رشته تحصیلی : کارشناسی ارشد مجموعه علوم تغذیه

نوع آزمون: وزارت بهداشت
مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
ظرفیت پذیرش سال ۱۴۰2 :
روزانه 43 نفر
شهریه پرداز 12 نفر
دانشگاه آزاد 7 نفر

"علوم تغذیه" از جمله رشته‌های پرطرفدار وزارت بهداشت است که به مطالعه علمی ارتباط بین غذا و سلامت انسان می‌پردازد. علم تغذیه شامل مطالعه ترکیبات غذایی، اثرات غذا بر سلامت، تاثیرات تغذیه بر بیماری‌ها و راهکارهای بهبود تغذیه می‌شود. علم تغذیه ارتباط تنگاتنگی با علوم بیوشیمی و فیزیولوژی دارد.

مجموعه علوم تغذیه در مقطع ارشد شامل 5 گرایش می‌باشد که در مقاله زیر به تفصیل به آنها خواهیم پرداخت.

متقاضیان شرکت در آزمون ارشد علوم تغذیه می‌توانند فرآیند ثبت نام خود را در موعد مقرر، که در کانال تلگرام آموزشگاه فون آکادمی نیز اطلاع رسانی می شود، از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانیsanjeshp.ir انجام دهند.

مجموعه فون آکادمی با ارائه جامع‌ترین و بهترین خدمات آموزشی جهت آمادگی کنکور ارشد علوم تغذیه، همچون مشاوره با رتبه‌های برتر، کلاس‌های تلگرامی، کلاس‌های آفلاین، جمع بندی و آزمون‌های آزمایشی، می‌تواند مسیر قبولی شما را در کنکور کارشناسی ارشد علوم تغذیه هموار نماید.

Screenshot 105در ادامه به نکات و موارد مورد نیاز برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد علوم تغذیه پرداخته می شود:

 • گرایش‌های کارشناسی ارشد علوم تغذیه
 • مدارک مورد پذیرش شرکت در آزمون ارشد علوم تغذیه به تفکیک گرایش
 • دروس امتحانی ارشد علوم تغذیه به تفکیک گرایش
 • منابع امتحانی ارشد علوم تغذیه به تفکیک گرایش
 • ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد علوم تغذیه به تفکیک گرایش
 • فرصت های شغلی و بازار کار رشته علوم تغذیه

گرایش های کارشناسی ارشد علوم تغذیه

مجموعه علوم تغذیه در مقطع ارشد شامل 5 گرایش می‌باشد. گرایش‌های مجموعه تغذیه شامل علوم تغذیه، علوم تغذیه در بحران و حوادث غیر‌مترقبه، تغذیه جامعه، تغذیه بالینی و تغذیه ورزشی است.

مشاوران مجموعه فون آکادمی که از رتبه‌های برتر در آزمون ارشد علوم تغذیه هستند آماده ارائه مشاوره به داوطلبان ارشد علوم تغذیه می‌باشند تا با دید بازتری گرایش مناسب خود را انتخاب نمایند. برای دریافت مشاوره کافی است در سایت فون آکادمی ثبت‌نام و روی بخش مشاوره کلیک کنید و نوبت خود را رزرو نمایید. جلسه اول مشاوره به کاربران سایت به صورت هدیه تقدیم می‌گردد.

مدارک مورد پذیرش شرکت درکنکور کارشناسی ارشد علوم تغذیه:

از چه رشته ای می‌توان در آزمون کارشناسی ارشد علوم تغذیه شرکت کرد؟ رشته‌های مجاز به شرکت در کنکور ارشد علوم تغذیه به تفکیک گرایش طبق اعلام وزارت بهداشت در جدول زیر ارائه شده است.

رشته

مدارک مورد پذیرش

علوم تغذیه

علوم تغذیه، بهداشت مواد غذایی (کلیه گرایش‌ها به جز گرایش با منشا دامی)، کارشناسی علوم و صنایع غذایی، علوم و مهندسی صنایع غذایی، مهندسی کشاورزی-علوم و صنایع غذایی، زیست شناسی عمومی، زیست شناسی سلولی مولکولی (گرایش‌های بیوشیمی، ژنتیک، بیوتکنولوژی، علوم سلولی مولکولی)، زیست جانوری، آموزش زیست شناسی (دبیری زیست شناسی)، پرستاری، مامایی، بهداشت عمومی، علوم آزمایشگاهی، بیوشیمی، رژیم شناسی، اقتصاد تغذیه

علوم تغذیه در بحران و حوادث غیرمترقبه

کارشناسی علوم تغذیه، علوم و صنایع غذایی (کلیه گرایش‌ها)، علوم آزمایشگاهی، زیست شناسی عمومی، آموزش زیست شناسی (دبیری زیست شناسی)، بهداشت عمومی، زیست شناسی گرایش میکروبیولوژی

تغذیه جامعه

کارشناسی یا بالاتر در رشته های علوم تغذیه، رژیم شناسی، صنایع غذایی، بهداشت عمومی، مامایی، پرستاری، داروسازی، بهداشت مواد غذایی (کلیه گرایش‌ها به جز گرایش با منشا دامی)، زیست شناسی سلولی مولکولی (گرایش‌های بیوشیمی، ژنتیک، بیوتکنولوژی، علوم سلولی مولکولی)، دکتری حرفه‌ای دامپزشکی

تغذیه بالینی

کارشناسی در رشته علوم تغذیه

تغذیه ورزشی

دکترای عمومی (پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی)، کارشناسی علوم تغذیه، تغذیه ورزشی

دروس امتحانی کارشناسی ارشد علوم تغذیه:

دروس امتحانی ارشد علوم تغذیه در هر پنج گرایش شامل تغذیه، بیوشیمی، فیزیولوژی و زبان عمومی می‌باشد و تفاوت در پنج گرایش مجموعه علوم تغذیه مربوط به ضرایب دروس است. در جدول زیر دروس و ضرایب آنها در ارشد علوم تغذیه ارائه شده است.

تغذیه

بیوشیمی

فیزیولوژی

زبان عمومی

علوم تغذیه

5

2

2

3

علوم تغذیه در بحران و حوادث غیرمترقبه

5

2

2

3

تغذیه جامعه

5

2

2

3

تغذیه بالینی

5

2

2

3

تغذیه ورزشی

5

1

3

3

آموزشگاه فون آکادمی با ارائه بهترین و کاملترین خدمات آموزشی در رشته علوم تغذیه، این امکان را به داوطلبان می‌دهد که با کمک اساتید برجسته بر کلیه دروس تسلط یابند.

منابع امتحانی کارشناسی ارشد علوم تغذیه:

وزارت بهداشت منابع امتحانی ارشد علوم تغذیه در دروس تغذیه، بیوشیمی، فیزیولوژی و زبان عمومی را به شرح زیر اعلام نموده است.

نام درس

منبع معرفی شده از طرف وزارت بهداشت

1

تغذیه

Krause and Mahan's Food and the Nutrition Care Process, Janice Raymond/ Kelly Morrow, Saunders 2023

Understanding Nutrition, Ellie whitney, Cengage Learning 2021

2

بیوشیمی عمومی

HARPER's Illustrated Biochemistry; Thirty-second Publisher, McGraw Hill/ Medical: 32nd edition (September 7, 2022)

3

فیزیولوژی

فیزیولوژی پزشکی گایتون

4

زبان عمومی

Schmitt, D., Schmitt, N., & Mann, D. (2011). Focus on vocabulary 2: Bridging vocabulary. Longman.

Lee, L. & Gundersen, E. (2011). Select Readings: Intermediate. Student's book. Second Edition. Oxford University

Lee, L. & Bernard, J. (2011). Select Readings: Upper-intermediate. Student's book. Second Edition. Oxford University.

Anderson, N. J. (2014). Active skills for reading 3: Student's book. Third Edition. National Geographic Learning.

Anderson, N. J. (2014). Active skills for reading 4: Student's book. Third Edition. National Geographic Learning.

منابع دروس ارشد علوم تغذیه به گونه‌ای است که تدریس توسط اساتید مجرب کمک بزرگی به یادگیری این دروس می‌نماید. در همین راستا آموزشگاه فون آکادمی اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی آمادگی ارشد تغذیه نموده است. کلاس‌های آمادگی ارشد تغذیه از کاملترین و بهترین کلاس‌های برگزار شده جهت آمادگی آزمون ارشد تغذیه می‌باشد.

ظرفیت پذیرش ارشد علوم تغذیه:

در جدول زیر ظرفیت پذیرش کنکور کارشناسی ارشد علوم تغذیه به تفکیک گرایش، دانشگاه و دوره‌های روزانه، شهریه پرداز و آزاد ذکر شده است.

گرایش

نام دانشگاه

ظرفیت روزانه

ظرفیت شهریه پرداز

ظرفیت آزاد

علوم تغذیه

ارومیه

3

1

0

آزاد واحد علوم تحقیقات

0

0

7

اصفهان

3

1

0

اهواز

3

1

0

ایران

3

1

0

تبریز

3

1

0

تهران

3

1

0

زاهدان

3

1

0

شهید بهشتی

3

1

0

شیراز

3

0

0

کاشان

3

1

0

کرمانشاه

3

1

0

لرستان

3

1

0

مراغه

3

1

0

مشهد

3

1

0

کل

42

13

7

علوم تغذیه در بحران و حوادث غیرمترقبه

بقیه الله

3

1

0

کل

3

1

0

تغذیه جامعه

آزاد-واحد علوم تحقیقات

0

0

10

اصفهان

4

1

0

ایران

1

1

0

تبریز

3

1

0

تهران

4

1

0

شیراز

3

0

0

قزوین

3

1

0

کرمان

3

2

0

مشهد

4

0

0

یزد

4

1

0

کل

29

8

10

تغذیه بالینی

ایران

3

1

0

تبریز

4

1

0

تهران

3

1

0

شهید بهشتی

3

1

0

شیراز

4

1

0

مشهد

4

1

0

کل

21

6

0

تغذیه ورزشی

تبریز

4

1

0

تهران

4

1

0

کل

8

2

0

ظرفیت محدود پذیرش و تعداد بالای داوطلبان موجب ایجاد رقابت بسیار زیادی در بین شرکت کنندگان آزمون ارشد علوم تغذیه شده است. از همین رو تسلط بالا بر منابع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. مجموعه فون آکادمی با بهره گیری از بهترین اساتید کشور و با ارائه کاملترین خدمات آموزشی در کنکور ارشد علوم‌تغذیه، آماده خدمت رسانی به داوطلبان ارشد علوم تغذیه می‌باشد.

 فرصت های شغلی و بازار کار رشته علوم تغذیه:

یکی از سوالات علاقمندان به تحصیل در رشته علوم تغذیه بازار کار و آینده شغلی آن است. رشته تغذیه از جمله رشته‌های پرطرفدار و دارای بازار کار خوب و متنوع می‌باشد. فعالیت در دانشگاه‌های علوم پزشکی، بیمارستان‌ها، مراکز بهداشت، کارخانجات صنایع غذایی، کلینیک های رژیم درمانی، باشگاه‌های ورزشی، مراکز تحقیقاتی و پژوهشی از جمله فرصت‌های شغلی پیش روی فارغ التحصیلان علوم تغذیه می‌باشد.

کسب رتبه برتر ارشد علوم تغذیه با فون آکادمی

آموزشگاه فون آکادمی با افتخار آماده ارائه برترین و متفاوت‌ترین خدمات آموزشی در جهت دستیابی به آمادگی کامل در کنکور کارشناسی ارشد علوم تغذیه می‌باشد. ما آماده‌ایم تا با ارائه خدمات زیر شما را به موفقیت برسانیم:Screenshot 105مشاوره با رتبه های برتر کارشناسی ارشد علوم تغذیه:

مشاوره با رتبه‌های برتر در مجموعه فون آکادمی فراتر از آن چیزی است که درباره مشاوره کنکور ارشد و دکترا انتظار دارید. تمامی مشاوران این موسسه آخرین و به روزترین متدهای مشاوره را زیر نظر دکتر امین علیزاده کسب و در مشاوره‌های خود به کار می‌گیرند. جلسه اول مشاوره به کاربران سایت به صورت هدیه (بدون پرداخت هزینه) تقدیم می‌گردد. کافی است در سایت فون آکادمی ثبت‌نام و روی بخش مشاوره کلیک و نوبت خود را رزرو کنید. موارد زیر از دیگر ویژگی‌های مشاوره با رتبه‌های برتر کارشناسی ارشد علوم تغذیه در آموزشگاه فون آکادمی می باشد:

 • جلسات مشاوره 30 تا 45 دقیقه و به صورت تماس تصویری
 • به کارگیری آخرین و به روزترین متدهای مشاوره
 • توجه به ابعاد روحی، روانی و انگیزشی داوطلب
 • اصلاح سبک زندگی و کیفیت مطالعه فرد
 • ارائه برنامه مطالعاتی ارشد علوم تغذیه ویژه هر داوطلب

کلاس تلگرامی آموزش جامع نکات ارشد علوم تغذیه:

زمان کافی برای مطالعه منابع ارشد علوم تغذیه ندارید؟ به دنبال یادگیری سریع منابع کارشناسی ارشد علوم تغذیه هستید؟ کلاس تلگرامی آموزش جامع نکات کاملترین و جامع‌ترین منبع ارائه شده برای یادگیری نکات رفرنس‌های اصلی ارشد علوم تغذیه است و این امکان را به شما می دهد که به سرعت و بدون اتلاف وقت بر این نکات مسلط شوید. در این دوره کلیه نکات درسی، تفاسیر و توضیحات مربوط به آنها به صورت نوشتاری و فایل صوتی و ویدئویی در کانال تلگرامی به دانشجو ارائه می‌شود و شما را از داشتن هر رفرنس مازادی بی‌نیاز می‌کند.

کلاس آفلاین آموزش صفر تا صد رشته علوم تغذیه:

به دنبال تسلط کامل بر منابع ارشد علوم تغذیه هستید؟ به رتبه تک رقمی ارشد علوم تغذیه فکر می‌کنید؟ کلاس آفلاین آموزش صفر تا صد رشته علوم تغذیه کامل‌ترین پکیج آموزشی مجموعه فون‌آکادمی است که کمک می‌کند شما بر تمامی مطالب موجود در منابع مسلط شوید. مبنای آموزش در این دوره رفرنس اصلی است زیرا ما بر این عقیده‌ایم که تنها منبع مناسب برای متقاضیان ارشد و دکتری همان کتاب اصلی است نه خلاصه کتاب. درکلاس آفلاین آموزش صفر تا صد کارشناسی ارشد علوم تغذیه،  با استفاده از اساتید برجسته تمامی نکات رفرنس‌های اصلی خط به خط به دانشجو آموزش داده می‌شود. از جمله ویژگی‌های این کلاس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آموزش خط به خط تمامی نکات رفرنس‌های اصلی
 • ارائه مثال و تمرین در طول دوره
 • برگزاری‌ جلسات آنلاین رفع اشکال

آزمون‌های آزمایشی مرحله‌ای ارشد علوم تغذیه:

آزمون‌های آزمایشی مکمل مطالعه است و نقش مهمی در ارزیابی دانش فرد دارد و به پیشرفت داوطلب در مسیر تحصیلی کمک می‌کند. آموزشگاه فون آکادمی با آگاهی از این امر، آزمون‌های مرحله‌ای را طراحی نموده است. این آزمون‌ها با هدف تمرین و تکرار و شبیه سازی شرایط کنکور ارشد برگزار می شود و دیدگاه ما این است که فرد به جای رقابت با سایر دانشجویان، در تلاش برای رقابت با خود باشد. این آزمون‌ها به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود و مخصوص داوطلبانی است که حداقل از یکی دیگر از خدمات آموزشی آموزشگاه فون آکادمی استفاده کرده‌اند زیرا ما بر این عقیده هستیم که بدون آموزش شرکت در آزمون‌های آزمایشی مفید نخواهد بود و صرفا هدر دادن سرمایه است. اول آموزش ببینید و سپس آزمون بدهید.

دوره جمع بندی ارشد علوم تغذیه:

فراموشی مطالب، سردرگمی در هنگام مطالعه، عدم اطمینان از تسلط بر مطالب و ترس از عقب بودن از برنامه از جمله مواردی است که داوطلبان در هنگام مطالعه با آن روبرو می‌شوند. راه حل مقابله با این مسائل مرور و جمع بندی اصولی و به موقع است. دردوره جمع بندی ارشد علوم تغذیه که حدودا دو ماه مانده به کنکور آغاز می‌شود کلیه نکات و مطالب به صورت فشرده زیر نظر استاد مربوطه مرور می‌شود، سوالات سال‌های گذشته آنالیز می‌شود، نکات و دام‌های آموزشی بررسی می‌شود و داوطلب با آمادگی صد درصد به آزمون نهایی می‌رسد.

وب آزمون‌های جامع ارشد علوم تغذیه:

وب آزمون‌های جامع یکی از خدمات منحصر به فرد آموزشگاه فون آکادمی می باشد. این آزمون‌ها که تحت وب انجام می‌شوند به طور کامل با کنکور اصلی شبیه‌سازی شده‌اند و در دو ماه پایانی منتهی به آزمون نهایی برگزار می‌شود. سوالات این آزمون‌ها توسط اساتید برجسته آموزشگاه فون آکادمی طراحی شده‌اند و کاملا به روز و منطبق با آخرین تغییرات می‌باشند. مشخصه اصلی این آزمون‌ها برگزاری وبینار پس از هر آزمون و ارائه پاسخ‌های تشریحی و بررسی نکات و دام های آموزشی به صورت آنلاین می‌باشد. بررسی سوالات به صورت آنلاین این امکان را به داوطلبان ارشد علوم تغذیه می‌دهد که کاملا بر سوالات و نکات آنها تسلط یابند. ویدئو این وبینارها در اختیار داوطلب قرار می‌گیرد تا درصورت نیاز مجدد بتواندآنها را بررسی نماید.Screenshot 2طرز تهیه پکیج آموزشی ویژه ارشد علوم تغذیه:

به منظور تهیه هریک از محصولات فون آکادمی ویژه ارشد علوم تغذیه به سایت آموزشگاه به آدرسWWW.fonacademy.ir در صفحه رشته تحصیلی خود مراجعه کنید.

و یا با شماره­ آموزشگاه تماس گرفته و داخلی 4 را وارد کنید: 02128422307

همچنین از طریق شماره زیر می­توانید با پشتیبانی در واتساپ و تلگرام در ارتباط در ارتباط باشید: 09057832226

فون آکادمی

ویژه آزمون­های ارشد و دکتری

وزارت بهداشت - وزارت علوم

 

 

آشنایی با مشاور این رشته:

 • مشاور: ریحانه ملاحسینی
 • مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد

رتبه های کسب شده:

 • رتبه 1 ارشد تغذیه
 • بیش از 5 سال سابقه مشاوره
 • تدریس، تالیف و ترجمه در حوزه تغذیه 
 • مشاور تغذیه بیمارستان
 • مشاور رتبه های کنکور 1، 3، 9 و...

انتخاب زمان مشاوره

 • قابل رزرو می باشد
 • قبلا رزرو شده است
 • در حال رزرو توسط شخص دیگر می باشد
هیچ وقت مشاوره‌ای یافت نشد!

جهت رزرو پکیج مشاوره لطفا موارد ذیل را انتخاب کنید:

مدت زمان مشاوره (ماه): -
دفعات مشاوره در هر ماه: -
تعداد کل جلسات پکیج: -
هزینه هر جلسه مشاوره: 200,000 تومان
جمع کل: -
جمع کل تخفیف برای شما: -   (-)
مبلغ نهایی جهت پرداخت: -
نام کلاس
هزینه
وضعیت
فیزیولوژی
1,500,000 تومان
بیوشیمی
1,500,000 تومان
نام وبینار
هزینه
عملیات
وضعیت
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( فاز اول (کامل) و فاز دوم)
450,000 تومان
در حال ثبت نام
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( دوره دیپ لرنینگ )
250,000 تومان
در حال ثبت نام
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( دوره ماشین لرنینگ )
250,000 تومان
در حال ثبت نام
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( دوره پایتون )
150,000 تومان
در حال ثبت نام

نظرات شما

ممنون بابت وبينارتون🌸 امكان دانلود ولينار يا مشاهده مجدد وبينار هس؟
avatar
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( فاز اول (کامل) و فاز دوم)
مصطفی رجب زاده
عالی بود.
avatar
مرور آخر زبان انگلیسی
ندا فتوحی تفتی
عالی و خیلی کامل و مفید بود🙏
avatar
مرور آخر بیوشیمی
فاطمه
عالی ممنونم
avatar
مرور آخر فیزیولوژی
میترا
عالی
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
آسو محمدی
سلام و عرض خسته نباشید و خداقوت خدمت تمامی کادر اجراییتون... بسیار بسیار شیوا و روان مطالبی ارزشمند رو دراختیارمون گذاشتید و واقعا هرجلسه از شنیدن صحبت های گرانبهاتون به فکر میفتیم و استفاده میکنیم🤌 خسته نباشین🤝
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
متین
سلام عالی بود😍
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
معصومه کریمی
جناب دکتر اولا خداقوت به تیم فوق‌العاده و دوم به خود شخصتون که با حال بیمار هم کارگاه رو به بهترین نحو ممکن اداره کردید واقعا از شرکت و بودن توی خانواده بزرگ فون‌آکادمی نهایت خوشحالی رو دارم و امیدوارم بیشتر ازتون یادبگیرم.
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
امیرمحمد فروتن نیا
وبینار کامل و بی نظیری بود خیلی خوشحالم که در این وبینار شرکت کردم مطالب مفید و کاربردی یاد گرفتم ممنون بابت راهنمایی ها و آموزش تون 🙏🏻❤️
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
زهره شرفی نژاد
بسیار عالی ، پر محتوا و تاثیر گذار بود خدا قوت
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
آیدا
توضیحات واضح و کامل بود
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
محمدمتین قهرمان پور

برای درج نظر خود لطفا وارد اکانت شوید.

Loading...
طراح سایت : گروه مانی