمند رو دراختیارمون گذاشتید و واقعا هرجلسه از شنیدن صحبت های گرانبهاتون به فکر میفتیم و استفاده میکنیم🤌 خسته نباشین🤝
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
متین
سلام عالی بود😍
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
معصومه کریمی
جناب دکتر اولا خداقوت به تیم فوق‌العاده و دوم به خود شخصتون که با حال بیمار هم کارگاه رو به بهترین نحو ممکن اداره کردید واقعا از شرکت و بودن توی خانواده بزرگ فون‌آکادمی نهایت خوشحالی رو دارم و امیدوارم بیشتر ازتون یادبگیرم.
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
امیرمحمد فروتن نیا
وبینار کامل و بی نظیری بود خیلی خوشحالم که در این وبینار شرکت کردم مطالب مفید و کاربردی یاد گرفتم ممنون بابت راهنمایی ها و آموزش تون 🙏🏻❤️
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
زهره شرفی نژاد
بسیار عالی ، پر محتوا و تاثیر گذار بود خدا قوت
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
آیدا
توضیحات واضح و کامل بود
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
محمدمتین قهرمان پور

برای درج نظر خود لطفا وارد اکانت شوید.

avatar
یگانه آغاز کننده
1402-06-12 17:38
واقعا آقای شمس الدینی خیلی بهم کمک کردن برای انتخاب مسیر و با حوصله به سوالاتم جواب دادن خیلی ممنون از مشاورین خبره فون آکادمی
avatar
زینب سراج آغاز کننده
1402-03-26 22:19
با سلام.. به نظر من آقای شمس الدینی خیلی خوب و صبور به سوالات پاسخگو هستند
و پر انرژی هستن و انرژی مثبت خود رو به ما منتقل میکنند
Loading...
طراح سایت : گروه مانی