رشته تحصیلی : کارشناسی ارشد مدیریت توانبخشی

نوع آزمون: وزارت بهداشت
مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
ظرفیت پذیرش سال ۱۴۰2 :
روزانه 17 نفر
شهریه پرداز 3 نفر

کارشناسی ارشدمدیریت توانبخشی:

مدیریت توانبخشی ترکیبی از علوم توانبخشی و مدیریت است که هدف آن تربیت مدیران متخصص جهت مراکز توانبخشی می‌باشد. رسالت دانش آموختگان ارشد مدیریت توانبخشی به کارگیری شیوه‌های مناسب مدیریت در مراکز توانبخشی و افزایش بهره‌وری در این مراکز می‌باشد.

در مقاله زیر رشته کارشناسی ارشد مدیریت توانبخشی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

متقاضیان شرکت در آزمون ارشد مدیریت توانبخشی می‌توانند فرآیند ثبت نام خود را در موعد مقرر، که از طریق کانال تلگرام آموزشگاه فون آکادمی نیز اطلاع رسانی می شود، از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانیsanjeshp.ir انجام دهند.

آموزشگاه فون آکادمی با جامع‌ترین و کامل‌ترین خدمات ارائه شده جهت آمادگی کنکور ارشد مدیریت توانبخشی، همچون مشاوره با رتبه‌های برتر، کلاس‌های تلگرامی، کلاس‌های آفلاین، جمع بندی و آزمون‌های آزمایشی می‌تواند قبولی شما را در آزمون ارشد مدیریت توانبخشی تضمین نماید.

Screenshot 105

در ادامه به نکات و موارد مورد نیاز برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد مدیریت توانبخشی پرداخته می‌شود:

 • مدارک مورد پذیرش شرکت در آزمون ارشد مدیریت توانبخشی
 • دروس امتحانی ارشد مدیریت توانبخشی
 • منابع امتحانی ارشد مدیریت توانبخشی
 • ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد مدیریت توانبخشی
 • فرصت های شغلی و بازار کار رشته مدیریت توانبخشی

مدارک مورد پذیرش شرکت در آزمون ارشد مدیریت توانبخشی:

از چه رشته ای می‌توان در آزمون کارشناسی ارشد مدیریت توانبخشی شرکت کرد؟ رشته‌های مجاز به شرکت درکنکور کارشناسی ارشد مدیریت توانبخشی طبق اعلام وزارت بهداشت در جدول زیر ارائه شده است.

ردیف

گرایش

مدارک مورد پذیرش

1

مدیریت توانبخشی

کارشناسی ارتوز و پروتز (اندام‌های مصنوعی و وسایل کمکی)، فیزیوتراپی، کاردرمانی، شنوایی‌شناسی، گفتار‌درمانی، بینایی‌سنجی، مددکاری‌اجتماعی، جامعه‌شناسی، علوم‌اجتماعی، روانشناسی، مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی، مدیریت امداد در سوانح، روانشناسی کودکان استثنایی، بهداشت عمومی، پرستاری، علوم تربیتی، امداد و نجات، دکترای عمومی پزشکی

دروس امتحانی کارشناسی ارشد مدیریت توانبخشی و ضرایب آن:

دروس امتحانی در کنکور ارشد مدیریت توانبخشی شامل سه درس اصول توانبخشی، مدیریت و زبان‌عمومی می‌باشد. در جدول زیر دروس و ضرایب دروس در آزمون ارشد مدیریت توانبخشی مشخص شده است.

اصول توانبخشی

مدیریت

زبان عمومی

ضریب

5

3

3

منابع امتحانی کارشناسی ارشد مدیریت توانبخشی:

در جدول زیر منابع ارشد مدیریت توانبخشی ذکر شده است. به جز درس زبان، که منابع آن برای همه رشته‌های ارشد وزارت بهداشت یکسان است، در درس مدیریت سه منبع و در درس اصول توانبخشی 6 منبع از طرف وزارت بهداشت معرفی شده است.

نام درس

منبع معرفی شده از طرف وزارت بهداشت

1

مدیریت

1-سازمان و مدیریت از تئوری تا عمل، تالیف دکتر مهدی ایران‌نژاد پاریزی و پرویز ساسان‌گهر، انتشارات موسسه علوم بانکداری، آخرین ویرایش

2-مبانی مدیریت، تالیف استفن رابینز و دیوید دی سنزو، ترجمه دکتر سید محمد اعرابی و همکاران، انتشارات فرهنگی، تهران، آخرین ویرایش

3-World Health Organization. World report on disability. 2011 without technical appendix A to E. https://www.who.int/publications/i/item/9789241564182

2

اصول توانبخشی

1-دکتر سید مجید میرخانی، مبانی توانبخشی، انتشارات دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، آخرین ویرایش

2-دکتر سید حبیب اله کواری، دکتر محمد کمالی، مدیریت توانتبخشی از تئوری تا عمل، انتشارات رویان پژوه، آخرین ویرایش، (بخش اول از فصل اول تا نهم)

3-حمیدرضا کریمی درمنی، توانبخشی گروه های خاص با تاکید بر خدمات مددکاری اجتماعی، انتشارات گستره، آخرین ویرایش

4-دکتر فرحناز محمدی شاهبلاغی، مبانی پرستاری توانبخشی، انتشارات دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، آخرین ویرایش

5-کیوان دواتگران، طبقه بندی عملکرد، ناتوانی و سلامت (راهنمای کمیسیون‌های پزشکی تشخیص و نوع و تعیین شد معلولیت). سازمان بهزیستی کشور، آخرین ویرایش

6-World Health Organization. World report on disability. 2011 without technical appendix A to E. https://www.who.int/publications/i/item/9789241564182

3

زبان

Schmitt, D., Schmitt, N., & Mann, D. (2011). Focus on vocabulary 2: Bridging vocabulary. Longman.

Lee, L. & Gundersen, E. (2011). Select Readings: Intermediate. Student's book. Second Edition. Oxford University

Lee, L. & Bernard, J. (2011). Select Readings: Upper-intermediate. Student's book. Second Edition. Oxford University.

Anderson, N. J. (2014). Active skills for reading 3: Student's book. Third Edition. National Geographic Learning.

Anderson, N. J. (2014). Active skills for reading 4: Student's book. Third Edition. National Geographic Learning.

علی‌رغم تعداد کم دروس در کنکور کارشناسی ارشد مدیریت توانبخشی، تعدد منابع برای دروس مدیریت و اصول توانبخشی، موجب سردرگمی داوطلبان در انتخاب منابع درست برای شرکت در کنکور ارشد مدیریت توانبخشی شده است.

داوطلبان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد مدیریت توانبخشی می توانند، با شرکت در کلاس‌های آفلاین صفر تا صد و کلاس های تلگرامی جامع نکات، که با بهره گیری از مجرب‌ترین اساتید کشور برگزار می‌شود، علاوه بر رفع مشکل سردرگمی در انتخاب منبع، بر تمامی نکات رفرنس‌های اصلی مدیریت توانبخشی نیز تسلط یابند

ظرفیت پذیرش ارشد مدیریت توانبخشی:

در جدول زیر ظرفیت کلی پذیرش دوره‌های روزانه و شهریه پرداز کارشناسی ارشد مدیریت توانبخشی و همچنین ظرفیت به تفکیک هر دانشگاه در سال 1403 ذکر شده است.

دانشگاه

ظرفیت روزانه

ظرفیت شهریه پرداز

اهواز

5

1

ایران

5

1

سمنان

3

1

شیراز

5

1

علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی

6

2

کل

24

6

پذیرش محدود از یک سو و تعدد رشته‌های مجاز به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد مدیریت توانبخشی از سوی دیگر، باعث رقابت بالا در این آزمون شده است. مجموعه فون آکادمی با ارائه کاملترین و بهترین خدمات جهت آمادگی آزمون ارشد مدیریت توانبخشی، به شما در رسیدن به رتبه برتر ارشد مدیریت توانبخشی کمک می نماید. دریافت مشاوره از رتبه‌های برتر ارشد مدیریت توانبخشی، قدم اول در کسب رتبه برتر می‌باشد.

فرصت های شغلی و بازار کار رشته ارشد مدیریت توانبخشی:

فارغ‌التحصیلان رشته مدیریت توانبخشی پس از پایان تحصیلات قادر خواهند بود مدیریت مراکز و موسسات توانبخشی کشور در بخش‌های دولتی (بیمارستان‌ها، سازمان بهزیستی و ....)، خصوصی و خیریه را بر عهده بگیرند.

کسب رتبه برتر ارشد مدیریت توانبخشی با فون آکادمی:

آموزشگاه فون آکادمی با افتخار آماده ارائه برترین و متفاوت‌ترین خدمات آموزشی در جهت دستیابی به آمادگی کامل در کنکور کارشناسی ارشد مدیریت توانبخشی می‌باشد. ما آماده‌ایم تا با ارائه خدمات زیر شما را به موفقیت برسانیم:

Screenshot 105مشاوره با رتبه های برتر ارشد مدیریت توانبخشی:

مشاوره با رتبه‌های برتر در مجموعه فون آکادمی فراتر از آن چیزی است که درباره مشاوره کنکور ارشد و دکترا انتظار دارید. تمامی مشاوران این موسسه آخرین و به روزترین متدهای مشاوره را زیر نظر دکتر امین‌علیزاده کسب و در مشاوره‌های خود به کار می‌گیرند. جلسه اول مشاوره به کاربران سایت به صورت هدیه (بدون پرداخت هزینه) تقدیم می‌گردد. کافی است در سایت فون آکادمی ثبت‌نام و روی بخش مشاوره کلیک و نوبت خود را رزرو کنید. موارد زیر از دیگر ویژگی‌های مشاوره با رتبه‌های برتر کارشناسی ارشد مدیریت توانبخشی در آموزشگاه فون آکادمی می باشد:

 • جلسات مشاوره 30 تا 45 دقیقه و به صورت تماس تصویری
 • به کارگیری آخرین و به روزترین متدهای مشاوره
 • توجه به ابعاد روحی، روانی و انگیزشی داوطلب
 • اصلاح سبک زندگی و کیفیت مطالعه فرد
 • ارائه برنامه مطالعاتی ارشد مدیریت توانبخشی ویژه هر داوطلب

کلاس تلگرامی آموزش جامع نکات ارشد مدیریت توانبخشی:

زمان کافی برای مطالعه منابع ارشد مدیریت توانبخشی ندارید؟ به دنبال یادگیری سریع منابع کارشناسی ارشد مدیریت توانبخشی هستید؟ کلاس تلگرامی آموزش جامع نکات کاملترین و جامع‌ترین منبع ارائه شده برای یادگیری نکات رفرنس‌های اصلی ارشد مدیریت توانبخشی است و این امکان را به شما می دهد که به سرعت و بدون اتلاف وقت بر این نکات مسلط شوید. در این دوره کلیه نکات درسی، تفاسیر و توضیحات مربوط به آنها به صورت نوشتاری و فایل صوتی و ویدئویی در کانال تلگرامی به دانشجو ارائه می‌شود و شما را از داشتن هر رفرنس مازادی بی‌نیاز می‌کند.

کلاس آفلاین آموزش صفر تا صد رشته مدیریت توانبخشی:

به دنبال تسلط کامل بر منابع ارشد مدیریت توانبخشی هستید؟ به رتبه تک رقمی ارشد مدیریت توانبخشی فکر می‌کنید؟ کلاس آفلاین آموزش صفر تا صد رشته مدیریت توانبخشی کامل‌ترین پکیج آموزشی مجموعه فون آکادمی است که کمک می‌کند شما بر تمامی مطالب موجود در منابع مسلط شوید. مبنای آموزش در این دوره رفرنس اصلی است زیرا ما بر این عقیده‌ایم که تنها منبع مناسب برای متقاضیان ارشد و دکتری همان کتاب اصلی است نه خلاصه کتاب. درکلاس آفلاین آموزش صفر تا صد کارشناسی ارشد مدیریت توانبخشی با استفاده از اساتید برجسته تمامی نکات رفرنس‌های اصلی خط به خط به دانشجو آموزش داده می‌شود. از جمله ویژگی‌های این کلاس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آموزش خط به خط تمامی نکات رفرنس‌های اصلی
 • ارائه مثال و تمرین در طول دوره
 • برگزاری‌ جلسات آنلاین رفع اشکال

آزمون‌های آزمایشی مرحله‌ای ارشد مدیریت توانبخشی:

آزمون‌های آزمایشی مکمل مطالعه است و نقش مهمی در ارزیابی دانش فرد دارد و به پیشرفت داوطلب در مسیر تحصیلی کمک می‌کند. آموزشگاه فون آکادمی با آگاهی از این امر، آزمون‌های مرحله‌ای را طراحی نموده است. این آزمون‌ها با هدف تمرین و تکرار و شبیه سازی شرایط آزمون برگزار می شود و دیدگاه ما این است که فرد به جای رقابت با سایر دانشجویان، در تلاش برای رقابت با خود باشد. این آزمون‌ها به صورت دوره‌ای برگزار می شود و مخصوص داوطلبانی است که حداقل از یکی دیگر از خدمات آموزشی آموزشگاه فون آکادمی استفاده کرده‌اند زیرا ما بر این عقیده هستیم که بدون آموزش شرکت در آزمون‌های آزمایشی مفید نخواهد بود و صرفا هدر دادن سرمایه است. اول آموزش ببینید و سپس آزمون بدهید.

دروه جمع بندی ارشد مدیریت توانبخشی:

فراموشی مطالب، سردرگمی در هنگام مطالعه، عدم اطمینان از تسلط بر مطالب و ترس از عقب بودن از برنامه از جمله مواردی است که داوطلبان در هنگام مطالعه با آن روبرو می‌شوند. راه حل مقابله با این مسائل مرور و جمع بندی اصولی و به موقع است. دردوره جمع بندی ارشد مدیریت توانبخشی که حدودا دو ماه مانده به کنکور آغاز می‌شود کلیه نکات و مطالب به صورت فشرده زیر نظر استاد مربوطه مرور می‌شود، سوالات سال‌های گذشته آنالیز می‌شود، نکات و دام های آموزشی بررسی می‌شود و داوطلب با آمادگی صد درصد به آزمون نهایی می‌رسد.

وب آزمون‌های جامع ارشد مدیریت توانبخشی:

وب آزمون‌های جامع یکی از خدمات منحصر به فرد آموزشگاه فون آکادمی می باشد. این آزمون‌ها که تحت وب انجام می‌شوند به طور کامل با کنکور اصلی شبیه‌سازی شده‌اند و در دو ماه پایانی منتهی به آزمون نهایی برگزار می‌شود. سوالات این آزمون‌ها توسط اساتید برجسته آموزشگاه فون آکادمی طراحی شده‌اند و کاملا به روز و منطبق با آخرین تغییرات می‌باشند. مشخصه اصلی این آزمون‌ها برگزاری وبینار پس از هر آزمون و ارائه پاسخ‌های تشریحی و بررسی نکات و دام های آموزشی به صورت آنلاین می‌باشد. بررسی سوالات به صورت آنلاین این امکان را به داوطلبان ارشد مدیریت توانبخشی می‌دهد که کاملا بر سوالات و نکات آنها تسلط یابد. ویدئو این وبینارها در اختیار داوطلب قرار می‌گیرد تا درصورت نیاز مجدد بتواندآنها را بررسی نماید.

Screenshot 2

طرز تهیه پکیج آموزشی ویژه ارشد مدیریت توانبخشی:

به منظور تهیه هریک از محصولات فون آکادمی ویژه ارشد مدیریت توانبخشی به سایت آموزشگاه به آدرسWWW.fonacademy.ir در صفحه رشته تحصیلی خود مراجعه کنید.

و یا با شماره­ آموزشگاه تماس گرفته و داخلی 4 را وارد کنید: 02128422307

همچنین از طریق شماره زیر می­توانید با پشتیبانی در واتساپ و تلگرام در ارتباط در ارتباط باشید: 09057832226

فون آکادمی

ویژه آزمون­های ارشد و دکتری

وزارت بهداشت - وزارت علوم

 

آشنایی با مشاور این رشته:

انتخاب زمان مشاوره

 • قابل رزرو می باشد
 • قبلا رزرو شده است
 • در حال رزرو توسط شخص دیگر می باشد
هیچ وقت مشاوره‌ای یافت نشد!

جهت رزرو پکیج مشاوره لطفا موارد ذیل را انتخاب کنید:

مدت زمان مشاوره (ماه): -
دفعات مشاوره در هر ماه: -
تعداد کل جلسات پکیج: -
هزینه هر جلسه مشاوره: رایگان
جمع کل: -
جمع کل تخفیف برای شما: -   (-)
مبلغ نهایی جهت پرداخت: -
نام وبینار
هزینه
عملیات
وضعیت
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( فاز اول (کامل) و فاز دوم)
450,000 تومان
در حال ثبت نام
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( دوره دیپ لرنینگ )
250,000 تومان
در حال ثبت نام
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( دوره ماشین لرنینگ )
250,000 تومان
در حال ثبت نام
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( دوره پایتون )
150,000 تومان
در حال ثبت نام

نظرات شما

ممنون بابت وبينارتون🌸 امكان دانلود ولينار يا مشاهده مجدد وبينار هس؟
avatar
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( فاز اول (کامل) و فاز دوم)
مصطفی رجب زاده
عالی بود.
avatar
مرور آخر زبان انگلیسی
ندا فتوحی تفتی
عالی
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
آسو محمدی
سلام و عرض خسته نباشید و خداقوت خدمت تمامی کادر اجراییتون... بسیار بسیار شیوا و روان مطالبی ارزشمند رو دراختیارمون گذاشتید و واقعا هرجلسه از شنیدن صحبت های گرانبهاتون به فکر میفتیم و استفاده میکنیم🤌 خسته نباشین🤝
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
متین
سلام عالی بود😍
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
معصومه کریمی
جناب دکتر اولا خداقوت به تیم فوق‌العاده و دوم به خود شخصتون که با حال بیمار هم کارگاه رو به بهترین نحو ممکن اداره کردید واقعا از شرکت و بودن توی خانواده بزرگ فون‌آکادمی نهایت خوشحالی رو دارم و امیدوارم بیشتر ازتون یادبگیرم.
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
امیرمحمد فروتن نیا
وبینار کامل و بی نظیری بود خیلی خوشحالم که در این وبینار شرکت کردم مطالب مفید و کاربردی یاد گرفتم ممنون بابت راهنمایی ها و آموزش تون 🙏🏻❤️
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
زهره شرفی نژاد
بسیار عالی ، پر محتوا و تاثیر گذار بود خدا قوت
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
آیدا
توضیحات واضح و کامل بود
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
محمدمتین قهرمان پور

برای درج نظر خود لطفا وارد اکانت شوید.

Loading...
طراح سایت : گروه مانی