رشته تحصیلی : کارشناسی ارشد شیمی دارویی

نوع آزمون: وزارت بهداشت
مقطع تحصیلی: ارشد
ظرفیت پذیرش سال ۱۴۰2 : 22 نفر

کارشناسی ارشد شیمی دارویی وزارت بهداشت:

شیمی دارویی همانطور که از نام آن پیداست یک گرایش بین رشته‌ای است که با رشته‌های شیمی، زیست‌شناسی و داروسازی مرتبط است.

Screenshot 109

ارشد شیمی دارویی در خصوص داروها به مطالعه، بررسی و تحقیق می‌پردازد و از جمله رشته‌هایی است که هم در وزارت بهداشت و هم در وزارت علوم در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد. کارشناسی ارشد شیمی دارویی در وزارت بهداشت زیر مجموعه داروسازی و در وزارت علوم زیر مجموعه شیمی می باشد.

در مقاله زیر رشته کارشناسی ارشد شیمی دارویی وزارت بهداشت به تفصیل مورد بررسی قرار خواهد گرفت. متقاضیان شرکت در آزمون ارشد شیمی دارویی می توانند فرآیند ثبت نام خود را در موعد مقرر که از طریق کانال تلگرام آموزشگاه فون آکادمی نیز اطلاع رسانی می شود از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir انجام دهند. همچنین آموزشگاه فون آکادمی با ارائه خدمات متنوع زیر تا قبولی در ارشد شیمی دارویی همراه شماست.

Screenshot 105

در ادامه به نکات و موارد مورد نیاز برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد شیمی دارویی وزارت بهداشت پرداخته می شود:

 • مدارک مورد پذیرش شرکت در آزمون ارشد شیمی دارویی
 • دروس امتحانی ارشد شیمی دارویی و ضرایب مربوط به هر درس
 • منابع امتحانی ارشد شیمی دارویی
 • ظرفیت پذیرش ارشد شیمی دارویی
 • فرصت های شغلی و بازار کار رشته ارشد شیمی دارویی

مدارک مورد پذیرش شرکت در آزمون ارشد شیمی دارویی وزارت بهداشت:

اگر به دنبال این هستید که بدانید از چه رشته‌ای می توان در آزمون کارشناسی ارشد شیمی دارویی شرکت کرد پاسخ شما این است که طبق اعلام وزارت بهداشت رشته‌های مجاز به شرکت در آزمون ارشد شیمی دارویی شامل فارغ‌التحصیلان کارشناسی در رشته‌های داروسازی، کلیه گرایش‌های شیمی، دبیری شیمی، شیمی محض و کاربردی، بیوشیمی و علوم آزمایشگاهی می‌باشند.

دروس امتحانی کارشناسی ارشد شیمی دارویی و ضرایب آن:

یکی از تفاوت های بین کارشناسی ارشد شیمی دارویی در وزارت بهداشت و وزارت علوم مربوط به تفاوت دروس امتحانی می باشد. دروس امتحانی ارشد شیمی دارویی وزارت بهداشت و ضرایب آن شامل موارد زیر می باشد.

شیمی آلی

شیمی تجزیه

زیست شناسی

بیوشیمی

زبان عمومی

ضریب

2

2

2

2

3

منابع امتحانی کارشناسی ارشد شیمی دارویی وزارت بهداشت:

مرکز سنجش آموزش پزشکی منابع امتحانی ارشد شیمی دارویی در دروس شیمی آلی، شیمی تجزیه، زیست‌شناسی، بیوشیمی و زبان را به ترتیبی که در جدول زیر آمده است مشخص نموده.

نام درس

منبع معرفی شده از طرف وزارت بهداشت

1

شیمی آلی

کتاب مک موری (آخرین چاپ)

موریسن بوید

2

شیمی تجزیه

منابع شیمی تجزیه اسکوگ، وست (آخرین چاپ)

3

زیست شناسی

مبانی زیست شناسی (زیست شناسی سلول-رده بندی جانوری). ابوالقاسم امین (1391)-چاپ یازدهم، انتشارات امیرکبیر

زیست شناسی عمومی. هیئت مولفان-انتشارات مرکز نشر دانشگاهی (آخرین چاپ)

4

بیوشیمی

Lehninger principles of biochemistry: David L.Nelson and Michael M. Cox

Text book of Biochemistry: Thomas M.Devlin

استفاده از کتب فارسی تالیفی که سر فصل آنها متناسب با رفرنسهای فوق باشد.

5

زبان

Schmitt, D., Schmitt, N., & Mann, D. (2011). Focus on vocabulary 2: Bridging vocabulary. Longman.

Lee, L. & Gundersen, E. (2011). Select Readings: Intermediate. Student's book. Second Edition. Oxford University

Lee, L. & Bernard, J. (2011). Select Readings: Upper-intermediate. Student's book. Second Edition. Oxford University.

Anderson, N. J. (2014). Active skills for reading 3: Student's book. Third Edition. National Geographic Learning.

Anderson, N. J. (2014). Active skills for reading 4: Student's book. Third Edition. National Geographic Learning.

همانطور که می‌دانید منابع ارشد شیمی‌دارویی دشوار و تسلط یافتن بر منابع نیازمند حضور تیمی از اساتید خبره در کنار دانشجو است تا مطالب منابع اصلی شیمی دارویی را خط به خط به دانشجو آموزش دهد. آموزشگاه فون آکادمی با آگاهی از نیاز دانشجویان به داشتن منابع معتبر و مبتنی بر رفرنس اصلی و با در نظر گرفتن محدودیت زمان اقدام به ارائه خدمات کمک آموزشی جامع و کاملی نموده است که دانشجویان ارشد شیمی دارویی می‌توانند از این خدمات استفاده نمایند. این خدمات جامع‌ترین خدمات ارائه شده در راستای شرکت در کنکور ارشد شیمی دارویی می‌باشد. کلاس آفلاین آموزش صفر تا صد یکی از این خدماتی است که دانشجویان علاقمند به کلاس‌های آمادگی ارشد شیمی دارویی می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. در طی این کلاس با استفاده از اساتید برجسته تمامی نکات رفرنس‌های اصلی خط به خط به دانشجو آموزش داده می‌شود.

ظرفیت پذیرش ارشد شیمی دارویی:

در جدول زیر ظرفیت کلی پذیرش دوره‌های روزانه، شهریه پرداز و دانشگاه آزاد مربوط به رشته کارشناسی ارشد شیمی دارویی وزارت بهداشت و همچنین به تفکیک هر دانشگاه در سال 1402 ذکر شده است.

ظرفیت روزانه

ظرفیت شهریه پرداز

ظرفیت دانشگاه آزاد

آزاد اسلامی واحد علوم دارویی

-

-

9

اصفهان

3

1

-

اهواز

3

1

-

تبریز

3

1

-

زنجان

3

-

-

کرمان

3

-

-

همدان

3

1

-

کل

18

4

9

همانطور که ملاحظه می‌فرمایید ظرفیت رشته شیمی دارویی در مقطع کارشناسی ارشد محدود می‌باشد و احتمال قبولی داوطلبان پایین است اما علاقمندان به این رشته می‌توانند با مشاوره با رتبه‌های برتر ارشد شیمی دارویی مسیر دشوار قبولی را هموار نمایند. مشاوره با رتبه‌های برتر در مجموعه فون آکادمی فراتر از آن چیزی است که از مشاوره کنکور ارشد و دکترا انتظار دارید. موارد زیر از جمله ویژگی‌های مشاوره با رتبه‌های برتر در آموزشگاه فون آکادمی می باشد:

 • جلسات مشاوره 30 تا 45 دقیقه و به صورت تماس تصویری
 • جلسه اول به صورت هدیه (بدون پرداخت هزینه)
 • به کارگیری آخرین و به روزترین متدهای مشاوره
 • توجه به ابعاد روحی، روانی و انگیزشی داوطلب
 • اصلاح سبک زندگی و کیفیت مطالعه فرد
 • ارائه برنامه درسی ویژه هر داوطلب

فرصت های شغلی و بازار کار رشته ارشد شیمی دارویی:

آینده شغلی فارغ‌التحصیلان شیمی دارویی در ایران به طور کلی بسته به توانمندی و تخصص آنها متغیر است. با توجه به تقاضای روز افزون برای گسترش صنعت داروسازی، فارغ التحصیلان شیمی دارویی می‌توانند در زمینه‌های مختلف مانند تحقیق و توسعه داروها و طراحی فرمولاسیون جدید دارویی مشغول به کار شوند. همچنین فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد شیمی دارویی می‌توانند در صنایع آرایشی و بهداشتی نیز به فعالیت بپردازند. در زیر به برخی از فرصت‌های شغلی فارغ‌التحصیلان ارشد شیمی دارویی اشاره شده است:

Screenshot 108کسب رتبه برتر ارشد شیمی دارویی با فون آکادمی:

آموزشگاه فون آکادمی با افتخار آماده ارائه برترین و متفاوت‌ترین خدمات آموزشی در جهت دستیابی به آمادگی کامل در کنکور کارشناسی ارشد شیمی دارویی می‌باشد. ما آماده‌ایم تا با ارائه خدمات زیر شما را به موفقیت برسانیم:

Screenshot 105مشاوره با رتبه های برتر ارشد شیمی دارویی:

مشاوره با رتبه‌های برتر در مجموعه فون آکادمی فراتر از آن چیزی است که درباره مشاوره کنکور ارشد و دکترا انتظار دارید. تمامی مشاوران این موسسه آخرین و به روزترین متدهای مشاوره را زیر نظر دکتر امین علیزاده کسب و در مشاوره‌های خود به کار می‌گیرند. جلسه اول مشاوره به کاربران سایت به صورت هدیه (بدون پرداخت هزینه) تقدیم می‌گردد. کافی است در سایت فون آکادمی ثبت‌نام و روی بخش مشاوره کلیک و نوبت خود را رزرو کنید. موارد زیر از دیگر ویژگی‌های مشاوره با رتبه‌های برتر کارشناسی ارشد شیمی دارویی در آموزشگاه فون آکادمی می باشد:

 • جلسات مشاوره 30 تا 45 دقیقه و به صورت تماس تصویری
 • به کارگیری آخرین و به روزترین متدهای مشاوره
 • توجه به ابعاد روحی، روانی و انگیزشی داوطلب
 • اصلاح سبک زندگی و کیفیت مطالعه فرد
 • ارائه برنامه مطالعاتی ارشد شیمی دارویی ویژه هر داوطلب

کلاس تلگرامی آموزش جامع نکات ارشد شیمی دارویی:

زمان کافی برای مطالعه منابع ارشد شیمی دارویی ندارید؟ به دنبال یادگیری سریع منابع کارشناسی ارشد شیمی دارویی هستید؟ کلاس تلگرامی آموزش جامع نکات کاملترین و جامع‌ترین منبع موجود برای نکات رفرنس های اصلی ارشد شیمی دارویی است و این امکان را به شما می دهد که به سرعت و بدون اتلاف وقت بر این نکات مسلط شوید. در این دوره کلیه نکات درسی، تفاسیر و توضیحات مربوط به آنها به صورت نوشتاری و فایل صوتی و ویدئویی در کانال تلگرامی به دانشجو ارائه می‌شود و شما را از داشتن هر رفرنس مازادی بی‌نیاز می‌کند.

کلاس آفلاین آموزش صفر تا صد رشته شیمی دارویی:

به دنبال تسلط کامل بر منابع ارشد شیمی دارویی هستید؟ به رتبه تک رقمی ارشد شیمی دارویی فکر می‌کنید؟ کلاس آفلاین آموزش صفر تا صد رشته شیمی دارویی کاملترین پکیج آموزشی مجموعه فون آکادمی است که کمک می‌کند شما بر تمامی مطالب موجود درمنابع مسلط شوید. مبنای آموزش در این دوره رفرنس اصلی است زیرا ما بر این عقیده ایم که تنها منبع مناسب برای متقاضیان ارشد و دکتری همان کتاب اصلی است نه خلاصه کتاب. در کلاس آفلاین آموزش صفر تا صد کارشناسی ارشد شیمی دارویی با استفاده از اساتید برجسته تمامی نکات رفرنس های اصلی خط به خط به دانشجو آموزش داده می‌شود. از جمله ویژگی‌های این کلاس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آموزش خط به خط تمامی نکات رفرنس های اصلی
 • ارائه مثال و تمرین در طول دوره
 • برگزاری‌ جلسات آنلاین رفع اشکال

آزمون‌های آزمایشی مرحله‌ای ارشد شیمی دارویی:

آزمون‌های آزمایشی مکمل مطالعه است و نقش مهمی در ارزیابی دانش فرد دارد و به پیشرفت داوطلب در مسیر تحصیلی کمک می‌کند. آموزشگاه فون آکادمی با آگاهی از این امر، آزمون‌های مرحله‌ای را طراحی نموده است. این آزمون‌ها با هدف تمرین و تکرار و شبیه سازی شرایط آزمون برگزار می شود و دیدگاه ما این است که فرد به جای رقابت با سایر دانشجویان، در تلاش برای رقابت با خود باشد. این آزمون‌ها به صورت دوره‌ای برگزار می شود و مخصوص داوطلبانی است که حداقل از یکی دیگر از خدمات آموزشی آموزشگاه فون آکادمی استفاده کرده‌اند زیرا ما بر این عقیده هستیم که بدون آموزش شرکت در آزمون‌های آزمایشی مفید نخواهد بود و صرفا هدر دادن سرمایه است. اول آموزش ببینید و سپس آزمون بدهید.

دروه جمع بندی ارشد شیمی دارویی:

فراموشی مطالب، سردرگمی در هنگام مطالعه، عدم اطمینان از تسلط بر مطالب و ترس از عقب بودن از برنامه از جمله مواردی است که داوطلبان در هنگام مطالعه با آن روبرو می‌شوند. راه حل مقابله با این مسائل مرور و جمع بندی اصولی و به موقع است. در دوره جمع بندی ارشد شیمی دارویی که حدودا دو ماه مانده به کنکور آغاز می‌شود کلیه نکات و مطالب به صورت فشرده زیر نظر استاد مربوطه مرور می‌شود، سوالات سال‌های گذشته آنالیز می‌شود، نکات و دام های آموزشی بررسی می‌شود و داوطلب با آمادگی صد درصد به آزمون نهایی می‌رسد.

وب آزمون‌های جامع ارشد شیمی دارویی:

وب آزمون‌های جامع یکی از خدمات منحصر به فرد آموزشگاه فون آکادمی می باشد. این آزمون‌ها که تحت وب انجام می‌شوند به طور کامل با کنکور اصلی شبیه‌سازی شده‌اند و در دو ماه پایانی منتهی به آزمون نهایی برگزار می‌شود. سوالات این آزمون‌ها توسط اساتید برجسته آموزشگاه فون آکادمی طراحی شده‌اند و کاملا به روز و منطبق با آخرین تغییرات می‌باشند. مشخصه اصلی این آزمون‌ها برگزاری وبینار پس از هر آزمون و ارائه پاسخ‌های تشریحی و بررسی نکات و دام های آموزشی به صورت آنلاین می‌باشد. بررسی سوالات به صورت آنلاین این امکان را به داوطلبان ارشد شیمی دارویی می‌دهد که کاملا بر سوالات و نکات آنها تسلط یابد. ویدئو این وبینارها در اختیار داوطلب قرار می‌گیرد تا درصورت نیاز مجدد بتواند آنها را بررسی نماید.

Screenshot 2طرز تهیه پکیج آموزشی ویژه ارشد شیمی دارویی:

به منظور تهیه هریک از محصولات فون آکادمی ویژه ارشد شیمی دارویی به سایت آموزشگاه به آدرسWWW.fonacademy.ir در صفحه رشته تحصیلی خود مراجعه کنید.

و یا با شماره­ آموزشگاه تماس گرفته و داخلی 4 را وارد کنید: 02128422307

همچنین از طریق شماره زیر می­توانید با پشتیبانی در واتساپ و تلگرام در ارتباط در ارتباط باشید: 09057832226

فون آکادمی

ویژه آزمون­های ارشد و دکتری

وزارت بهداشت - وزارت علوم

آشنایی با مشاور این رشته:

مشاور: سیمین علیزاده
    مقطع تحصیلی: ارشدشیمی دارویی
    دانشگاه محل تحصیل: علوم پزشکی همدان
    وضعیت تحصیل: مشغول به تحصیل

اطلاعات بیشتر:

 • رتبه 3کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال 1400
 • دارای مدرک HPLC  از موسسه شیمی آرمان سنج
 • دارای مدرک تکنسین دارویی از موسسه سارای

انتخاب زمان مشاوره

 • قابل رزرو می باشد
 • قبلا رزرو شده است
 • در حال رزرو توسط شخص دیگر می باشد
هیچ وقت مشاوره‌ای یافت نشد!

جهت رزرو پکیج مشاوره لطفا موارد ذیل را انتخاب کنید:

مدت زمان مشاوره (ماه): -
دفعات مشاوره در هر ماه: -
تعداد کل جلسات پکیج: -
هزینه هر جلسه مشاوره: 200,000 تومان
جمع کل: -
جمع کل تخفیف برای شما: -   (-)
مبلغ نهایی جهت پرداخت: -
نام کلاس
هزینه
وضعیت
شیمی عمومی
800,000 تومان
بیوشیمی
1,500,000 تومان
نام وبینار
هزینه
عملیات
وضعیت
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( فاز اول (کامل) و فاز دوم)
450,000 تومان
در حال ثبت نام
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( دوره دیپ لرنینگ )
250,000 تومان
در حال ثبت نام
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( دوره ماشین لرنینگ )
250,000 تومان
در حال ثبت نام
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( دوره پایتون )
150,000 تومان
در حال ثبت نام

نظرات شما

ممنون بابت وبينارتون🌸 امكان دانلود ولينار يا مشاهده مجدد وبينار هس؟
avatar
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( فاز اول (کامل) و فاز دوم)
مصطفی رجب زاده
عالی بود.
avatar
مرور آخر زبان انگلیسی
ندا فتوحی تفتی
عالی و خیلی کامل و مفید بود🙏
avatar
مرور آخر بیوشیمی
فاطمه
استادبایدبگم عالی بودید انشالله بتونیم زحماتتون روجبران کنیم🙏
avatar
مرور آخر زیست سلولی ملکلولی
مهدیه محمودی
😍😍عالی بود خسته نباشید و خداقوت میگم به این استاد بی نظیر و مجموعه خوب فون اکادمی که واقعا بهترین بودن تو انتخاب استاد
avatar
مرور آخر زیست سلولی ملکلولی
آیه
بسیار عالی
avatar
مرور آخر زیست سلولی ملکلولی
زینب محلوجی مفرد
عالی
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
آسو محمدی
سلام و عرض خسته نباشید و خداقوت خدمت تمامی کادر اجراییتون... بسیار بسیار شیوا و روان مطالبی ارزشمند رو دراختیارمون گذاشتید و واقعا هرجلسه از شنیدن صحبت های گرانبهاتون به فکر میفتیم و استفاده میکنیم🤌 خسته نباشین🤝
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
متین
سلام عالی بود😍
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
معصومه کریمی
جناب دکتر اولا خداقوت به تیم فوق‌العاده و دوم به خود شخصتون که با حال بیمار هم کارگاه رو به بهترین نحو ممکن اداره کردید واقعا از شرکت و بودن توی خانواده بزرگ فون‌آکادمی نهایت خوشحالی رو دارم و امیدوارم بیشتر ازتون یادبگیرم.
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
امیرمحمد فروتن نیا
وبینار کامل و بی نظیری بود خیلی خوشحالم که در این وبینار شرکت کردم مطالب مفید و کاربردی یاد گرفتم ممنون بابت راهنمایی ها و آموزش تون 🙏🏻❤️
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
زهره شرفی نژاد
بسیار عالی ، پر محتوا و تاثیر گذار بود خدا قوت
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
آیدا
توضیحات واضح و کامل بود
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
محمدمتین قهرمان پور

برای درج نظر خود لطفا وارد اکانت شوید.

Loading...
طراح سایت : گروه مانی