رشته تحصیلی : کارشناسی ارشد سم شناسی

نوع آزمون: وزارت بهداشت
مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
ظرفیت پذیرش سال ۱۴۰2 :
روزانه 21 نفر
شهریه پرداز 7 نفر

"سم‌شناسی" مطالعه مواد سمی، اثرات آن بر بدن انسان، راه‌های تشخیص، پیشگیری و مدیریت اثرات سموم می‌باشد. رشته سم‌شناسی به بررسی علمی و پزشکی سموم، تاثیرات آن‌ها بر سلامت انسان، تشخیص و درمان مسمومیت‌ها و پیشگیری از آن‌ها می‌پردازد.

رشته سم‌شناسی در دو مقطع ارشد و دکتری در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور دانشجو می‌پذیرد.

متقاضیان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سم‌شناسی می‌توانند فرآیند ثبت نام خود را در موعد مقرر از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانیsanjeshp.ir انجام دهند.

با عضویت در کانال تلگرام آموزشگاه فون آکادمی در سریعترین زمان ممکن از زمان و نحوه ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد سم‌شناسی اطلاع یابید.

آموزشگاه فون آکادمی با ارائه خدمات آموزشی گسترده‌ای همچون؛ مشاوره با رتبه‌های برتر رشته سم‌شناسی، کلاس‌های کمک آموزشی ارشد سم‌شناسی، دوره‌های جمع بندی و آزمون‌های آزمایشی ارشد سم‌شناسی، می‌تواند مسیر قبولی شما را در کنکور کارشناسی ارشد هموار و امکان دست‌یابی شما را به رتبه برتر در کنکور ارشد سم‌شناسی فراهم نماید.

Screenshot 105

کلیه اطلاعات مورد نیاز جهت شرکت در کنکور ارشد سم‌شناسی در زیر در دسترس علاقمندان قرار گرفته است. جهت دریافت اطلاعات تکمیلی می‌توانید با مشاوران آموزشگاه فون آکادمی در ارتباط باشید. جهت دریافت مشاوره کافی‌است در سایت موسسه ثبت نام و نوبت خود را رزرو نمایید.

 • مدارک مورد پذیرش شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سم‌شناسی
 • دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد سم‌شناسی
 • منابع امتحانی کنکور کارشناسی ارشد سم‌شناسی
 • ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد سم‌شناسی
 • فرصت های شغلی و بازار کار رشته سم‌شناسی

مدارک مورد پذیرش شرکت درکنکور ارشد سم‌شناسی:

از چه رشته‌ای می‌توان در آزمون کارشناسی ارشد سم‌شناسی شرکت کرد؟ در جدول زیر کلیه رشته‌های مجاز به شرکت در کنکور ارشد سم‌شناسی طبق اعلام وزارت بهداشت ارائه شده است. همانطور که مشاهده می‌شود فارغ‌التحصیلان رشته‌های بسیاری می‌توانند در کنکور کارشناسی ارشد سم‌شناسی شرکت نمایند.

رشته

مدارک مورد پذیرش

سم‌شناسی

کارشناسی در رشته‌های: حشره شناسی پزشکی و مبارزه با ناقلین، شیمی، میکروب شناسی، علوم آزمایشگاهی، علوم بیولوژی (کلیه گرایش‌ها)-بیوشیمی، شیمی مواد غذایی، بهداشت عمومی، بهداشت حرفه‌ای، بهداشت محیط، تغذیه، گیاه پزشکی، علوم صنایع غذایی، فیزیولوژی، ایمنی شناسی، پرستاری، سم شناسی، داروشناسی، بیهوشی، میکروبیولوژی، زیست شناسی، علوم دارویی، ویروس شناسی، انگل شناسی، گیاهان دارویی، بهداشت و بازرسی گوشت، دکتری عمومی پزشکی، دکتری عمومی داروسازی، دکتری عمومی دامپزشکی

به دلیل اینکه رشته‌های متعددی مجاز به شرکت در آزمون ارشد سم‌شناسی می‌باشند رقابت زیادی بین داوطلبان وجود دارد. آموزشگاه فون آکادمی با ارائه بهترین خدمات آموزشی امکان قبولی و دستیابی شما به رتبه‌های برتر در کنکور کارشناسی ارشد سم‌شناسی را فراهم می‌کند.

دروس امتحانی کنکور ارشد سم‌شناسی:

داوطلبان شرکت در کنکور ارشد سم‌شناسی می‌بایست به مطالعه دروس بیوشیمی عمومی، زیست‌شناسی، شیمی عمومی، داروشناسی، سم شناسی و زبان عمومی بپردازند. در جدول زیر دروس امتحانی ارشد سم‌شناسی و ضرایب مربوط به هر درس ارائه شده است.

بیوشیمی عمومی

زیست

شناسی

شیمی عمومی

داروشناسی

سم‌شناسی

زبان عمومی

سم‌شناسی

1

1

1

1

1

2

منابع امتحانی کنکور ارشد سم‌شناسی:

وزارت بهداشت منابع امتحانی آزمون ارشد سم‌شناسی در دروس بیوشیمی عمومی، زیست‌شناسی، شیمی عمومی، داروشناسی، سم‌شناسی و زبان عمومی را به شرح زیر اعلام نموده است. استفاده از خدمات آموزشگاه فون آکادمی از جمله کلاس‌های آمادگی ارشد سم‌شناسی، امکان تسلط کامل بر کلیه متون منابع اصلی را به داوطلبان می‌دهد.

نام درس

منبع معرفی شده از طرف وزارت بهداشت

1

بیوشیمی عمومی

Lehninger principles of biochemistry: David L.Nelson and Michael M. Cox

Text book of Biochemistry: Thomas M.Devlin

2

زیست شناسی

مبانی زیست شناسی (زیست شناسی سلول-رده بندی جانوری)، ابوالقاسم امین (1391)، چاپ یازدهم، انتشارات امیرکبیر

زیست شناسی عمومی، هیئت مولفان، انتشارات مرکز نشر دانشگاهی، آخرین چاپ

3

شیمی عمومی

کتاب شیمی عمومی نوشته چارلز مورتیمر

4

داروشناسی

کتاب داروشناسی پایه و بالینی-فصل 1 (مقدمه) و فصل 2 (رسپتورهای داروها و فارماکودینامی)، فصل 3 و فصل 4 ؛ Katzung و همکاران، انتشارات McGraw Hill، آخرین چاپ

5

سم شناسی

کتاب سم شناسی قطب سم شناسی و شیمی مواد خوراکی فصل 2 (اصول سم شناسی) و فصل 3 (ارزیابی خطر) و فصل 4 و فصل 5؛ انتشارات دانشگاه علوم پزشکی تهران چاپ سال 1386

6

زبان عمومی

Schmitt, D., Schmitt, N., & Mann, D. (2011). Focus on vocabulary 2: Bridging vocabulary. Longman.

Lee, L. & Gundersen, E. (2011). Select Readings: Intermediate. Student's book. Second Edition. Oxford University

Lee, L. & Bernard, J. (2011). Select Readings: Upper-intermediate. Student's book. Second Edition. Oxford University.

Anderson, N. J. (2014). Active skills for reading 3: Student's book. Third Edition. National Geographic Learning.

Anderson, N. J. (2014). Active skills for reading 4: Student's book. Third Edition. National Geographic Learning.

ظرفیت پذیرش ارشد سم‌شناسی:

اطلاع از ظرفیت پذیرش ارشد سم‌شناسی و دانشگاه‌های پذیرنده آن به داوطلب این امکان را می‌دهد تا با برنامه ریزی بهتری در کنکور کارشناسی ارشد شرکت نماید. در جدول زیر ظرفیت پذیرش کنکور کارشناسی ارشد سم‌شناسی، به تفکیک دانشگاه و دوره‌های روزانه، شهریه پرداز و آزاد ذکر شده است.

رشته

نام دانشگاه

ظرفیت روزانه

ظرفیت شهریه پرداز

آزاد

سم‌شناسی

آزاد-واحد علوم تحقیقات

0

0

3

اصفهان

3

0

0

اهواز

3

1

0

بابل

3

1

0

تربیت مدرس

3

1

0

تهران

3

1

0

شیراز

3

1

0

کرمان

3

1

0

مازندران

3

1

0

مشهد

3

1

0

همدان

3

1

0

کل

30

9

3

با توجه به ظرفیت محدود و رقابت بالا، داوطلبانی که قصد قبولی و کسب رتبه‌های برتر در کنکور کارشناسی ارشد سم‌شناسی دارند می‌بایست با برنامه‌ریزی بهتر و تسلط بیشتر در دروس، در آزمون ارشد شرکت کنند. شما می‌توانید با مشاوره با رتبه‌های برتر و دریافت برنامه اختصاصیِ مطالعه، گام مستحکمی را در قبولی آزمون ارشد بردارید. برای دریافت مشاوره کافی است در سایت فون آکادمی ثبت‌نام و روی بخش مشاوره کلیک کنید و نوبت خود را رزرو نمایید. جلسه اول مشاوره به کاربران سایت به صورت هدیه تقدیم می‌گردد.

فرصت های شغلی و بازار کار رشته سم‌شناسی:

یکی از سوالات علاقمندان به تحصیل در رشته سم‌شناسی آینده شغلی آن است. فارغ‌التحصیلان رشته سم‌شناسی می‎‌توانند متناسب با توانایی خود در موارد زیر مشغول به فعالیت شوند:

 • آزمایشگاه سم شناسی در مراکز بهداشتی و درمانی
 • آزمایشگاه سم شناسی در مراکز پزشکی قانونی
 • آزمایشگاه سازمان غذا و دارو
 • شرکت های دارویی
 • فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی
 • تدریس در دانشگاه‌های علوم پزشکی

کسب رتبه برتر ارشد سم‌شناسی با فون آکادمی

آموزشگاه فون آکادمی با افتخار آماده ارائه برترین و متفاوت‌ترین خدمات آموزشی در جهت دستیابی به آمادگی کامل در کنکور کارشناسی ارشد سم‌شناسی می‌باشد. ما آماده‌ایم تا با ارائه خدمات زیر شما را به موفقیت برسانیم:

Screenshot 105

مشاوره با رتبه های برتر کارشناسی ارشد سم‌شناسی:

مشاوره با رتبه‌های برتر در مجموعه فون آکادمی فراتر از آن چیزی است که درباره مشاوره کنکور ارشد و دکترا انتظار دارید. تمامی مشاوران این موسسه آخرین و به روزترین متدهای مشاوره را زیر نظر دکتر امین علیزاده کسب و در مشاوره‌های خود به کار می‌گیرند. جلسه اول مشاوره به کاربران سایت به صورت هدیه (بدون پرداخت هزینه) تقدیم می‌گردد. کافی است در سایت فون آکادمی ثبت‌نام و روی بخش مشاوره کلیک و نوبت خود را رزرو کنید. موارد زیر از دیگر ویژگی‌های مشاوره با رتبه‌های برتر کارشناسی ارشد سم‌شناسی در آموزشگاه فون آکادمی می باشد:

 • جلسات مشاوره 30 تا 45 دقیقه و به صورت تماس تصویری
 • به کارگیری آخرین و به روزترین متدهای مشاوره
 • توجه به ابعاد روحی، روانی و انگیزشی داوطلب
 • اصلاح سبک زندگی و کیفیت مطالعه فرد
 • ارائه برنامه مطالعاتی ارشد سم‌شناسی ویژه هر داوطلب

کلاس تلگرامی آموزش جامع نکات ارشد سم‌شناسی:

زمان کافی برای مطالعه منابع ارشد سم‌شناسی ندارید؟ به دنبال یادگیری سریع منابع کارشناسی ارشد سم‌شناسی هستید؟ کلاس تلگرامی آموزش جامع نکات کاملترین و جامع‌ترین منبع ارائه شده برای یادگیری نکات رفرنس‌های اصلی ارشد سم‌شناسی است و این امکان را به شما می دهد که به سرعت و بدون اتلاف وقت بر این نکات مسلط شوید. در این دوره کلیه نکات درسی، تفاسیر و توضیحات مربوط به آنها به صورت نوشتاری و فایل صوتی و ویدئویی در کانال تلگرامی به دانشجو ارائه می‌شود و شما را از داشتن هر رفرنس مازادی بی‌نیاز می‌کند.

کلاس آفلاین آموزش صفر تا صد رشته سم‌شناسی:

به دنبال تسلط کامل بر منابع ارشد سم‌شناسی هستید؟ به رتبه تک رقمی ارشد سم‌شناسی فکر می‌کنید؟ کلاس آفلاین آموزش صفر تا صد رشته سم‌شناسی کامل‌ترین پکیج آموزشی مجموعه فون‌آکادمی است که کمک می‌کند شما بر تمامی مطالب موجود در منابع مسلط شوید. مبنای آموزش در این دوره رفرنس اصلی است زیرا ما بر این عقیده‌ایم که تنها منبع مناسب برای متقاضیان ارشد و دکتری همان کتاب اصلی است نه خلاصه کتاب. درکلاس آفلاین آموزش صفر تا صد کارشناسی ارشد سم‌شناسی،  با استفاده از اساتید برجسته تمامی نکات رفرنس‌های اصلی خط به خط به دانشجو آموزش داده می‌شود. از جمله ویژگی‌های این کلاس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آموزش خط به خط تمامی نکات رفرنس‌های اصلی
 • ارائه مثال و تمرین در طول دوره
 • برگزاری‌ جلسات آنلاین رفع اشکال

آزمون‌های آزمایشی مرحله‌ای ارشد سم‌شناسی:

آزمون‌های آزمایشی مکمل مطالعه است و نقش مهمی در ارزیابی دانش فرد دارد و به پیشرفت داوطلب در مسیر تحصیلی کمک می‌کند. آموزشگاه فون آکادمی با آگاهی از این امر، آزمون‌های مرحله‌ای را طراحی نموده است. این آزمون‌ها با هدف تمرین و تکرار و شبیه سازی شرایط کنکور ارشد برگزار می شود و دیدگاه ما این است که فرد به جای رقابت با سایر دانشجویان، در تلاش برای رقابت با خود باشد. این آزمون‌ها به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود و مخصوص داوطلبانی است که حداقل از یکی دیگر از خدمات آموزشی آموزشگاه فون آکادمی استفاده کرده‌اند زیرا ما بر این عقیده هستیم که بدون آموزش شرکت در آزمون‌های آزمایشی مفید نخواهد بود و صرفا هدر دادن سرمایه است. اول آموزش ببینید و سپس آزمون بدهید.

دوره جمع بندی ارشد سم‌شناسی:

فراموشی مطالب، سردرگمی در هنگام مطالعه، عدم اطمینان از تسلط بر مطالب و ترس از عقب بودن از برنامه از جمله مواردی است که داوطلبان در هنگام مطالعه با آن روبرو می‌شوند. راه حل مقابله با این مسائل مرور و جمع بندی اصولی و به موقع است. دردوره جمع بندی ارشد سم‌شناسی که حدودا دو ماه مانده به کنکور آغاز می‌شود کلیه نکات و مطالب به صورت فشرده زیر نظر استاد مربوطه مرور می‌شود، سوالات سال‌های گذشته آنالیز می‌شود، نکات و دام‌های آموزشی بررسی می‌شود و داوطلب با آمادگی صد درصد به آزمون نهایی می‌رسد.

وب آزمون‌های جامع ارشد سم‌شناسی:

وب آزمون‌های جامع یکی از خدمات منحصر به فرد آموزشگاه فون آکادمی می باشد. این آزمون‌ها که تحت وب انجام می‌شوند به طور کامل با کنکور اصلی شبیه‌سازی شده‌اند و در دو ماه پایانی منتهی به آزمون نهایی برگزار می‌شود. سوالات این آزمون‌ها توسط اساتید برجسته آموزشگاه فون آکادمی طراحی شده‌اند و کاملا به روز و منطبق با آخرین تغییرات می‌باشند. مشخصه اصلی این آزمون‌ها برگزاری وبینار پس از هر آزمون و ارائه پاسخ‌های تشریحی و بررسی نکات و دام های آموزشی به صورت آنلاین می‌باشد. بررسی سوالات به صورت آنلاین این امکان را به داوطلبان ارشد سم‌شناسی می‌دهد که کاملا بر سوالات و نکات آنها تسلط یابند. ویدئو این وبینارها در اختیار داوطلب قرار می‌گیرد تا درصورت نیاز مجدد بتواندآنها را بررسی نماید.

Screenshot 2

طرز تهیه پکیج آموزشی ویژه ارشد سم‌شناسی:

به منظور تهیه هریک از محصولات فون آکادمی ویژه ارشد سم‌شناسی به سایت آموزشگاه به آدرسWWW.fonacademy.ir در صفحه رشته تحصیلی خود مراجعه کنید.

و یا با شماره­ آموزشگاه تماس گرفته و داخلی 4 را وارد کنید: 02128422307

همچنین از طریق شماره زیر می­توانید با پشتیبانی در واتساپ و تلگرام در ارتباط در ارتباط باشید: 09057832226

فون آکادمی

ویژه آزمون­های ارشد و دکتری

وزارت بهداشت - وزارت علوم

آشنایی با مشاور این رشته:

انتخاب زمان مشاوره

 • قابل رزرو می باشد
 • قبلا رزرو شده است
 • در حال رزرو توسط شخص دیگر می باشد
هیچ وقت مشاوره‌ای یافت نشد!

جهت رزرو پکیج مشاوره لطفا موارد ذیل را انتخاب کنید:

مدت زمان مشاوره (ماه): -
دفعات مشاوره در هر ماه: -
تعداد کل جلسات پکیج: -
هزینه هر جلسه مشاوره: رایگان
جمع کل: -
جمع کل تخفیف برای شما: -   (-)
مبلغ نهایی جهت پرداخت: -
نام کلاس
هزینه
وضعیت
شیمی عمومی
800,000 تومان
بیوشیمی
1,500,000 تومان
نام وبینار
هزینه
عملیات
وضعیت
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( فاز اول (کامل) و فاز دوم)
450,000 تومان
در حال ثبت نام
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( دوره دیپ لرنینگ )
250,000 تومان
در حال ثبت نام
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( دوره ماشین لرنینگ )
250,000 تومان
در حال ثبت نام
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( دوره پایتون )
150,000 تومان
در حال ثبت نام

نظرات شما

ممنون بابت وبينارتون🌸 امكان دانلود ولينار يا مشاهده مجدد وبينار هس؟
avatar
مدرسه تابستانه گوی و میدان ( فاز اول (کامل) و فاز دوم)
مصطفی رجب زاده
عالی بود.
avatar
مرور آخر زبان انگلیسی
ندا فتوحی تفتی
عالی و خیلی کامل و مفید بود🙏
avatar
مرور آخر بیوشیمی
فاطمه
استادبایدبگم عالی بودید انشالله بتونیم زحماتتون روجبران کنیم🙏
avatar
مرور آخر زیست سلولی ملکلولی
مهدیه محمودی
😍😍عالی بود خسته نباشید و خداقوت میگم به این استاد بی نظیر و مجموعه خوب فون اکادمی که واقعا بهترین بودن تو انتخاب استاد
avatar
مرور آخر زیست سلولی ملکلولی
آیه
بسیار عالی
avatar
مرور آخر زیست سلولی ملکلولی
زینب محلوجی مفرد
عالی
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
آسو محمدی
سلام و عرض خسته نباشید و خداقوت خدمت تمامی کادر اجراییتون... بسیار بسیار شیوا و روان مطالبی ارزشمند رو دراختیارمون گذاشتید و واقعا هرجلسه از شنیدن صحبت های گرانبهاتون به فکر میفتیم و استفاده میکنیم🤌 خسته نباشین🤝
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
متین
سلام عالی بود😍
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
معصومه کریمی
جناب دکتر اولا خداقوت به تیم فوق‌العاده و دوم به خود شخصتون که با حال بیمار هم کارگاه رو به بهترین نحو ممکن اداره کردید واقعا از شرکت و بودن توی خانواده بزرگ فون‌آکادمی نهایت خوشحالی رو دارم و امیدوارم بیشتر ازتون یادبگیرم.
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
امیرمحمد فروتن نیا
وبینار کامل و بی نظیری بود خیلی خوشحالم که در این وبینار شرکت کردم مطالب مفید و کاربردی یاد گرفتم ممنون بابت راهنمایی ها و آموزش تون 🙏🏻❤️
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
زهره شرفی نژاد
بسیار عالی ، پر محتوا و تاثیر گذار بود خدا قوت
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
آیدا
توضیحات واضح و کامل بود
avatar
جلسه توجیهی همکاران مسابقه ایده شو
محمدمتین قهرمان پور

برای درج نظر خود لطفا وارد اکانت شوید.

Loading...
طراح سایت : گروه مانی