رشته تحصیلی : کارشناسی ارشد فیزیک پزشکی

نوع آزمون: وزارت بهداشت
مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
ظرفیت پذیرش سال ۱۴۰2 :
روزانه 56 نفر
شهریه پرداز 13 نفر
دانشگاه آزاد ۰ نفر

کارشناسی ارشد مجموعۀ فیزیک پزشکی

«مجموعۀ فیزیک پزشکی» دو گرایش و زیرمجموعه دارد؛ رادیوبیولوژی و فیزیک پزشکی. این مجموعه از رشته­ های بسیار پرمتقاضی در کنکور مقطع کارشناسی ارشد وزرات بهداشت محسوب می­شود و هر ساله رقابت تنگاتنگی میان داوطلبان این رشته­ ها وجود دارد؛ چرا که امروزه این گرایش­ ها تأثیر بسزایی در پیشرفت علم پزشکی و یافتن شیوه ­های مؤثر پیشگیری و درمان دارند.

همکاران ما در آموزشگاه آنلاین کارشناسی ارشد فون آکادمی در این مقاله به معرفی مجموعۀ فیزیک پزشکی و گرایش­ های آن پرداخته ­اند و تمامی اطلاعات و نکات مورد نیاز داوطلبان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد مجموعۀ فیزیک پزشکی را تهیه کرده ­اند. هرچند توصیۀ ما به شما داوطلبان عزیز این است که برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر و دقیق ­تر در رابطه با نحوۀ آمادگی برای آزمون کارشناسی ارشد مجموعۀ فیزیک پزشکی با همکاران ما در بخش مشاوره آموزشگاه آنلاین فون آکادمی تماس بگیرید. شما همچنین می­توانید از تجارب ارزندۀ رتبه ­های برتر کنکور کارشناسی ارشد سال­ های پیش نیز استفاده کنید و به راحتی و در کوتاه ­ترین زمان ممکن از سایر خدمات ما از جمله جزوات خلاصه و نمونه سؤالات نیز بهره ­مند شوید.

گرایش­ های کارشناسی ارشد مجموعۀ فیزیک پزشکی

وزارت بهداشت برای مقطع کارشناسی ارشد مجموعۀ فیزیک پزشکی دو گرایش تعیین کرده است که در جدول زیر گرایش­ های مندرج در دفترچۀ راهنمای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد رشته­ های گروه پزشکی سال 1401 و همچنین مدرک تحصیلی مورد نیاز برای پذیرش در هر یک از این گرایش ­ها ذکر شده است.

 

مجموعۀ فیزیک پزشکی

رشتۀ امتحانی

مدارک مورد پذیرش

رادیوبیولوژی

کارشناسی تکنولوژی پرتوشناسی، تکنولوژی پرتودرمانی، تکنولوژی پزشکی هسته­ ای، فیزیک، شیمی، زیست­ شناسی سلولی مولکولی، مهندسی هسته ­ای (گرایش پرتوپزشکی)، بیوفیزیک، ژنتیک

فیزیک پزشکی

کارشناسی فیزیک، بیوفیزیک، فیزیک مهندسی، تکنولوژی پرتودرمانی، تکنولوژی پرتوشناسی (رادیولوژی)، بینایی­سنجی، فیزیوتراپی، اعضای مصنوعی و وسایل کمکی، مهندسی پزشکی، علوم آزمایشگاهی، مهندسی هسته ­ای (گرایش پرتوپزشکی و راکتور)، تکنولوژی پزشکی هسته­ ای

داوطلبان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد مجموعۀ فیزیک پزشکی باید توجه داشته باشند که برخلاف برخی از رشته­ های کارشناسی ارشد علوم پزشکی، مدارک تحصیلی قابل پذیرش برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد در این رشته از تنوع خوبی برخوردار است.

در قسمت پایانی این مقاله برای آشنایی هر چه بیش­تر شما با زیرشاخه­ های مختلف مقطع کارشناسی ارشد مجموعۀ فیزیک پزشکی هر دو گرایش ذکر شده را به صورت مختصر معرفی کرده ­ایم. البته در انتخاب رشته، مسائلی از قبیل علاقه، استعداد و شرایط خاص هر داوطلب از اهمیت بالایی برخوردار است و باید مورد توجه قرار بگیرد؛ بنابراین به شما پیشنهاد می­کنیم به غیر از مطالعۀ مطالب این مقاله و آشنایی کلی با هر گرایش، برای انتخاب رشته ­ای دقیق و متناسب با شرایط فردی خودتان با مشاوران مجرب ما تماس بگیرید. ما در مرکز مشاورۀ آنلاین کنکور ارشد فون آکادمی با توجه به شرایط تحصیلی، استعداد و روحیۀ شما بهترین و مناسب­ ترین گرایش را برای شما انتخاب می­کنیم و امکان مشاوره گرفتن از رتبه­ های برتر کنکور کارشناسی ارشد سال­ های پیش را نیز برای شما فراهم کرده ­ایم.

منابع امتحانی آزمون کارشناسی ارشد مجموعۀ فیزیک پزشکی

پیش از آن که به معرفی منابع امتحانی مورد نیاز برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد مجموعۀ فیزیک پزشکی بپردازیم، در جدول زیر به صورت مختصر نام و ضریب هر یک از دروس امتحانی را ذکر کرده ­ایم تا شما به طور کلی با دروس امتحانی این رشته آشنا شوید و متناسب با گرایش مورد علاقۀ خود منابع را مطالعه کنید:

مجموعۀ فیزیک پزشکی

رشتۀ امتحانی

دروس امتحانی و ضرایب مربوطه

فیزیک عمومی

ریاضی عمومی

فیزیولوژی و آناتومی

فیزیک پرتوها

فیزیک هسته ­ای و اتمی

رادیوبیولوژی

بیولوژی

زبان عمومی

رادیوبیولوژی

0

2

2

2

2

2

2

3

فیزیک پزشکی

4

2

1

0

3

0

0

3

در ادامۀ مقاله، منابع معرفی شده از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی را برای هر یک از دروس بالا معرفی کرده ­ایم؛ اما در هنگام انتخاب منابع و شروع مطالعه بهتر است به این نکته توجه کنید که تعداد دروس و سرفصل­ های کنکور کارشناسی ارشد مجموعۀ فیزیک پزشکی نسبتاً زیاد است و مباحث آن سنگین و دشوار. از سوی دیگر، منابع معرفی­ شده از سوی مرکز سنجش غالباً حجم بالایی دارند و حتی مطالعۀ سطحی هر کدام از آن­ها نیز نیازمند وقت و انرژی زیادی است. بنابراین، توصیۀ ما به شما داوطلبان و متقاضیان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد مجموعۀ فیزیک پزشکی سال 1402 این است که برای صرفه­ جویی در وقت و انرژی و افزایش بازدهی خود از جزوات خلاصه و طبقه­ بندی­ شدۀ مناسب و استاندارد استفاده کنید و در کنار مطالعۀ دروس، با استفاده از نمونه سؤالات مشابه آزمون کارشناسی ارشد میزان توانمندی خود را بسنجید و مطالب را در ذهن خود تثبیت کنید.

همکاران ما در آموزشگاه آنلاین کنکور کارشناسی ارشد فون آکادمی با تهیه و تدوین جزوات خلاصه، این امکان را برای شما فراهم کرده ­اند که در مدت زمان کوتاه­تری دروس دشوار و فرار مجموعۀ فیزیک پزشکی را به صورت طبقه­ بندی و خلاصه ­شده مطالعه کنید و در ذهن بسپارید. جزوات خلاصۀ فون آکادمی از بهترین منابع موجود در بازار هستند؛ چرا که نسبت به منابع اصلی حجم کم­تری دارند اما همۀ مطالب و نکات مهم را پوشش داده ­اند و زبانی ساده و روان دارند که داوطلب برای فهم مطالب دچار مشکل نمی­شود. شما می­توانید با تماس با بخش مشاوره آموزشگاه فون آکادمی اطلاعات بیشتری دربارۀ جزوات خلاصۀ رشتۀ مجموعۀ فیزیک پزشکی به دست آورید و همچنین سؤالات خود را از رتبه ­های برتر کنکور کارشناسی ارشد سال­ های پیش بپرسید و از تجارب آن­ها استفاده کنید.

علاوه بر این، همکاران ما در آموزشگاه آنلاین فون آکادمی مجموعه ­ای از نمونه سؤالات کنکورهای کارشناسی ارشد پیشین و نمونه سؤال­ های مشابه را برای شما گردآوری و تدوین کرده­ اند که پس از مطالعۀ دروس می­توانید از این جزوات نیز استفاده کنید و کاملاً بر مباحث مختلف تسلط پیدا کنید. این نمونه سؤالات توسط افراد مجرب و حرفه ­ای جمع ­آوری و تألیف شده ­اند که با نحوۀ طراحی سؤالات کنکور ارشد آشنایی کافی دارند و شما دیگر نیازی به تهیۀ منابع مشابه ندارید. برای اطلاع از چگونگی تهیۀ این نمونه سؤالات با ما در تماس باشید.

مجموعۀ فیزیک پزشکی

درس مربوطه

منبع

فیزیک عمومی

1. مبانی فیزیک (جلد 1): مکانیک و گرما، دیوید هالیدی و رابرت رزنیک و جرل واکر، ترجمۀ محمد عابدینی و محمدرضا جلیلیان نصرتی، تهران: انتشارات صفار، 1399.

2. مبانی فیزیک (جلد 2): الکتریسیته و مغناطیس، دیوید هالیدی و رابرت رزنیک و جرل واکر، ترجمۀ محمد عابدینی و محمدرضا جلیلیان نصرتی، تهران: انتشارات صفار، 1399.

3. مبانی فیزیک (جلد 3): شاره­ها، موج­ها، لیزر و فیزیک جدید، دیوید هالیدی و رابرت رزنیک و جرل واکر، ترجمۀ محمد عابدینی و محمدرضا جلیلیان نصرتی، تهران: انتشارات صفار، 1401.

4. مبانی فیزیک (جلد 4): اپتیک و فیزیک نوین، دیوید هالیدی و رابرت رزنیک و جرل واکر، ترجمۀ نعمت الله گلستانیان و محمود بهار، تهران: نشر مبتکران، 1396.

ریاضی عمومی

1. حساب دیفرانسیل و انتگرال و هندسه تحلیلی، جورج توماس و راس فینی، ترجمۀ مهدی بهزاد، سیامک کاظمی و علی کافی، تهران: مرکز نشر دانشگاهی، 1401.

2. حساب دیفرانسیل و انتگرال با هندسه تحلیلی، لویی لیت هولد، ترجمۀ علی اکبر عالم زاده، تهران: علوم نوین، 1393.

فیزیولوژی و آناتومی

1. فیزیولوژی پزشکی گایتون و هال، جان ای. هال، مایکل هال، پروین بابایی و همکاران، تهران: ارجمند، 1399.

2. آناتومی به زبان ساده، کالبدشناسی عمومی انسان، محمدرضا نیکروش، تهران: جهاد دانشگاهی، 1398.

3. The Anatomy and Physiology Learning System, Edith Applegate MS, Publisher: ‎ Saunders; 4th Ed, 2010.

فیزیک پرتوها

1. The Physics of Diagnostic Imaging, David Dowsett, Patrick A Kenny, R Eugene Johnston, Publisher: ‎ CRC Press; 2nd Ed, 2006.

2. The Essential Physics of Medical Imaging, Jerrold T. Bushberg, J. Anthony Seibert, Edwin M. Leidholdt Jr., Publisher: LWW; Third, Ed, 2011.

3. Christensen's Physics of Diagnostic Radiology, Curry, Thomas S., James E. Dowdey, Jr. Murry, Robert C., Publisher: ‎ Lea & Febiger; Subsequent, 1990.

فیزیک هسته­ای و اتمی

1. آشنایی با فیزیک هسته‌ای، کنت کرین، ترجمۀ محمدابراهیم ابوکاظمی و منیژه رهبر، تهران: مرکز نشر دانشگاهی، چ نهم، 1395.

2. فیزیک جدید، کنت کرین، ترجمۀ منیژه رهبر، بهرام معلمی، تهران: مرکز نشر دانشگاهی، چ چهارم، 1388.

رادیوبیولوژی

1. رادیوبیولوژی برای رادیولوژیست، اریک ج. هال و آماتو گیاکسیا، ترجمۀ پروفسور حسین مزدرانی، تهران: بارش دانش، 1399.

2. حفاظت عملی در برابر تشعشع و رادیوبیولوژی کاربردی، استیون دوود،  ترجمۀ حسین مزدارانی، تهران: دانشگاه تربیت مدرس، 1383.

بیولوژی

1. زیست­شناسی سلولی مولکولی، هاروی اف. لودیش، ترجمۀ جواد محند نژاد و همکاران، تهران: اندیشه رفیع، 1400.

2. صفر تا صد زیست ­شناسی سلولی و مولکولی، ناصر هاشمی گورادل، نژاد محمدی و قاسم براتی، تهران: علمی سنا، 1395.

ظرفیت پذیرش

ظرفیت پذیرش مقطع کارشناسی ارشد مجموعۀ فیزیک پزشکی تقریباً هر سال یکسان است و شاید برخی مواقع ظرفیت یک یا دو دانشگاه کمی کم یا زیاد شود. همچنین امکان دارد دانشگاه­ ها به صورت موقت برای برخی از گرایش­ ها ظرفیت پذیرش نگذارند و دانشجو نپذیرند. بنابراین، مطالعۀ جدول زیر که ظرفیت دانشگاه­ های مختلف در مقطع کارشناسی ارشد مجموعۀ فیزیک پزشکی سال 1401 را نشان می­دهد، برای داوطلبان راهنمای مفیدی است.

در جدول زیر، ظرفیت پذیرش دوره ­های روزانه و شهریه­ پرداز هر دانشگاه به تفکیک ذکر شده است:

مجموعۀ فیزیک پزشکی

گرایش

دانشگاه

روزانه

شهریه ­پرداز

توضیحات

رادیوبیولوژی

ایران

3

1

-

بابل

2

1

-

شهید بهشتی

3

1

­-

شیراز

3

1

-        

کرمانشاه

2

1

-

مشهد  

2

1

-

فیزیک پزشکی

ارومیه

3

0

-

اهواز

3

1

-

ایران

5

0

-

تبریز

3

1

-

تربیت مدرس

5

0

-

تهران

5

1

-

سمنان

5

0

-

شهید بهشتی

3

1

-

شیراز

4

2

-

کاشان

3

1

-

کرمانشاه

3

0

-

لرستان

4

1

-

مشهد

5

0

-

یزد

4

2

-

همانطور که در جدول بالا ملاحظه کردید، مقطع کارشناسی ارشد مجموعۀ فیزیک پزشکی از ظرفیت پذیرش چندان بالایی برخوردار نیست، به ویژه در گرایش رادیوبیولوژی و رقابت تنگاتنگی میان داوطلبان وجود دارد. بنابراین، داوطلبانی که با برنامه­ ریزی دقیق به مطالعۀ منابع درست بپردازند و به موقع با تست ­زنی و مطالعۀ نمونه سؤالات مطالب را در ذهن خود تثبیت کنند، قطعاً شانس موفقیت بیشتری خواهند داشت.

توصیۀ ما در آموزشگاه آنلاین کنکور کارشناسی ارشد فون آکادمی به شما داوطلبانی که قصد دارید با کسب رتبۀ بالا کنکور کارشناسی ارشد مجموعۀ فیزیک پزشکی وزارت بهداشت را با موفقیت پشت سر بگذارید، این است که با استفاده از خدمات مشاورۀ ما شانس موفقیت خود را افزایش دهید. کادر مشاوره ما با سال­ ها تجربه در این زمینه، در تمامی مراحل در کنار شما خواهند بود تا بهترین و صحیح­ترین برنامه­ ریزی مطالعاتی را داشته باشید. همچنین در مرحلۀ انتخاب رشته نیز همراه شما خواهیم بود و با توجه به تراز و رتبۀ شما در آزمون کارشناسی ارشد 1402، مناسب­ترین رشته – محل ­ها را برای شما انتخاب خواهیم کرد تا شانس بیشتری برای قبولی در گرایش و دانشگاه مورد علاقۀ خود داشته باشید. از سوی دیگر ما این امکان را برای شما فراهم کرده­ایم که با رتبه­ های برتر کنکور کارشناسی ارشد سال­ های پیش نیز گفت ­وگو کنید و سؤالات خود را بپرسید. و به راحتی جزوات خلاصه و نمونه سؤالات مورد نیاز خود را تهیه کنید.

فرصت ­های شغلی و بازار کار

همانطور که پیشتر بیان شد، مجموعۀ فیزیک پزشکی شامل دو گرایش «رادیوبیولوژی» و «فیزیک پزشکی» است. این دو گرایش مجموعۀ فیزیک پزشکی از جمله رشته­ هایی هستند که بازار کار بسیار مناسب و وسیعی دارند و فارغ ­التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد هر یک از این گرایش‌های مختلف می‌توانند در مجموعه­ های مختلفی مشغول به کار شوند. در ادامۀ مقاله دربارۀ هر یک از این گرایش­ ها و فرصت­ های شغلی مرتبط به آن­ها توضیح خواهیم داد.

رادیوبیولوژی

فارغ ­التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد گرایش «رادیوبیولوژی» به مطالعۀ عوارض ناشی از پرتوهای دستگاه رادیولوژی و چگونگی پیشگیری از این عوارض می­پردازند. از آن جایی که این دستگاه ­ها در بخش­ های مختلف بیمارستان­ ها، مراکز درمانی و کلینیک ­ها کارکرد بسیار بالایی دارند، متخصصان این حوزه به راحتی می­توانند وارد بازار کار شوند و حضور آن­ها در هر یک از مجموعه­ های ذکرشده ضروری است. به ویژه که امروزه بسیار بیشتر از سابق از انواع پرتوها مانند پرتو ایکس، گاما و ... در شیوه­ های درمانی و تصویربرداری پزشکی استفاده می­شود.

موقعیت­ های شغلی موجود برای متخصصان رادیوبیولوژی:

فیزیک پزشکی

«فیزیک پزشکی» گرایشی کاربردی و از زیرشاخه ­های علوم پایه پزشکی است که در آن مفاهیم علم فیزیک به صورت کاربردی در پزشکی و درمان بیماران مورد استفاده قرار می­گیرد. دانشجویان این رشته در رابطه با پزشکی هسته­ای، پرتودرمانی و مواد رادیواکتیو، محافظت در برابر پرتو و مواردی نظیر این آموزش می­بینند. فارغ ­التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد گرایش فیزیک پزشکی می­توانند از فرصت ­های شغلی مناسبی بهره ­مند شوند؛ البته در صورتی که در دوران تحصیل خود مهارت­ های مختلفی را در زمینۀ تحصیلی خود کسب کنند.

در پایان، امیدواریم این مقاله برای شما داوطلبان عزیز کنکور کارشناسی ارشد مجموعۀ فیزیک پزشکی مفید و راه گشا باشد. شما برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه­ های مختلف از جمله برنامه­ ریزی تحصیلی، معرفی منابع، ظرفیت پذیرش رشتۀ مورد علاقه خود و سایر موارد می­توانید با بخش مشاوره آموزشگاه آنلاین کنکور ارشد فون آکادمی در ارتباط باشید. و همچنین از خدمات متنوع ما از جمله مشاوره با رتبه ­های برتر، مشاوره انتخاب رشته، ارائۀ جزوات خلاصۀ دروس و نمونه سؤالات نیز بهره ­­مند شوید.

آشنایی با مشاور این رشته:

  • مشاور: سرکار خانم زهرا رضایی
  • مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
  • وضعیت تحصیل: مشغول به تحصیل

رتبه های کسب شده:

  • رتبه 7 ارشد فیزیک پزشکی
  • بیش از 2 سال سابقه مشاوره

انتخاب زمان مشاوره

  • قابل رزرو می باشد
  • قبلا رزرو شده است
  • در حال رزرو توسط شخص دیگر می باشد
هیچ وقت مشاوره‌ای یافت نشد!

جهت رزرو پکیج مشاوره لطفا موارد ذیل را انتخاب کنید:

مدت زمان مشاوره (ماه): -
دفعات مشاوره در هر ماه: -
تعداد کل جلسات پکیج: -
هزینه هر جلسه مشاوره: 200,000 تومان
جمع کل: -
جمع کل تخفیف برای شما: -   (-)
مبلغ نهایی جهت پرداخت: -
نام کلاس
هزینه
وضعیت
فیزیولوژی
1,500,000 تومان
تشریح عمومی (آناتومی)
1,900,000 تومان
بیولوژی
500,000 تومان
فیزیک عمومی
1,000,000 تومان
فیزیک هسته ای اتمی
1,250,000 تومان
ریاضی عمومی
1,500,000 تومان
آناتومی
1,900,000 تومان
نام وبینار
هزینه
عملیات
وضعیت
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( فاز اول (کامل) و فاز دوم)
450,000 تومان
در حال ثبت نام
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( دوره دیپ لرنینگ )
250,000 تومان
در حال ثبت نام
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( دوره ماشین لرنینگ )
250,000 تومان
در حال ثبت نام
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( دوره پایتون )
150,000 تومان
در حال ثبت نام

نظرات شما

ممنون بابت وبينارتون🌸 امكان دانلود ولينار يا مشاهده مجدد وبينار هس؟
avatar
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( فاز اول (کامل) و فاز دوم)
مصطفی رجب زاده
عالی بود.
avatar
مرور آخر زبان انگلیسی
ندا فتوحی تفتی
استادبایدبگم عالی بودید انشالله بتونیم زحماتتون روجبران کنیم🙏
avatar
مرور آخر زیست سلولی ملکلولی
مهدیه محمودی
عالی ممنونم
avatar
مرور آخر فیزیولوژی
میترا
ممنون خوب بود
avatar
مرور آخر فیزیک عمومی
fard
عالی بود
avatar
مرور آخر فیزیک عمومی
...
😍😍عالی بود خسته نباشید و خداقوت میگم به این استاد بی نظیر و مجموعه خوب فون اکادمی که واقعا بهترین بودن تو انتخاب استاد
avatar
مرور آخر زیست سلولی ملکلولی
آیه
بسیار عالی
avatar
مرور آخر زیست سلولی ملکلولی
زینب محلوجی مفرد
عالی بود
avatar
جنرال MRI
مجتبی مازوساز
عالی
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
آسو محمدی
سلام و عرض خسته نباشید و خداقوت خدمت تمامی کادر اجراییتون... بسیار بسیار شیوا و روان مطالبی ارزشمند رو دراختیارمون گذاشتید و واقعا هرجلسه از شنیدن صحبت های گرانبهاتون به فکر میفتیم و استفاده میکنیم🤌 خسته نباشین🤝
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
متین
سلام عالی بود😍
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
معصومه کریمی
جناب دکتر اولا خداقوت به تیم فوق‌العاده و دوم به خود شخصتون که با حال بیمار هم کارگاه رو به بهترین نحو ممکن اداره کردید واقعا از شرکت و بودن توی خانواده بزرگ فون‌آکادمی نهایت خوشحالی رو دارم و امیدوارم بیشتر ازتون یادبگیرم.
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
امیرمحمد فروتن نیا
وبینار کامل و بی نظیری بود خیلی خوشحالم که در این وبینار شرکت کردم مطالب مفید و کاربردی یاد گرفتم ممنون بابت راهنمایی ها و آموزش تون 🙏🏻❤️
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
زهره شرفی نژاد
بسیار عالی ، پر محتوا و تاثیر گذار بود خدا قوت
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
آیدا
توضیحات واضح و کامل بود
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
محمدمتین قهرمان پور

برای درج نظر خود لطفا وارد اکانت شوید.

avatar
مریم حسن زاده آغاز کننده
1402-12-12 13:17
دقیق و با‌حوصله هم به صحبت‌ها و سوالات گوش میدن هم با‌حوصله و دقیق پاسخ میدن، جلسات مفیدی بود برای من
Loading...
طراح سایت : گروه مانی