رشته تحصیلی : کارشناسی ارشد نانوتکنولوژی پزشکی

نوع آزمون: وزارت بهداشت
مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
ظرفیت پذیرش سال ۱۴۰2 :
روزانه 35 نفر
شهریه پرداز 21 نفر

"نانو فناوری پزشکی" یا "نانو‌تکنولوژی پزشکی" از جمله علوم بین رشته‌ایست که تلاش می‌کند تا با استفاده از اصول و فناوری‌های نانو، راه‌حل های نوآورانه‌ای برای تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری‌ها فراهم کند. رشته نانوفناوری ترکیبی از علوم پزشکی و فناوری نانو است که به دانشجویان مهارت‌های لازم برای طراحی و توسعه مواد و دستگاه‌های نانوساختارِ مورد استفاده در پزشکی را آموزش می‌دهد.

در مقاله زیر رشته نانو تکنولوژی پزشکی به تفصیل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

متقاضیان شرکت در آزمون ارشد نانو فناوری پزشکی می‌توانند فرآیند ثبت نام خود را در موعد مقرر، که در کانال تلگرام آموزشگاه فون آکادمی نیز اطلاع رسانی می شود، از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانیsanjeshp.ir انجام دهند.

مجموعه فون آکادمی با ارائه جامع‌ترین و بهترین خدمات آموزشی جهت آمادگی کنکور ارشد نانو تکنولوژی پزشکی، همچون مشاوره با رتبه‌های برتر، کلاس‌های تلگرامی، کلاس‌های آفلاین، جمع بندی و آزمون‌های آزمایشی، می‌تواند مسیر قبولی شما را در هر کدام از گرایش‌های ارشد نانو تکنولوژی پزشکی هموار نماید.

Screenshot 105

در ادامه به نکات و موارد مورد نیاز برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد نانو تکنولوژی پزشکی پرداخته می شود:

 • مدارک مورد پذیرش شرکت در آزمون ارشد نانو تکنولوژی پزشکی
 • دروس امتحانی ارشد نانو تکنولوژی پزشکی
 • منابع امتحانی ارشد نانو تکنولوژی پزشکی
 • ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد نانو تکنولوژی پزشکی
 • فرصت های شغلی و بازار کار رشته نانو تکنولوژی پزشکی

مدارک مورد پذیرش شرکت در ارشد نانو فناوری پزشکی:

از چه رشته ای می‌توان در آزمون کارشناسی ارشد نانو تکنولوژی پزشکی شرکت کرد؟ رشته‌های مجاز به شرکت در کنکور ارشد نانوفناوری پزشکی طبق اعلام وزارت بهداشت در جدول زیر ارائه شده است.

رشته

مدارک مورد پذیرش

نانو تکنولوژی پزشکی

کلیه کارشناسی‌های علوم پزشکی و کارشناسی مهندسی پلیمر، مهندسی شیمی (کلیه گرایش‌ها)، مهندسی مواد (کلیه گرایش‌ها)، مهندسی برق، بیوالکتریک، فیزیک (محض و کاربردی)، فیزیک حالت جامد، شیمی (محض و کاربردی)، شیمی دارویی، زیست شناسی (کلیه گرایش‌ها)، مهندسی بهداشت محیط، مهندسی بهداشت حرفه‌ای و ایمنی کار، مهندسی بهداشت حرفه‌ای، تکنولوژی پزشکی هسته‌ای، مهندسی صنایع شیمیایی، مهندسی پزشکی، مهندسی صنایع غذایی، مهندسی کشاورزی، داروسازی، مهندسی مکانیک، دکتری عمومی پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی و دکتری حرفه‌ای علوم آزمایشگاهی، دکتری پیوسته زیست فناوری (بیوتکنولوژی)

دروس امتحانی کارشناسی ارشد نانو فناوری پزشکی:

دروس امتحانی ارشد نانو تکنولوژی پزشکی شامل بیوشیمی، شیمی، زیست شناسی سلولی و مولکولی، فیزیولوژی، بیوفیزیک، مقدمه ای بر نانوتکنولوژی و زبان عمومی می‌باشد. در جدول زیر دروس و ضرایب آن در ارشد نانوفناوری پزشکی ارائه شده است.

بیوشیمی

شیمی

زیست‌شناسی سلولی‌مولکولی

فیزیولوژی

بیوفیزیک

مقدمه‌ای بر نانوتکنولوژی

زبان عمومی

ضرایب

دروس

2

2

2

1

2

3

3

آموزشگاه فون آکادمی با ارائه بهترین و کاملترین خدمات آموزشی در رشته نانو تکنولوژی پزشکی، این امکان را به داوطلبان می‌دهد که با کمک اساتید برجسته بر کلیه دروس تسلط یابند.

منابع امتحانی کارشناسی ارشد نانو فناوری پزشکی:

وزارت بهداشت منابع امتحانی ارشد نانو تکنولوژی پزشکی در دروس بیوشیمی، شیمی، زیست‌شناسی سلولی مولکولی، فیزیولوژی، بیوفیزیک، مقدمه‌ای بر نانوتکنولوژی و زبان عمومی را به شرح زیر اعلام نموده است.

نام درس

منبع معرفی شده از طرف وزارت بهداشت

1

بیوشیمی

HARPER's Illustrated Biochemistry; Thirty-second Publisher, McGraw Hill / Medical: 32nd edition (September 7, 2022)

2

شیمی

چارلز مورتیمر. شیمی عمومی

3

زیست شناسی سلولی مولکولی

H. Lodish. Molecular cell biology. Last edition

4

فیزیولوژی

گایتون. فیزیولوژی پزشکی

5

بیوفیزیک

محمدرضا حسین دخت، جمشید خان چمنی، مبانی بیوفیزیک 1381. ناشر دانشگاه فردوسی مشهد

6

مقدمه‌ای بر نانوتکنولوژی پزشکی

دکتر سید مهدی رضایت، دکتر امیر امانی، دکتر مهدی آدابی، دکتر سعید سرکار؛ نانوفناوری پزشکی (روش‌ها و کاربردها)، انتشارات تعالی اندیشه؛ سال 1399

7

زبان عمومی

Schmitt, D., Schmitt, N., & Mann, D. (2011). Focus on vocabulary 2: Bridging vocabulary. Longman.

Lee, L. & Gundersen, E. (2011). Select Readings: Intermediate. Student's book. Second Edition. Oxford University

Lee, L. & Bernard, J. (2011). Select Readings: Upper-intermediate. Student's book. Second Edition. Oxford University.

Anderson, N. J. (2014). Active skills for reading 3: Student's book. Third Edition. National Geographic Learning.

Anderson, N. J. (2014). Active skills for reading 4: Student's book. Third Edition. National Geographic Learning.

دروس و منابع آزمون ارشد نانوتکنولوژی پزشکی به گونه‌ایست که تدریس توسط اساتید مجرب کمک بزرگی به یادگیری دروس می‌نماید. در همین راستا آموزشگاه فون آکادمی اقدام به ارائه خدمات کمک آموزشی جامع و کاملی در کنکور ارشد نانو فناوری پزشکی نموده است که علاقمندان می‌توانند جهت قبولی در آزمون ارشد از آن‌ها بهره مند گردند.

ظرفیت پذیرش ارشد نانو فناوری پزشکی:

در جدول زیر ظرفیت پذیرش کنکور کارشناسی ارشد نانوتکنولوژی پزشکی به تفکیک دانشگاه و دوره‌های روزانه، شهریه پرداز و آزاد ذکر شده است.

رشته

نام دانشگاه

ظرفیت روزانه

ظرفیت شهریه پرداز

ظرفیت دانشگاه آزاد

نانو تکنولوژی پزشکی

آزاد تهران

0

0

8

ایران

3

1

0

بجنورد

3

1

0

تبریز

3

1

0

تهران

3

1

0

زنجان

3

1

0

شاهرود

3

1

0

شهرکرد

3

1

0

شیراز

3

1

0

کرمانشاه

3

1

0

گلستان

3

1

0

مازندران

3

1

0

مشهد

3

1

0

یزد

3

1

0

کل

39

13

8

ظرفیت محدود پذیرش در ارشد نانو تکنولوژی پزشکی موجب ایجاد رقابت بسیار زیادی در بین داوطلبان نانوتکنولوژی پزشکی شده است. از همین رو مطالعه منابع درست و تسلط کافی بر منابع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. آموزشگاه فون آکادمی با بهره گیری از بهترین اساتید کشور، اقدام به ارائه بهترین و کامل‌ترین خدمات آموزشی در کنکور ارشد نانو تکنولوژی پزشکی نموده است. مشاوره با رتبه‌های برتر که یکی از خدمات آموزشگاه فون آکادمی می‌باشد می‌تواند مسیر دشوار قبولی را برای داوطلبان کارشناسی ارشد نانو تکنولوژی پزشکی هموار نماید. برای دریافت مشاوره کافی است در سایت فون آکادی ثبت‌نام و روی بخش مشاوره کلیک و نوبت خود را رزرو نمایید. جلسه اول مشاوره به کاربران سایت به صورت هدیه تقدیم می‌گردد.

فرصت های شغلی و بازار کار رشته نانو فناوری پزشکی:

یکی از سوالات علاقمندان به تحصیل در رشته نانوتکنولوژی پزشکی بازار کار و آینده شغلی آن است. در زیر برخی از فرصت‌های شغلی پیش‌روی فارغ‌التحصیلان رشته نانوتکنولوژی پزشکی آورده شده است:

 1. فعالیت در آزمایشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی و پژوهشی در جهت کمک به توسعه و بهبود فناوری نانو در حوزه پزشکی
 2. فعالیت در صنایع دارویی، شرکت‌های فناوری پزشکی و شرکت‌های دانش بنیان در جهت طراحی، تولید و تجاری سازی فناوری نانو در حوزه پزشکی
 3. فعالیت‌های آموزشی در جهت برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های مربوط به فناوری نانو

کسب رتبه برتر ارشد نانو تکنولوژی پزشکی با فون آکادمی

آموزشگاه فون آکادمی با افتخار آماده ارائه برترین و متفاوت‌ترین خدمات آموزشی در جهت دستیابی به آمادگی کامل در کنکور کارشناسی ارشد نانو تکنولوژی پزشکی می‌باشد. ما آماده‌ایم تا با ارائه خدمات زیر شما را به موفقیت برسانیم:

Screenshot 105مشاوره با رتبه های برتر کارشناسی ارشد نانو تکنولوژی پزشکی:

مشاوره با رتبه‌های برتر در مجموعه فون آکادمی فراتر از آن چیزی است که درباره مشاوره کنکور ارشد و دکترا انتظار دارید. تمامی مشاوران این موسسه آخرین و به روزترین متدهای مشاوره را زیر نظر دکتر امین علیزاده کسب و در مشاوره‌های خود به کار می‌گیرند. جلسه اول مشاوره به کاربران سایت به صورت هدیه (بدون پرداخت هزینه) تقدیم می‌گردد. کافی است در سایت فون آکادمی ثبت‌نام و روی بخش مشاوره کلیک و نوبت خود را رزرو کنید. موارد زیر از دیگر ویژگی‌های مشاوره با رتبه‌های برتر کارشناسی ارشد نانوفناوری پزشکی در آموزشگاه فون آکادمی می باشد:

 • جلسات مشاوره 30 تا 45 دقیقه و به صورت تماس تصویری
 • به کارگیری آخرین و به روزترین متدهای مشاوره
 • توجه به ابعاد روحی، روانی و انگیزشی داوطلب
 • اصلاح سبک زندگی و کیفیت مطالعه فرد
 • ارائه برنامه مطالعاتی ارشد نانو تکنولوژی پزشکی ویژه هر داوطلب

کلاس تلگرامی آموزش جامع نکات ارشد نانو تکنولوژی پزشکی:

زمان کافی برای مطالعه منابع ارشد نانو تکنولوژی پزشکی ندارید؟ به دنبال یادگیری سریع منابع کارشناسی ارشد نانو تکنولوژی پزشکی هستید؟ کلاس تلگرامی آموزش جامع نکات کاملترین و جامع‌ترین منبع ارائه شده برای یادگیری نکات رفرنس‌های اصلی ارشد نانو تکنولوژی پزشکی است و این امکان را به شما می دهد که به سرعت و بدون اتلاف وقت بر این نکات مسلط شوید. در این دوره کلیه نکات درسی، تفاسیر و توضیحات مربوط به آنها به صورت نوشتاری و فایل صوتی و ویدئویی در کانال تلگرامی به دانشجو ارائه می‌شود و شما را از داشتن هر رفرنس مازادی بی‌نیاز می‌کند.

کلاس آفلاین آموزش صفر تا صد رشته نانو تکنولوژی پزشکی:

به دنبال تسلط کامل بر منابع ارشد نانو تکنولوژی پزشکی هستید؟ به رتبه تک رقمی ارشد نانو تکنولوژی پزشکی فکر می‌کنید؟ کلاس آفلاین آموزش صفر تا صد رشته نانو تکنولوژی پزشکی کامل‌ترین پکیج آموزشی مجموعه فون‌آکادمی است که کمک می‌کند شما بر تمامی مطالب موجود در منابع مسلط شوید. مبنای آموزش در این دوره رفرنس اصلی است زیرا ما بر این عقیده‌ایم که تنها منبع مناسب برای متقاضیان ارشد و دکتری همان کتاب اصلی است نه خلاصه کتاب. درکلاس آفلاین آموزش صفر تا صد کارشناسی ارشد نانوفناوری پزشکی با استفاده از اساتید برجسته تمامی نکات رفرنس‌های اصلی خط به خط به دانشجو آموزش داده می‌شود. از جمله ویژگی‌های این کلاس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آموزش خط به خط تمامی نکات رفرنس‌های اصلی
 • ارائه مثال و تمرین در طول دوره
 • برگزاری‌ جلسات آنلاین رفع اشکال

آزمون‌های آزمایشی مرحله‌ای ارشد نانو تکنولوژی پزشکی:

آزمون‌های آزمایشی مکمل مطالعه است و نقش مهمی در ارزیابی دانش فرد دارد و به پیشرفت داوطلب در مسیر تحصیلی کمک می‌کند. آموزشگاه فون آکادمی با آگاهی از این امر، آزمون‌های مرحله‌ای را طراحی نموده است. این آزمون‌ها با هدف تمرین و تکرار و شبیه سازی شرایط کنکور ارشد برگزار می شود و دیدگاه ما این است که فرد به جای رقابت با سایر دانشجویان، در تلاش برای رقابت با خود باشد. این آزمون‌ها به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود و مخصوص داوطلبانی است که حداقل از یکی دیگر از خدمات آموزشی آموزشگاه فون آکادمی استفاده کرده‌اند زیرا ما بر این عقیده هستیم که بدون آموزش شرکت در آزمون‌های آزمایشی مفید نخواهد بود و صرفا هدر دادن سرمایه است. اول آموزش ببینید و سپس آزمون بدهید.

دوره جمع بندی ارشد نانو تکنولوژی پزشکی:

فراموشی مطالب، سردرگمی در هنگام مطالعه، عدم اطمینان از تسلط بر مطالب و ترس از عقب بودن از برنامه از جمله مواردی است که داوطلبان در هنگام مطالعه با آن روبرو می‌شوند. راه حل مقابله با این مسائل مرور و جمع بندی اصولی و به موقع است. دردوره جمع بندی ارشد نانوفناوری پزشکی که حدودا دو ماه مانده به کنکور آغاز می‌شود کلیه نکات و مطالب به صورت فشرده زیر نظر استاد مربوطه مرور می‌شود، سوالات سال‌های گذشته آنالیز می‌شود، نکات و دام‌های آموزشی بررسی می‌شود و داوطلب با آمادگی صد درصد به آزمون نهایی می‌رسد.

وب آزمون‌های جامع ارشد نانو تکنولوژی پزشکی:

وب آزمون‌های جامع یکی از خدمات منحصر به فرد آموزشگاه فون آکادمی می باشد. این آزمون‌ها که تحت وب انجام می‌شوند به طور کامل با کنکور اصلی شبیه‌سازی شده‌اند و در دو ماه پایانی منتهی به آزمون نهایی برگزار می‌شود. سوالات این آزمون‌ها توسط اساتید برجسته آموزشگاه فون آکادمی طراحی شده‌اند و کاملا به روز و منطبق با آخرین تغییرات می‌باشند. مشخصه اصلی این آزمون‌ها برگزاری وبینار پس از هر آزمون و ارائه پاسخ‌های تشریحی و بررسی نکات و دام های آموزشی به صورت آنلاین می‌باشد. بررسی سوالات به صورت آنلاین این امکان را به داوطلبان ارشد نانو تکنولوژی پزشکی می‌دهد که کاملا بر سوالات و نکات آنها تسلط یابند. ویدئو این وبینارها در اختیار داوطلب قرار می‌گیرد تا درصورت نیاز مجدد بتواندآنها را بررسی نماید.

Screenshot 2طرز تهیه پکیج آموزشی ویژه ارشد نانو تکنولوژی پزشکی:

به منظور تهیه هریک از محصولات فون آکادمی ویژه ارشد نانو فناوری پزشکی به سایت آموزشگاه به آدرسWWW.fonacademy.ir در صفحه رشته تحصیلی خود مراجعه کنید.

و یا با شماره­ آموزشگاه تماس گرفته و داخلی 4 را وارد کنید: 02128422307

همچنین از طریق شماره زیر می­توانید با پشتیبانی در واتساپ و تلگرام در ارتباط در ارتباط باشید: 09057832226

فون آکادمی

ویژه آزمون­های ارشد و دکتری

وزارت بهداشت - وزارت علوم

 

آشنایی با مشاور این رشته:

انتخاب زمان مشاوره

 • قابل رزرو می باشد
 • قبلا رزرو شده است
 • در حال رزرو توسط شخص دیگر می باشد
هیچ وقت مشاوره‌ای یافت نشد!

جهت رزرو پکیج مشاوره لطفا موارد ذیل را انتخاب کنید:

مدت زمان مشاوره (ماه): -
دفعات مشاوره در هر ماه: -
تعداد کل جلسات پکیج: -
هزینه هر جلسه مشاوره: رایگان
جمع کل: -
جمع کل تخفیف برای شما: -   (-)
مبلغ نهایی جهت پرداخت: -
نام کلاس
هزینه
وضعیت
فیزیولوژی
1,500,000 تومان
تشریح عمومی (آناتومی)
1,900,000 تومان
شیمی عمومی
800,000 تومان
زیست شناسی سلولی و مولکولی
1,250,000 تومان
بیوشیمی
1,500,000 تومان
نام وبینار
هزینه
عملیات
وضعیت
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( فاز اول (کامل) و فاز دوم)
450,000 تومان
در حال ثبت نام
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( دوره دیپ لرنینگ )
250,000 تومان
در حال ثبت نام
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( دوره ماشین لرنینگ )
250,000 تومان
در حال ثبت نام
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( دوره پایتون )
150,000 تومان
در حال ثبت نام

نظرات شما

ممنون بابت وبينارتون🌸 امكان دانلود ولينار يا مشاهده مجدد وبينار هس؟
avatar
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( فاز اول (کامل) و فاز دوم)
مصطفی رجب زاده
عالی بود.
avatar
مرور آخر زبان انگلیسی
ندا فتوحی تفتی
عالی و خیلی کامل و مفید بود🙏
avatar
مرور آخر بیوشیمی
فاطمه
استادبایدبگم عالی بودید انشالله بتونیم زحماتتون روجبران کنیم🙏
avatar
مرور آخر زیست سلولی ملکلولی
مهدیه محمودی
عالی ممنونم
avatar
مرور آخر فیزیولوژی
میترا
😍😍عالی بود خسته نباشید و خداقوت میگم به این استاد بی نظیر و مجموعه خوب فون اکادمی که واقعا بهترین بودن تو انتخاب استاد
avatar
مرور آخر زیست سلولی ملکلولی
آیه
بسیار عالی
avatar
مرور آخر زیست سلولی ملکلولی
زینب محلوجی مفرد
عالی
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
آسو محمدی
سلام و عرض خسته نباشید و خداقوت خدمت تمامی کادر اجراییتون... بسیار بسیار شیوا و روان مطالبی ارزشمند رو دراختیارمون گذاشتید و واقعا هرجلسه از شنیدن صحبت های گرانبهاتون به فکر میفتیم و استفاده میکنیم🤌 خسته نباشین🤝
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
متین
سلام عالی بود😍
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
معصومه کریمی
جناب دکتر اولا خداقوت به تیم فوق‌العاده و دوم به خود شخصتون که با حال بیمار هم کارگاه رو به بهترین نحو ممکن اداره کردید واقعا از شرکت و بودن توی خانواده بزرگ فون‌آکادمی نهایت خوشحالی رو دارم و امیدوارم بیشتر ازتون یادبگیرم.
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
امیرمحمد فروتن نیا
وبینار کامل و بی نظیری بود خیلی خوشحالم که در این وبینار شرکت کردم مطالب مفید و کاربردی یاد گرفتم ممنون بابت راهنمایی ها و آموزش تون 🙏🏻❤️
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
زهره شرفی نژاد
بسیار عالی ، پر محتوا و تاثیر گذار بود خدا قوت
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
آیدا
توضیحات واضح و کامل بود
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
محمدمتین قهرمان پور

برای درج نظر خود لطفا وارد اکانت شوید.

Loading...
طراح سایت : گروه مانی